Skocz do zawartości

TempoTec V3 - maluch z podwójnym AK4493SEQ


HappyBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Jak słusznie zauważyli inni forumowicze w zgoła innym wątku, TempoTec po cichutku wprowadził do sprzedaży nowy model DAPa - V3.

 

Na ich stronie internetowej próżno szukać jakiejkolwiek wzmianki o nim.

Wszystko, czego możemy się dowiedzieć, trzeba wyciągnąć bezpośrednio z ofert na Ali.

 

Podstawowe konkrety:

- podwójny AK4493SEQ,

- 3.5 mm SE (330 mW przy 32Ω) oraz 4.4 BAL (610 mW przy 32Ω),

- autorski firmware, ale ze wsparciem dla HiBy Link,

- dwukierunkowy Bluetooth 5.1 ,

- 3500 mAh baterii,

- podwójny zestaw przycisków funkcyjnych - na przodzie i prawym boku,

- cena: około 200-240$ (w zależności od aktualnej promocji, kodów zniżkowych, itp.)

 

https://aliexpress.com/item/1005006281359092.html

Edytowane przez HappyBlack
poprawka formatowania
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupować proponuje na Tempotec.net 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

Ale kupować proponuje na Tempotec.net 

 

Pewnie, czemu nie..

Tylko że na tej witrynie jeszcze nic nt. V3 się nie pojawiło.

( :

 

 

Dodatkowo mają u mnie WIELKIEGO minusa za przekopiowanie fragmentów mojej recenzji, wklejenie moich zdjęć i wsadzenie ich w ust domniemanej Karolinie, która dokonała u nich potwierdzonego zakupu.

Nienawidzę tych chińskich manipulacji recenzjami.

 

Screenshot_20231209-155112_Firefox.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zainteresował, jak duże jest ryzyko VAT'eusza jak się kupuje bezpośrednio u nich?

Ale opis to chyba jest letko mówiąc niedorobiony: w tytule produktu TempoTec V3 Portable DAP Android, a w parametrach OS Customized HIFI Audio System. No i w renderze na plecach grajka MADE IN HINA ;) czyli że bardziej chiński, czy jak literki brakło to mniej ;)

 

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mr Krzychoo napisał(a):

Mnie też zainteresował, jak duże jest ryzyko VAT'eusza jak się kupuje bezpośrednio u nich?

Ale opis to chyba jest letko mówiąc niedorobiony: w tytule produktu TempoTec V3 Portable DAP Android, a w parametrach OS Customized HIFI Audio System. No i w renderze na plecach grajka MADE IN HINA ;) czyli że bardziej chiński, czy jak literki brakło to mniej ;)

Ja rozumiem cięcie kosztów, ale sprawdzić edytorsko taki prosty opis to mogli, trochę obawiam się że też taki stosunek do klientów mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem V6 bezpośrednio z Tempotec.net nie miałem żadnych opłat choć byłem przygotowany na Vat

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Jak kupowałem V6 bezpośrednio z Tempotec.net nie miałem żadnych opłat choć byłem przygotowany na Vat

 

Jak się już odezwałeś w temacie, to zapytam: V6 jest na Android, jak wygląda sprawa z gapless playback? Bo w grajkach na Androidzie to bida z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mr Krzychoo napisał(a):

 

Jak się już odezwałeś w temacie, to zapytam: V6 jest na Android, jak wygląda sprawa z gapless playback? Bo w grajkach na Androidzie to bida z tym.

To chyba zależy od aplikacji bardziej niż od otwarzacza. Shanlingowa z tym kuleje, ale PowerAmp, UAPP, doobar czy HiBy nie mają problemu z gapless z mojego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubachim napisał(a):

Ja rozumiem cięcie kosztów, ale sprawdzić edytorsko taki prosty opis to mogli, trochę obawiam się że też taki stosunek do klientów mają.

 

 

Też się tego obawiałem, kupując wcześniej March III.

Jest kilka niedoróbek estetycznych, pewna niespójność, ale pod względem awaryjności i kultury pracy nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Fakt: w przypadku stacjonarnego DAC/AMPa nie za wiele można zepsuć. Zobaczymy więc, czy nieco bardziej rozbudowane funkcyjnie urządzenie jak DAP na ich autorskim sofcie podoła.

Jakby co, jest HiBy Link i to mnie trochę uspokaja.

 

Co do stosunku do klientów: sam się ostatnio przejechałem na firmie, która pod względem materiałów marketingowych i ogólnej prezencji wydaje się być w czołówce (chińskiej, ale czołówce) - a pod względem wsparcia urządzenia jest klapa totalna.

 

O ww. HiBy tu mowa, a konkretniej grajku R2 II

Pisałem o tym w wątku jemu poświęconym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr Krzychoo napisał(a):

 

Jak się już odezwałeś w temacie, to zapytam: V6 jest na Android, jak wygląda sprawa z gapless playback? Bo w grajkach na Androidzie to bida z tym.

Na Hiby Music bez problemu. Na V6 nie używam już UAPP tylko Hiby Music. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój egzemplarz już dotarł - brakowało mu tylko jednego dnia, by dotarł przed świętami. 

Bez opłat importowych, zakup z Ali.

 

Poniżej pierwsze wrażenia.

 

Jakość wykonania - super.

Ergonomiczny, ładnie spasowany, z przyciskami o odpowiednim kliku (przypominam: V3 nie ma pokrętła do regulacji głośności). Nie jestem fanem szklanych plecków i tego, że nie dołączono /zaproponowano jako akcesorium jakiegokolwiek etui ochronnego. Fabrycznie na przód i tył naklejono folijki zabezpieczające, ale przy codziennym użytkowaniu ryski gwarantowane.

 

Wsparcie dla HiBy Link już mnie nie dziwi, bo szumnie zapowiadany autorski firmware to tak naprawdę HiBy OS, który doskonale znam z HiBy R2 II - jedyna różnica to podmianka logo wyświetlanego przy rozruchu na TempoTec.

Trudno mi powiedzieć, czy to dobrze, czy źle. Sam OS jest dość specyficzny, ale funkcjonalny. Zapewnia wsparcie dla streamingu z Qobuza (nigdy nie testowałem) oraz dla Tidala, choć w przypadku tego drugiego może istnieć potrzeba każdorazowego logowania się do serwisu co 24 h - tak było na HiBy. Producent tłumaczył tę niedogodność błędem po stronie Tidala, w co nie do końca wierzę, bo jakoś w UAPP na Androidzie nie trzeba odnawiać tokenu tak często, a też jest postronnym programem.

 

Brzmienie - na jego temat wypowiem się w pełnoprawnej recenzji. Pokrótce tylko powiem, że ja jestem zadowolony i na tym mi zależało.

 

 

 

Ktoś ma jakieś pytania?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś V6? Jeśli tak interesowało by mnie porównanie brzmienia i mocy, bo wg specyfikacji ma być taka sama jak V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Ali pojawiło się dedykowane etui do V3 za około 20$ z wliczonymi podatkami i wysyłką. Ja sobie zamówiłem.

A w temacie V3 - mój wczoraj dojechał cały i zdrowy, zdążyłem tylko sprawdzić czy działa (działa ;)) na weekendzie dłużej się nim pobawię. Pierwsze wrażenie pozytywne - budowa, spasowanie, fajny ekran, dźwiękowo to czas pokaże.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mr Krzychoo napisał(a):

Na Ali pojawiło się dedykowane etui do V3 za około 20$ z wliczonymi podatkami i wysyłką. Ja sobie zamówiłem.

 

 

Będę zatem wdzięczny za opinię, jak wpływa na "wyczuwalność" przycisków, bo boję się, że takie wytłoczone mogą nieco pogorszyć tzw. tactility.

Dlatego też ja spasowałem. Lecz nie mówię, że na zawsze!

 

Mój egzemplarz załapał ostatnio parę zwiech podczas pracy ze słuchawkami TWS. Utknął na pewnej pozycji menu i żadne bodźce dotykowe nie były w stanie go z niej uwolnić. Przyciski fizyczne działały, muza leciała bez zająknięcia. Mogłem zmienić utwór, głośność, zablokować i odblokować ekran, ale cofnąć się do menu lub wysunąć ekran szybkiego dostępu - nie. Po resecie i próbie powtorzenia problemu znów to samo.

 

Przewodowo bez najmniejszego zarzutu. Gra i śmiga.

Dzięki Bogu, nie cierpi też na problem losowo znikającej baterii, który sporadycznie trapi HiBy R2 II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Hiby R2 wsadzonego do etui przyciski działały idealnie, tutaj zakładam że będzie podobnie.

Ma to być urządzenie przenośne, więc dodatkowa ochrona będzie wskazana. Mam nauczkę po owym Hiby R2, który miał bliskie spotkanie z płytkami w kuchni. Płytki wygrały ;) to starcie. Taki Shanling m0 Pro jak wypadnie, to zawiśnie na kablu, V3 to ze względu na gabaryt to zaliczy glebę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z przybywaniem coraz to większej liczby użytkowników tego DAPa, pojawiają się też nowe opinie odnośnie kultury jego pracy.

 

Dość często są co najmniej letnie.

 

Sporo mówi się o małej, wąskiej scenie, graniu klaustrofobicznym i pozbawionym detalu. Tutaj moje odczucia są wręcz odwrotne, hmm.

 

Wiele osób wspomina o zniekształceniach, dziwach w górnych pasmach częstotliwości.

 

Kolejne żale to problemy z obsługą dużych kart pamięci (512 GB) - zagubione foldery, problemy z zeskanowaniem bazy utworów.

 

Niektórym wariuje poziom głośności i sam wzrasta, nawet do maksymalnej wartości.

 

 

Ogólnie rzecz mówiąc, powstał wręcz mały drama club dot. V3.

https://www.head-fi.org/threads/tempotec-v3-dap-small-powerful-functional-with-hiby-os.971088/

 

Podchodzić z ostrożnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności