Skocz do zawartości

Wokółuszne do elektroniki


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na początek mógłbyś polatać po wykresach freq response. Po tej wstępnej weryfikacji (porównując wykresy z tymi, które miałeś okazję słuchać) można sporo modeli odrzucić a kilka wziąć pod rozwagę. Np. jak miałeś słuchawki z opadającym wykresem na ok.10kHz i Ci brakowało detalu w wysokich to trzeba szukać czegoś ze zwyżką.

Z nudów trochę popatrzyłem i wyszło mi, że niektóre amerykańskie mają raczej niską odpowiedź w dB w dolnych i górnych pasmach - to tylko takie moje "gadanie" ;)

Po "wykresie" powinny podejść DT990, AKG 371,  Superlux 681,669

https://www.head-fi.org/threads/superlux-hd-668b-vs-superlux-hd-669-please-advise.582943/

https://www.rtings.com/headphones/1-6/graph/21550/frequency-response/beyerdynamic-dt-990-pro-vs-akg-k371/329/1671

https://drop.com/buy/drop-dan-clark-audio-aeon-open-x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elektroniki (chociaż to dość szerokie pojęcie) najlepsze jakie słyszałem to - Sony Z7, Vokyl Erupt. W obu konieczna zmiana kabla. Vokyle są prostsze do napędzenia. Obie pary muszą grać przynajmniej średnio głośno, żeby pokazać swój potencjał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek mógłbyś polatać po wykresach freq response. Po tej wstępnej weryfikacji (porównując wykresy z tymi, które miałeś okazję słuchać) można sporo modeli odrzucić a kilka wziąć pod rozwagę. Np. jak miałeś słuchawki z opadającym wykresem na ok.10kHz i Ci brakowało detalu w wysokich to trzeba szukać czegoś ze zwyżką.
Z nudów trochę popatrzyłem i wyszło mi, że niektóre amerykańskie mają raczej niską odpowiedź w dB w dolnych i górnych pasmach - to tylko takie moje "gadanie"
Po "wykresie" powinny podejść DT990, AKG 371,  Superlux 681,669
https://www.head-fi.org/threads/superlux-hd-668b-vs-superlux-hd-669-please-advise.582943/
https://www.rtings.com/headphones/1-6/graph/21550/frequency-response/beyerdynamic-dt-990-pro-vs-akg-k371/329/1671
https://drop.com/buy/drop-dan-clark-audio-aeon-open-x
Beyerdynamic nie dla mnie. Miałem dt900 pro x i były męczące.
Aeon Open X posiadam i lubię.
Superlux odpada(nie wieżę że w tej cenie uzyskam satysfakcjonujący dźwięk.
Dziękuję za propozycje.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Do elektroniki (chociaż to dość szerokie pojęcie) najlepsze jakie słyszałem to - Sony Z7, Vokyl Erupt. W obu konieczna zmiana kabla. Vokyle są prostsze do napędzenia. Obie pary muszą grać przynajmniej średnio głośno, żeby pokazać swój potencjał. 
Obydwie interesujące propozycje

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Tak w skrócie to do wszelakiej elektroniki ale głównie różnego rodzaju House Music

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

 

Proponuję zainteresować się Audio-Technica ATH-WS1100. Tylko chyba ciężko z odsłuchem przed zakupem.

W Nightowl mi się dobrze słucha tego rodzaju muzyki.

Mogę też polecić FAD Sonorous III, tylko trzeba im zmienić pady.

No i Campfire Cascade dają dobrego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Proponuję zainteresować się Audio-Technica ATH-WS1100. Tylko chyba ciężko z odsłuchem przed zakupem.
W Nightowl mi się dobrze słucha tego rodzaju muzyki.
Mogę też polecić FAD Sonorous III, tylko trzeba im zmienić pady.
No i Campfire Cascade dają dobrego kopa.
Chodzi o Final Audio Sonorous III?

Co do odsłuchu przed zakupem to się u mnie nie sprawdza bo w sumie to po jakimś czasie jestem w stanie powiedzieć czy słuchawki mi pasują.
Sonorous vs ws1100 czym się różnią?


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zależnie od źródła mogę polecić:

NightOwl

Sonorus/Pandora IV (tu pady grają ogromną rolę, IMHO pierwsze, oryginalne były najlepsze i wolałbym kleić stare niż kupować nowe)

Cascade

1060C

Ewentualnie NTH-100 (można je ciekawie podciągnąć na źródle)

U mnie sprawdzały się też LCD2 ale to były modele przed fazorem (i nie były zamknięte), wersja closed od Audeze to już nie to samo

Empyrean też dają radę ale dobrać źródło tylko pod elektronikę do nich to IMO lekka ekstrawagancja - ja preferuję tłusty bas i brak cięcia góry - także ten...

b45c5397db8c84a5e2c4a071dcfd8328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Hawki i Owle i bardzo lubiłem ich brzmienie. Potrafią bardzo dobrze grać na niskiej i średniej głośności ale niestety przy wyższej głośności, tam gdzie już w słuchawkach pojawia się dynamika (jeśli dany model i utwór na to pozwala) tam AQ się wykładają i bas zaczyna się robić dudniący z zalewający inne pasma. Podobnie jak w Sivga Robin. Nie są to słuchawki, które mogę polecić do takiej muzyki. Owle też mają dość niewielką scenę. Zaletą AQ jest to, że pójdą spokojnie z dongla (np Dragonfly Red) przy Sony Z7 trzeba już dostarczyć im dużo więcej mocy i lepszy kabel. Bardzo jestem ciekaw Sonorus i 1060C (szczególnie po zrobieniu open moda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Hawki i Owle i bardzo lubiłem ich brzmienie. Potrafią bardzo dobrze grać na niskiej i średniej głośności ale niestety przy wyższej głośności, tam gdzie już w słuchawkach pojawia się dynamika (jeśli dany model i utwór na to pozwala) tam AQ się wykładają i bas zaczyna się robić dudniący z zalewający inne pasma.


Zgadzam się z tym w 100%. Ja lubię słuchać cicho i najbardziej doceniam słuchawki, które to potrafią. Chyba dlatego nie potrafię się rozstać z Hawkami, i na razie odpuściłem planary.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wfmsiekierka napisał(a):

Chodzi o Final Audio Sonorous III?
Co do odsłuchu przed zakupem to się u mnie nie sprawdza bo w sumie to po jakimś czasie jestem w stanie powiedzieć czy słuchawki mi pasują.
Sonorous vs ws1100 czym się różnią?

 

Tak.

WS1100 mają głęboki pulsujący bas i nienachalną górę. SIII na padach Brainwavz HM5 (bo tak bym proponował) mają bardziej konturowy, głęboki bas z wykopem i dźwięczniejszą górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zależnie od źródła mogę polecić:

NightOwl

Sonorus/Pandora IV (tu pady grają ogromną rolę, IMHO pierwsze, oryginalne były najlepsze i wolałbym kleić stare niż kupować nowe)

Cascade

1060C

Ewentualnie NTH-100 (można je ciekawie podciągnąć na źródle)

U mnie sprawdzały się też LCD2 ale to były modele przed fazorem (i nie były zamknięte), wersja closed od Audeze to już nie to samo

Empyrean też dają radę ale dobrać źródło tylko pod elektronikę do nich to IMO lekka ekstrawagancja - ja preferuję tłusty bas i brak cięcia góry - także ten...

b45c5397db8c84a5e2c4a071dcfd8328.jpg
Co do źródła to jest xduoo xd-05 pro

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

 
Tak.
WS1100 mają głęboki pulsujący bas i nienachalną górę. SIII na padach Brainwavz HM5 (bo tak bym proponował) mają bardziej konturowy, głęboki bas z wykopem i dźwięczniejszą górę.
dźwięczniejszą górę.

Rozumiem że bez sybyliantów, nie jakaś męcząca ?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

dźwięczniejszą górę.

Rozumiem że bez sybyliantów, nie jakaś męcząca ?

 

Nic z tych rzeczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności