Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana słuchawek co kupić .


lukaszek19831

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 minut temu, lukaszek19831 napisał(a):

Witam skłaniam się ku wymianie moich starych słuchawek senhaiser 380 pro na coś lepszego słuchawki będę używane głownie do filmów i muzyki co możecie dobrego polecic do 1000 zł ? 

Zależy do jakiej muzyki.

Jeśli masz sennheisera i mogą to być otwarte słuchawki to polecam 560s. Jak dla mnie za mocno ściskały głowę ale każdy ma inną tolerancję na tortury. Można je chyba rozgiąć. Brzmieniowo w tej cenie bardzo mi się podobały. Bardzo uniwersalne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, lukaszek19831 napisał(a):

Generalnie nie jestem melomanem i znawcą więc muzyki słucham radiowej i audiofilem nie jestem na 90% będą to filmy i zalezy mi na zamkniętych słuchawkach i z bardzo dobrym basem . 

Beyerdynamic dt770,  może być wersja 32 Ohm żeby je łatwo napędzić.

Edytowane przez bakus1233
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ode mnie HE400i, do filmów sprawdzą się idealnie imo, tylko mocny wzmak, który je dobrze pociągnie i voila. ;)

 

Ale... nie są zamknięte, lub... Sennheiser HD300Pro, bardzo fajne brzmieniowo słuchawy i mega wygodne.

 

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, neonlight napisał(a):

HE400i

Mam je. Mają dobry soundstage i są szczegółowe w detalach. Fakt są nauszne. Pady czasem mogą się odkleić.

Co do wygody to trudno mi się wypowiedzieć bo każdy ma inne uszy i głowę.

Jeżeli chcesz słuchać w domku to he400se tanie i pewnie bezprecedensowe. Sam @Perul na nie sam wskazywał.

Hifimany moim zdaniem konstrukcją lepsze są od monoprice.

Powiem też że droższe nie zawsze lepsze.

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, bakus1233 napisał(a):

He400i? Jak dla mnie są wokółuszne.

Dla mnie wokółuszne to są np. Audeze EL-8

HE400i są dla mnie nauszne.

Dla mnie pady  Brainwavz HM5 to mogę powiedzieć że pasują na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Pod jakim względem? Do filmów to praktycznie każde słuchawki są dobre. 

Nie prawda, do filmów ważna jest głębia, słuchawki nie mogą grać bezpośrednio, tylko z dystansu, żeby względnie dobrze oddać klimat. Mi się super oglądało właśnie w HE400i wpiętych do amplitunera HK z włączonym Dolby Headphone - mega efekt, lepszego w słuchawkach nie słyszałem. 😚 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dt770 raczej średni wybór, pytanie tez Ew jakie masz źródło, bo jak będziesz puszczać muzykę, filmy z laptopa to jednak lepiej byłoby te 1000 zł rozłożyć na kartę dźwiękowa+ słuchawki. Od siebie mogę polecić akg k701/702, tyle ze to konstrukcja otwarta, Ew alg k271 tutaj już zamknięta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Majkip napisał(a):

Dt770 raczej średni wybór, pytanie tez Ew jakie masz źródło, bo jak będziesz puszczać muzykę, filmy z laptopa to jednak lepiej byłoby te 1000 zł rozłożyć na kartę dźwiękowa+ słuchawki. Od siebie mogę polecić akg k701/702, tyle ze to konstrukcja otwarta, Ew alg k271 tutaj już zamknięta 

Dlaczego średni jak bajer robi jedne z lepszych słuchawek na rynku. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam nie doradzę zbytnio bo do każdego typu muzyki mam inne słuchawki.

 

5 godzin temu, Pioj napisał(a):

Też głosuję na HD560S/HE400i

HE400i może i fajnie grają ale uszy bolą po dłuższym trzymaniu na głowie i na pewno są nauszne.

13 godzin temu, lukaszek19831 napisał(a):

Witam skłaniam się ku wymianie moich starych słuchawek senhaiser 380 pro na coś lepszego słuchawki będę używane głownie do filmów i muzyki co możecie dobrego polecic do 1000 zł ? 

Może to pomoże Ci wybrać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT770 32ohm w porównaniu do innych zamkniętych w tej cenie - dobry wybór. W porównaniu do otwartych - przeciętny wybór. Ale i tak jestem zdania że 770 to najbardziej udany model starej oferty Beyera.

HE400i słuchałem kilka razy i raczej nie zgodzę się że są nauszne. Pady mają kontakt z głową poza małżowinami.

Może nie są jakieś głębokie ale to nie jest główne kryterium do słuchawek nausznych. Zresztą producent też nazywa je over-ear. Ale z dwójki HD560S i HE400i jeśli to mają być twoje jedyne słuchawki to może lepiej Sennheisery. To sprawdzona marka której słuchawki praktycznie się nie psują. Z przetwornikami planarnymi bywa różnie, a jakość wykonania hifimana to już klasyczny mem w anglojęzycznym internecie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Dlaczego średni jak bajer robi jedne z lepszych słuchawek na rynku. 

Miałem okazje je testować wiele razy, i moim zdaniem fajne słuchawki, ale do pracy nad muzyką. Dla mnie osobiście o wiele lepiej spisywały się AKG K702 w jakimś uniwersalnym użytkowaniu. A są w podobnej cenie. DT 770 to legenda fakt, ale są chyba lepsze słuchawki na rynku.

 

 

 

8 godzin temu, lukaszek19831 napisał(a):

Słuchawki będą chodziły pod amplitunerem OnkyoTX-RZ810

 

A nie masz może okazji pojechania gdzieś do sklepu i posłuchania sobie danych modeli? Tak chyba będzie najłatwiej Ci wybrać. Bo jak nie masz określonego gustu co do brzmienia słuchawek, to chyba najlepiej założyć coś na głowę i samemu wybrać :)

Edytowane przez Majkip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności