Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki IEM + DAC BT w budżecie do 1000/2000/3000 zł?


AngelOfDeathPL

Pytanie

Witajcie Forumowicze! 

 
Na co dzień jako słuchawki nauszne używam Focal Bathys, ale potrzebuje coś na ciepłe dni. Obecnie jako douszne używam pospolitych Samsung Buds2 Pro, ale coraz częściej w pogoni za jakością chodzą mi po głowie jakieś IEMy + DAC. Zależy mi na połączeniu z telefonem (mam iPhone z USB-C i Samsunga) i będę tego używał głównie poza domem w komunikacji. I teraz pytanie bo nigdy nie korzystałem. Czy IEMy zapewniają w miarę komfortowe tłumienie w komunikacji porównywalne do słuchawek dousznych z ANC? Jeśli w Waszej ocenie tak, to co warto rozważyć powiedzmy w budżecie do 1000/2000/3000 zł biorąc pod uwagę zakup tych 2 elementów (słuchawki + wzmacniacz). Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie podpowiedzi bo tak jak wspomniałem IEMów nawet nigdy w uszach nie miałem.

Ktoś mi polecił DAC iBasso DC Elite + iBasso IT05, ale nie wiem czy to dobry pomysł by się "pchać" w takie koszta na start jeśli nawet nie wiem czy mi przypasuje taka forma ostatecznie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 16.01.2024 o 11:12, AngelOfDeathPL napisał(a):

Dobra przyjmijmy Panowie na chwile, że przeznacze na zakup tych IEMów 3000 zł i teraz pytanie brzmi. Czy faktycznie jakość dzwięku będzie rosła proporcjonalnie do zwiększonego budżetu?Czyli, czy faktywnie warto wydać 3000 zł na jakieś IEMy zamiast np. 1500 zł i czy faktycznie będzie to zauważalna różnica. Głónym źródłem muzyki z rackji tego, że będę chciał używać tego głównie w środkach transportu publicznego typu tramwaje/autobusy/pociągi będzie Samsung Fold 5 (USB-C, LDAC) lub iPhone 15 Pro (USB-C), posiadam na chwile obecną Tidal w najwyższej wersji jak i Apple Music. DAC będę chciał raczej kupić taki który wspiera bluetooth i LDAC, więc pewnie postawie na jakiegoś FiiO BTR7 lub coś w tym stylu, z zaznaczeniem, że priorytetm będzie oczywiście USB-C, ale nie chce się pozbawiać opcji BT.

W najbliższym czasie wybiore się pewnie do MP3 Store w Warszawie na jakiś wstępny odsłuch. Licze na dalsze rekomndacje. Mogą być używki z wyższej półki. Tak, żeby IEMy kosztowały maksymalnie 3000 zł. Gumki można wymienić, obudowe słuchawek zdezynfekować. Jestem w stanie pójść na ten kompromis jeśli dzięki temu będę mógł kupić coś lepszego.    

Nie, jakość dźwięku nie będzie rosła proporcjonalnie... przynajmniej od jakiegoś pułapu. Jak kupisz pchełki w markecie za 30 złotych a kupisz na przykład Sennheiser IE300 za 300 zł to pewnie poczujesz, jakbyś się teleportował w inny wymiar... ale już jak kupisz IE 600 a IE900 to już takiej skali nie poczujesz... tym bardziej między 18000 a 25000. To już są niuanse. Nie spiesz się. I nie podniecaj. Testuj. Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po kilku dniach poszukiwań mam dla siebie złą i dobrą wiadomość...

Dobra jest taka, że już chyba wiem co chce kupić, a zła jest taka, że to Unique Melody MEST MKII, czyli IEMy na które będę musiał wydać więcej niż planowałem na "zestaw" nawet jeśli kupie z drugiej ręki. No cóż. Póki co chyba będę musiał obejść się smakiem i jeszcze trochę "dozbierać" na tą zachciewajke. 

Przy okazji. Jaka to jest dobra cena za używane UM MKII? W sklepie widziałem, że też były dostępne nowe swojego czasu za 4500 zł, obecnie najniższa cena to 6500 zł. Na forum widziałem ogłoszenia nawet po 3000 zł używek. Może znacie jakąś alternatywe która od czasu premiery w/w IEM pojawiła się na rynku i też gra podobnie za mniejszą kwotę?

Jeśli ktoś kto posiada te chłichawki i będzie to czytał w przyszłości oraz będzie chciał je sprzedać, niech się odezwie na PW.    

 

Moja uwagę z tych tańszych zwróciły ikko OH10, Yanyin Canon II, ThieAudio Hype 2.

 

Edytowane przez AngelOfDeathPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Orientujecie się czy jeszcze coś ciekawego w drugiej połowie roku ma się pojawić na rynku na co warto by było czekać?
No nie ukrywam, że z nausznymi Bluetooth było zdecydowanie łatwiej. Tutaj widzę będę musiał poświęcić zdecydowanie więcej czasu. Najgorsze jest to, że tutaj nie ma możliwości ewentualnego zwrotu towaru jeśli mi nie przypadnie do gustu. 
Na Amazonie zdaje się jest. Ostatnio kupiłem doki Sony i mam miesiąc na zwrot.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, słuchałem CA i mi się pomerdały nazwy od nadmiaru tego wszystkiego :P

 

Swoją drogą nie powaliły mnie na kolana, ale może byłem bardzo rozkojarzony. 

Edytowane przez AngelOfDeathPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra Panowie i Panie. Słuchawki wybrane, wybór padł na Unique Melody Mest MKII, niestety ich zakup nawet z drugiej ręki pochłonie cały mój budżet który założyłem sobie na komplet DAC/AMP + IEMy. 

 

DACa więc kupię w jakiejś ofercie ratalnej. Na chwilę obecną mój faworyt to Chord Mojo 2 i jest aktualnie na niego promocja. Szkoda tylko, że nie ma wsparcia BT i tylko Mini Jack, ale... powiedzmy jestem w stanie to jakoś przeboleć bo i tak będzie służył tylko do w/w IEMów, a DAC będzie podłączony do telefonu. 

 

Jesteście w stanie polecić jakąś "lepszą" alternatywę pod względem dźwięku? Może jednak w Mojo 2 zbyt wiele hajpu i za te pieniądze można kupić coś lepszego co zmieści się w kieszeni lub w "nerce" inaczej zwanej kołczanem prawilności. Oby nie było większe od telefonów.

 

Widzę, że część z Was używa xDuoo XD05 Bal2? Wygląda rozsądnie, jedynie tylko gabaryty trochę odstraszają 😅

Edytowane przez AngelOfDeathPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Czy chcesz cieplej, czy bardziej technicznie. Czy może jest jakaś składowa dźwięku, na której ci zależy, a którą konkretny sprzęt potrafi doskonale oddać. Najlepiej osłuchaj się z mestami i jak będziesz wiedział czego ci brakuje, to wtedy to wróć. Ja cztery miesiące szukałem ulepszenia dla mojego poprzedniego daca, a porównując różne sprzęty dużo więcej się dowiedziałem niż czytając recenzje i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem polega na tym, że ja na chwile obecną nie mam żadnego DACa więc muszę coś wybrać na start - nieco na ślepo, z opisu innych kolegów podoba mi się granie Mojo 2. Lubię dynamiczne, szczegółowe granie. Lubie wokale i jak scena jest fajna. Jeśli chodzi o Mojo 2 jedynie co mnie odrzuca to brak wsparcia bluetooth i tylko jedno złącze mini jack. Z drugiej strony ten DAC i tak przez 99% czasu będzie podpięty tylko do telefonu po USB-C i z w/w IEMami, choć funkcje BT fajnie by było mieć. Tutaj moją uwagę zwrócił w/w xDuoo XD05 Bal2,ale to kawał cegiełki jest pewnie większy niż telefony które posiadam obecnie.  

Edytowane przez AngelOfDeathPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz recenzje  @maciuxa. Używam już rok czasu i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Problem polega na tym, że ja na chwile obecną nie mam żadnego DACa więc muszę coś wybrać na start - nieco na ślepo, z opisu innych kolegów podoba mi się granie Mojo 2. Lubię dynamiczne, szczegółowe granie. Lubie wokale i jak scena jest fajna. Jeśli chodzi o Mojo 2 jedynie co mnie odrzuca to brak wsparcia bluetooth i tylko jedno złącze mini jack. Z drugiej strony ten DAC i tak przez 99% czasu będzie podpięty tylko do telefonu po USB-C i z w/w IEMami, choć funkcje BT fajnie by było mieć. Tutaj moją uwagę zwrócił w/w xDuoo XD05 Bal2,ale to kawał cegiełki jest pewnie większy niż telefony które posiadam obecnie.  

To nie lepiej iść na początek w coś taniego i sprawdzonego? Apple usb-c dongle, dragonfly black, hiby fc4, ibasso dc06, creative x1 itp. posłuchasz i wtedy stwierdzisz czy chcesz wydać dużo kasy i w którą stronę chcesz iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ne lubię kompromisów. Muszę kupić DAC do słuchawek i chce żeby to było możliwie najlepsze urządzenie jakie jest dostępne obecnie na rynku. Jakość dźwięku jest dla mnie priorytetem. Zdarza mi się nosić Power Bank przypięty do iPhone na MagSafe więc mnie to nie przeraża. W drodze do/z pracy zawsze towarzyszy mi plecak, moge nosić też nerkę więc gabaryty Mojo 2 nie są dla mnie problemem. Kombinowałem nawet żeby dokupić do niego MagSafe Ring i przykleić do obudowy, ale już ktoś w temacie poświęconym Mojo odpisał mi, że to średni pomysł bo magnes może negatywnie wpływać na prace DACa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Ne lubię kompromisów.

No to Ifi Diablo albo Shanling H7. Albo najlepiej Chord Hugo + moduł bt.

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To bierz mojo. Sprawdzony, polecany, gra dobrze. Ma filtry, to sobie dopracujesz granie. Do tego ma sporo mocy, więc da radę z nausznikami, jeśli najdzie cię na nie ochota. Chyba takiej oczekujesz odpowiedzi.

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba nieco wymuszona ta odpowiedź, ale faktycznie wygląda to tak jakbym się już zgrzał na tego DACa 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mojo sam w sobie to fajny sprzęt. Nie jest to stracona kasa, jeśli oczekujesz ciepłego grania. Acz pamiętam jak kupowałem na ślepo po internetowych testach/opiniach przez długi czas swojej przygody z audio i ile błędów popełniłem oraz ile kasy wtopiłem. Dopiero, jak zacząłem korzystać z opcji testu i ewentualnego zwrotu sprzętu, to znalazłem sprzęt, który rzeczywiście mi pasuje. Bez punktu odniesienia ciężko jest cokolwiek powiedzieć w tym hobby.

Edytowane przez Play
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o Mest Mk2 to słuchawki jak żadne inne są czułe na barwę i jakość dźwięku. Stąd min. u mnie Hugo2 czy u innych kolegów Astell SE300 i Astell SP3000. 

Jak ktoś chce tanio i dobrze na start to:

Questyle M15 - czysto, dobra scena, dobra dynamika, sporo iskierek na górze

Niby FC6 - słuchawki świetnie reagują na R2R. Bliska średnica, bardzo melodyjna i płynna. Jedyny minus to niedopracowany sprzęt i od czasu do czasu sieje syfem.

Mojo2 - klasa sama w sobie. Wyważone granie, lekko ciepłe, nie najwyższych lotów scena ale wszystko zagra dobrze. Ma swoją baterię więc nie ciągnie z telefonu jak dongle które wyżej wymieniłem.

I dalej:

RS6 - tym razem DAP. R2R - jest ciepło, blisko, analogowo, przyjemnie. 

Hugo2 - czysto, szeroko, świetna dynamika, dzięki filtrom i cross feed można dopasować brzmienie pod nastrój i słuchawki.

SE300 - bardzo dobre połączenie z Mest Mk2. Jak ktoś lubi cieplejsze i cięższe granie to jest to najlepszy wybór

SP30000 - najlepsza możliwa synergia z Mest Mk2. subbas schodzi do samego piekła, idealna ilość midbasu, bardzo czysto i szeroko.

 

Chińczyki typu Fito BTR5/7, Creative, basso bym odpuścił. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualnie różnica między Mojo 2, a M15 to jakieś 600 zł. @Palpatinewedług Ciebie warto dopłacić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Palpatine napisał(a):

Questyle M15 - czysto, dobra scena, dobra dynamika, sporo iskierek na górze

Tylko jak żyć bez niezależnej sprzętowej kontroli głośności z czułymi dokami?
Już chociażby z tego powodu FC6 czy Mojo wydaje się lepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności