Skocz do zawartości

[MOD] HiFiMAN HE-R9


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Konstrukcyjnie wyglądają jak słuchawki za 50zł 🤣

Jak większość sprzętów do kilku K PLN pewnie 😂. Kiedyś elektronik który naprawiał mi ifi pro idsd szczerze uśmiał się po otwarciu obudowy. Ja wprawdzie nie wiem do tej pory co go tak śmieszyło, ale kiedy np. otworzyłem Wells Audio Milo sam się uśmiałem. Nie zmienia to faktu, że bardzo mi się podobało jak grał. Ale wyglądał jak twórcze fiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Konstrukcyjnie wyglądają jak słuchawki za 50zł 🤣

Od słuchawek za 50zł odróżnia je lepsza precyzja wykonania elementów i chyba lepszej jakości plastik, bo śrubki mimo wielokrotnego odkręcenia jeszcze mają gwint :) 

Ale ten brak usztywnienia frontowej ścianki przy tak małej jej grubości, to mnie trochę zaskoczył. Na szczęście po skręceniu wszystkiego "do kupy" jest już całkiem stabilnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też się rozczarowałem jakością wykonania HE-R9. Myślałem, że muszle są drewniane, a to plastik. Słuchawki są bardzo lekkie i nie sprawiają wrażenia solidnych. Na dodatek izolacja od otoczenia stoi na bardzo niskim poziomie. Nawet nie próbowałem Twoich modyfikacji, tylko szybko się ich pozbyłem, bo BossHiFi B8 oraz Hanadomi C1 według mnie oferują brzmienie ciekawsze, a przy tym są znacznie lepiej wykonane i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hustler napisał(a):

BossHiFi B8 oraz Hanadomi C1 według mnie oferują brzmienie ciekawsze

Nie pamiętam jak przed modami, ale po modach B8 to moja "referencja", zwłaszcza jakość wysokich tonów jest świetna.

 

8 godzin temu, Hustler napisał(a):

Myślałem, że muszle są drewniane, a to plastik.

no pisałem o tym

W dniu 5.11.2023 o 11:19, Perul napisał(a):

Te piękne z wyglądu muszle to niestety pomalowany plastik, do tego dość cienki, dający przez to trochę pudełkowy pogłos, który na szczęście niwelowany jest w sporej części przez fabryczną gąbkę.

 

8 godzin temu, Hustler napisał(a):

Na dodatek izolacja od otoczenia stoi na bardzo niskim poziomie.

Dla mnie bardziej istotny jest "wyciek" dźwięku na zewnątrz, tu akurat R9 nie są złe. Co do izolacji, to przy tak "przewiewnych" padach dużo lepsza nie będzie, choćbyś całą muszlę matą wygłuszającą wykleił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Perul napisał(a):

Nie pamiętam jak przed modami, ale po modach B8 to moja "referencja", zwłaszcza jakość wysokich tonów jest świetna.

Ja też mam je zmodyfikowane wg Twojego poradnika i kupiłem do nich fajne skórzane pady. Na moje ucho B8 i C1 są póki co bezkonkurencyjne wśród modeli zamkniętych, a walczyły z sukcesem już z niejednymi słuchawkami i to nierzadko znacznie droższymi.

 

11 godzin temu, Perul napisał(a):

no pisałem o tym

Wiem, ja po prostu przed zakupem myślałem, że to pomalowane drewno, a jak otworzyłem karton to się lekko zdziwiłem.

 

11 godzin temu, Perul napisał(a):

Dla mnie bardziej istotny jest "wyciek" dźwięku na zewnątrz, tu akurat R9 nie są złe. Co do izolacji, to przy tak "przewiewnych" padach dużo lepsza nie będzie, choćbyś całą muszlę matą wygłuszającą wykleił.

Tak, wyciek dźwięku na zewnątrz jest niewielki - w zasadzie taki sam jak w przypadku Hanadomi C1. Ja w słuchawkach zamkniętych preferuję pady skórzane, ewentualnie hybrydy i to najlepiej z gęstym wypełnieniem typu memory foam lub coś podobnego, bo jak nie muszę się izolować od otoczenia to sięgam po konstrukcje otwarte/półotwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności