Skocz do zawartości

Komputer do grania w 1080p z monitorem


rudy1997

Rekomendowane odpowiedzi

Na Youtube czy na form PCLab albo ForumPC takich tematów od groma, ba wg nich zmieścisz się nawet w 6-7 k, bo 1080 to już odchodząca w historię rozdzielczość :)

Na dziś celować trzeba w 1440, potem 4K - to raz.

Nie wątpić, że jest tu wielu kolegów, którzy mają niezłe rozeznanie w temacie, ale... to tak wygląda, jakbyś pytał na PCLab o dobre IEM, DAC/AMP, cały tor przenośny czy stacjonarny. Oczywiście, można, ale czy to najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce grac w 1080p bo mi to wystarcza. Monitor zakladam nie wiekszy niz 27 cali. Nie potrzebuje wiekszych rozdzielczosci. Wole wieksza wydajnosc na nizszej rozdzielczosci. Wiem ze tu kiedys ktos doradzal komputry to pytam. Wstepnie patrzylem na xcom i jest zestaw z RTX4090 i i9 14 generacji z 100gb ramu za 18kzl plus jakis monitor, licze 20kzl. 

W sesnie na dluzej starczy tski konfig jak bede sobie gral w 1080p. Poza tym wg statystyk na tej rozdxice gra po ad 70 procent graczu, so still... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rudy1997 napisał(a):

Monitor zakladam nie wiekszy niz 27 cali

Moim zdaniem błąd, im większy monitor tym większa "immersja", czyli wczucie w grę. Sam mam 32 cale 1440p 144Hz i na czymś takim wciąga np Forza Horizon 5.

Szwagier, który ma laptopa (czyli malutki monitorek w porównaniu z moim) nawet nie za bardzo mógł grać, tak "czuł" grę, że aż mu się zaczęło w głowie kręcić z powodu rozbieżności dla mózgu, między tym co widzi, a jak się zachowuje ciało. Mnie w tej grze to akurat nie rusza, ale wystarczy, że kilka minut pogram w "Zaginięcie Ethana Cartera", czyli taki "symulator chodzenia", żeby mi się mdło zrobiło (dokładnie z tego samego powodu, z którego szwagrowi w głowie się kręci).

 

Przy takim budżecie osobiście brałbym monitor OLED, tutaj masz wskazówkę, które są najlepsze

https://www.youtube.com/watch?v=WphUf1VDCPU&t=1334s

To się najwolniej zestarzeje z całego zestawu (poza obudowa oczywiście ;) )

 

3 godziny temu, rudy1997 napisał(a):

do grania w FullHD w nowe gry na wysokich detalach

Do tego, to przy obecnych grach nawet kilkuletnia już karta pokroju RTX3080 to aż nadto. Chyba, że monitor 240Hz, ale zakładam, że 120-160Hz wystarczy.

Ja gram na 120Hz i jest znaczna różnica w płynności między poprzednim monitorem 75Hz.

 

38 minut temu, rudy1997 napisał(a):

RTX4090

Dużo bardziej opłacalna (cena/wydajność) będzie najnowsza RTX4070 Ti Super ("super" czyli druga generacja) np coś takiego

https://www.x-kom.pl/p/1210041-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-super-windforce-oc-16gb-gddr6x.html

 

Co do procesora AMD, czy Intel, to zdania są podzielone, z opinii w necie ja brałbym AMD, bo mniej się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudy1997 napisał(a):

Czyli do RTX4090 brac monitor 4k? Tylko ze to za rok sie nie bedzie bronic w kwesti wydajnosci ani troche.

 

Najlepiej wziąć 1440p i jakiegoś RTX 4080 Super. Dopłata do RTX 4090 nie ma sensu, szkoda kasy chyba że masz jej za dużo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Kasy bedzie tyle ile bedzie potrzeba zeby zamknac temat w mozliwie jak najlepszej opcji. Ale oczywiscie bez przesady. Mysle ze do 20kzl sie da sie to zrobic. Najlepsza mozliwa opcja to jest taka gdzie mam spokoj na co najmniej 3 lata i wszystko smiga na co najmniej wysokicj detalach i nie musze sie bawic w upgrade non stop, tylko korzystam a potem sprzedaje. Ale te czasy juz chyba minely ze mozna miec jakis spokoj nawet te 3 lata. 

 

 

Rozumiem ze to w 1080p wystarczy na troche? Cena znosna.

 

https://www.x-kom.pl/p/1210555-desktop-g4m3r-hero-plus-i7-14700kf-32gb-2tb-rtx4070s-w11px.html

 

https://iiyama-sklep.pl/832-353-monitory-gamingowe-g-master-red-eagle-monitor-iiyama-g-master-g2770hsu-b1-27-ips-165hz-08ms-freesync-premium-red-eagle-4948570117741.html#/26-gwarancja-3_lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p to kup sobie kompa za 5-6k i spokojnie ci wystarczy na długo, ale nie wiem co się tak upierasz na 1080p - to naprawdę głupota ale na siłę cię nie będę przekonywać.


Na 27 calach 1080p wygląda jak pikseloza, szkoda wzroku.

 

Ta konfiguracja wyżej totalnie nieopłacalna, w tej cenie masz już 4070 Ti Super. i7 do gier też kompletnie bez sensu - prądożerny, gorący procesor.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz konfiguracje jaka polecasz. Ja wypadlem z obiegu i nie wiem co tam teraz dobrze wyglada. Dla mnie 1080p zawsze bylo spoko. Skoro 1080p to pikseloza to moze lepiej od razu isc w 4k? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś do gier najlepsza opcja to 27 cali i 1440p, bo masz dobry obraz i rozdzielczość nie jest tak bardzo wymagająca jak 4K.

 

W 4K można iść ale wtedy raczej trzeba się liczyć z tym, że za 2-3 lata taki komp może domagać się wymiany GPU (reszta spokojnie da radę bo dzisiejsze CPU są bardzo mocne), jak musisz grać we wszystko na ultra. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał(a):

Jak wyżej - kupno kompa z RTX 4090 do 4K nie ma sensu. Na 1080p ucieka ci masa detali, szczegółów - obraz wygląda po prostu kiepsko względem 1440p czy 4K.

Dopóki nie ma się porównania to jest ok :D 

Co do wyboru monitora, to polecam zapoznać się z filmikami tego gostka. Ma najlepszą wiedzę w Polsce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rudy1997 napisał(a):

No i to chciałem usłyszeć. Wymiana samej karty za 2 - 3 lata nie problem. Czyli jaki config do 4k? Z monitorem. Dałbym kolegom lajki ale się skończyły na dziś, sory.  

 

Coś takiego np:

 

https://www.x-kom.pl/lista/p7v6uvel2

 

Topowy procek do gier, 32GB DDR5, przewiewna buda, zasilacz z ATX 3.0, 2TB SSD i GPU podglądowo - czekaj na premiere RTX 4080 z dopiskiem SUPER. Powinny kosztować podobnie - okolice 6k zł.

 

Ekran 32 cale 4K.

 

Do RTX 4090 nie warto dopłacać, lepiej po prostu wymienić GPU za 2-3 lata.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rudy1997 napisał(a):

Z wiekszych to chyba cos takiego patrzylem

Lepiej coś takiego :) 

https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-oled-45gr95qe-b-12655680/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=Stilgar_Top2023_45GR95QE&utm_content=TW

 

Do takiej rozdzielczości i odświeżania, to już jest sens kupić topową grafikę

 

 

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Co do wyboru monitora, to polecam zapoznać się z filmikami tego gostka. Ma najlepszą wiedzę w Polsce.

Potwierdzam, wcześniej już wrzuciłem w postaci linku ;) 

Godzinę temu, Perul napisał(a):

Przy takim budżecie osobiście brałbym monitor OLED, tutaj masz wskazówkę, które są najlepsze

https://www.youtube.com/watch?v=WphUf1VDCPU&t=1334s

To się najwolniej zestarzeje z całego zestawu (poza obudowa oczywiście ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za sugestie wszystkim. Szybki to był odzew. Widzę że nie tylko ja sobie marzę o dobrym blaszaku. Czyli czekać na  4080 Super bo szkoda kasy. No to jest do zrobienia bo nie chciałem w sumie teraz pakować się w ten komp, myslałem poczekać do maja bo zawsze marzec - kwiecień wychodzą jakieś nowe serie. 14kzł z monitorem to nie tak źle do 4k, myslałem że  będzie srogo drożej.  Kartę można wymienić po 2 latach, chodziło mi o to żeby nie grzebać się non stop w tym czymś bo za stary na to jestem. 

Perul, ten monitor to jednak trochę przesada heh. 

 

 

 

 

Edytowane przez rudy1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rudy1997 napisał(a):

Perul, ten monitor to jednak trochę przesada heh.

Raptem 10cm szerszy od mojego obecnego 32" 1440p, a to jeden z niewielu komponentów, które naprawdę są na lata...

 

40 minut temu, rudy1997 napisał(a):

Widzę że nie tylko ja sobie marzę o dobrym blaszaku.

Pomarzyć dobra rzecz :) 

40 minut temu, rudy1997 napisał(a):

czekać na  4080 Super bo szkoda kasy.

Raczej na 4080 Ti Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności