Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki IEM + odtwarzacz przenośny


PaczkoMati

Pytanie

Witam, 

Poszukuję słuchawek dousznych i przenośnego odtwarzacza. Obecnie posiadam DT 900X Pro + iFi zen Dac v2 i jestem zadowolony z pierwszego zestawu do PC. To czego mi brakuje to chyba subbas i bas. Chciałbym aby było go więcej i brzmiał bardziej naturalnie niż oferuje to mój obecny zestaw, wokale delikatnie bardziej wyraziste i góra niezbyt agresywna, ponieważ mam problem z wysokimi dźwiękami, mam dosyć czuły słuch na szybkie i wysokie dźwięki więc tutaj musze uważać z wyborem. Lubię słyszeć poszczególne dźwięki troszkę bardziej wyraźnie. Można powiedzieć, że chyba szukam bardziej technicznych słuchawek? Mam nadzieję, że taki opis wystarczy. Co do odtwarzacza to potrzebuję czegoś co da mi jak najwyższą jakość dźwięku za niską kwotę, może być coś z ekranem dotykowym i żeby było małe. Myślałem o  Shanling M1s + Moondrop Blessing 3 lub DUNU SA6 MKII. Kwota to 3000tyś na całość ale mogę coś dołożyć na start, o kablu możemy rozmawiać później. Czy to jest dobry wybór na start zabawy ze słuchawkami dousznymi? Co możecie doradzić z podobnych odtwarzaczy za niższą cenę bez utraty wygody obsługiwania i jakości dźwięku? Jeśli uważacie, że kwota jest za niska, żeby złożyć raz a dobrze komplet to piszcie to się wstrzymam.

 

  • Kwota: 3700zł maks
  • Muzyka jakiej słucham: Elektroniczna(np. Paul Kalkbrenner), Hip hop, soul, R&B (Adelle i Lana Del Rey), pop, rock
  • Odsłuch: Nie za wysoka góra, dobry środek do wokali, bas żeby nie brakowało ale z umiarem, szczegółowe
  • Przenośny odtwarzacz:  Shanling M1s (Czy da radę z DT 900X Pro?)
  • Słuchawki: Moondrop Blessing 3 lub DUNU SA6

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jako odtwarzacz Tempotec V6 Variation od producenta (309$) plus IEM np Hifiman RE800 Silver (99$+przesyłka bezpośrednio od producenta)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SA6MKII mają dość agresywną górę więc raczej ci nie podejdą.

 

 

Poczytaj o FiiO FH9, moim zdaniem fajnie powinny podpasować pod twoje preferencje. Jak masz w pobliżu jakiś mp3store to możesz zapytać czy nie mają modelu testowego, ew. pewnie da radę wypożyczyć wysyłkowo za kaucją.

 

Mi bardzo fajnie grały z iBasso DX170, z DX160 też by pewnie fajnie grały. Jakbyś dorwał używkę plus utargował jakiś rabat na FH9 to powinieneś się zmieścić w zakładanym budżecie.

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

Jako odtwarzacz Tempotec V6 Variation od producenta (309$) plus IEM np Hifiman RE800 Silver (99$+przesyłka bezpośrednio od producenta)

Czy nie lepiej zainwestować więcej w słuchawki niż w sam odtwarzacz? 

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

Poczytaj o FiiO FH9, moim zdaniem fajnie powinny podpasować pod twoje preferencje.

 

Czy korzystałeś może z FiiO FH9 i możesz powiedzieć coś o wygodzie? Martwię się o użytkowanie bo już w dwóch recenzjach spotykam się z narzekaniem na ból ucha i to, że są niewygodne. 

Edytowane przez PaczkoMati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, PaczkoMati napisał(a):

Czy nie lepiej zainwestować więcej w słuchawki niż w sam odtwarzacz? 

Do niedawna te słuchawki kosztowały 600$ potem 360 a teraz 99. Przez Hifiman'a uznawane za referencyjne. Mam je i uważam, że nawet te 360$ warto zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowanie lepiej zainwestować w słuchawki + jakiś klucz sprzętowy (dongjel) np hiby fc4 jeść nie jest problemem słuchanie muzyki z telefonu.
Jeże nie chcesz być spięty kablem z telefonem to może fiio btr5 który może być używany jako dongiel lub po bluetooth zachowując wysoki poziom jakości audio (dobrze by było gdyby twój telefon miał kodek bluetooth LDAC.
Słuchawki z super basem i resztą też na wysokim poziomie(jak mówią) to np. Symphonium audio meteor. Ja wczoraj rozmawiałem z właścicielem sklepu znanego tu na forum o wypożyczeniu tego modelu na odsłuch przed zakupem ale jeśli chce mieć trochę czasu na spędzenie z nimi to zasugerował żeby zrobić to za 2 tygodnie jak wrócą z targów gdzie zabierają wszystkie modele demonstracje.

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-symphonium-audio-meteor-13989258543?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=2176825d-90b6-4a16-8093-0ef284f78ab8#

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Do niedawna te słuchawki kosztowały 600$ potem 360 a teraz 99. Przez Hifiman'a uznawane za referencyjne. Mam je i uważam, że nawet te 360$ warto zapłacić
Jak grają? Analityczne czy pełen relaks?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wfmsiekierka napisał(a):

Jak grają? Analityczne czy pełen relaks?

Grają, wkładasz w uszy i słuchasz muzyki, a nie sprzętu. Słuchając ich nie zastanawiasz się czy za dużo czy za mało tego lub owego.  Tylko trzeba dobrać odpowiednie dla własnego ucha tipsy, a mają ich w zestawie sporo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, PaczkoMati napisał(a):

Czy korzystałeś może z FiiO FH9 i możesz powiedzieć coś o wygodzie? Martwię się o użytkowanie bo już w dwóch recenzjach spotykam się z narzekaniem na ból ucha i to, że są niewygodne. 


Tak miałem je dobrych kilka miesięcy. Osobiście nie narzekałem na komfort - są lekko ciężkie przez materiał z którego je wykonano, ale w uszach ich za bardzo nie czuć. Dla mnie były wygodne, ale domyślam się, że nie każdemu mogą pasowac. Jedyne co, to nie ze wszystkimi tipsami mi pasowały, ale moje kanały słuchowe ogólnie są dość problematyczne, więc tutaj musiałbyś samemu sprawdzić.

 

Dla mnie bardzo udany model i trochę dziwi mnie jego niska popularność - szczegolnie, że swego czasu było tu bardzo dużo fanów FH7, które dla mnie były dośc kiepskie. No ale może kwestia ceny, bo FH7 jednak były sporo tańsze.

 

 

Generalnie wg mnie FH9 mają świetny stosunek ceny do jakości dźwięku - gdyby to było jakieś Campfire Audio czy inne 64 Audio, to pewnie tak grające słuchawki kosztowałyby przynajmniej z 5k ;) 

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Dirian napisał(a):

Generalnie wg mnie FH9 mają świetny stosunek ceny do jakości dźwięku - gdyby to było jakieś Campfire Audio czy inne 64 Audio, to pewnie tak grające słuchawki kosztowałyby przynajmniej z 5k ;) 

 

Zacząłem czytać dużo recenzji i chciałem jeszcze zapytać o Dunu Talos i 7Hz Timeless, miałeś może styczność z tymi modelami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupowanie IEMów za kilka tysięcy na podstawie czyichś opinii w internecie jest średnio sensowne. Co Ci da wiedza, czy komuś innemu podobają się dane IEMy? :)

 

Mnie się Blessing 3 podobają, ale to są chudo grające słuchawki nastawione na analityczność, więc do muzyki analitycznei i do hip-hopu są średnim wyborem, przynajmniej dla mnie. Timeless dla mnie miały męczącą górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, PaczkoMati napisał(a):

Zacząłem czytać dużo recenzji i chciałem jeszcze zapytać o Dunu Talos i 7Hz Timeless, miałeś może styczność z tymi modelami? 

 

Z Dunu znam tylko SA6 i SA6MKII. Te pierwsze mają gładszą górę, ale za to basu tam nie ma prawie wcale. Drugie mogłyby Ci podejść gdyby nie ta góra - nawet na ciepłych źródełkach i z założonymi piankami jest ona dość wyraźna.

 

 

Najlepiej wypożycz sobie 2-3 wytypowane pary i sam podejmij decyzję. Opinie są przydatne, ale wiadomo, każdy słyszy inaczej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ode mnie propozycje ISN H40 lub Xenns Mangird Tea 2 jeżeli ma być deczko mniej midbasu niż w H40. Ze swojego skromnego doświadczenia wyżej (cenowo) w IEMach bym już nie szedł.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Z Dunu znam tylko SA6 i SA6MKII. Te pierwsze mają gładszą górę, ale za to basu tam nie ma prawie wcale. Drugie mogłyby Ci podejść gdyby nie ta góra - nawet na ciepłych źródełkach i z założonymi piankami jest ona dość wyraźna.
 
 
Najlepiej wypożycz sobie 2-3 wytypowane pary i sam podejmij decyzję. Opinie są przydatne, ale wiadomo, każdy słyszy inaczej  
Mam sa6 i z przełącznika i na słuchawkach w pozycji on basu jest na tyle dużo że więcej stanowiłoby problem

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, PaczkoMati napisał(a):

Czy słuchałeś może takiego zestawu? Zastanawiam się finalnie na HiBy RS 6 + performer 8.

Mam Performer 5, miałem Hiby R3 1 generacji. RS6 nie znam, natomiast patrząc na pomiary to ósemki mogą być ciut gładsze w górze niż piątki. 

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, kubachim napisał(a):

Mam Performer 5, miałem Hiby R3 1 generacji. RS6 nie znam, natomiast patrząc na pomiary to ósemki mogą być ciut gładzę w górze niż piątki. 

To spróbuję i dam znać jak wyszło combo, zastanawiam się tylko nad tym czy czekać na promocje świąteczne czy nie, mam dylemat. Może też w styczniu troszkę ceny spadną jak to bywa z elektroniką. Hmm...🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności