Skocz do zawartości
  • 0

Potrzebuje pomocy w znalezeniu odpowiednich sluchawek do 500zl


Ciamajda

Pytanie

Moim budżetem jest około 500 zł

 

-Zależy mi na solidnej budowie słuchawek. Często zdarza mi się spychać różne przedmioty z biurka, w tym także słuchawki.

 

-Mam złe doświadczenia z niektórymi poprzednimi słuchawkami, które były po prostu badziewiem. Arctis 3 które kupiłem w pośpiechu okazały się być po prostu ch**owe. 

 

-Podobne doświadczenia miałem z innymi tanimi słuchawkami dousznymi, kupiłem też HD681F, które miały świetne brzmienie. Obecnie korzystam z SONY MDRZX110 (które wziąłem siostrze)

 

-Słucham różnej muzyki 

 

-Szukam słuchawek zamkniętych/Półotwartych. Nie jestem fanem sztucznie podbitych basów
 

rozmyślałem nad dt770 ze względu na to że wielu znajomych je ma i ciepło polecają
a przyjaciel polecił mi zamiast dt770 to AKG k361  

 

(edit)

głupie pytanie aczkolwiek czy jest sens kupować używane dt770

Dziękuję z góry za pomoc!!!!

 

Edytowane przez Ciamajda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kup DT770, nie pożałujesz. Tylko wybierz te z impedancją 32 ohm. Słuchawki grają równiej niż M50x, ale podobnie atrakcyjnie. Można im zmienić pady i tym samym zmodyfikować brzmienie. Są niemal niezniszczalne, ale jakby coś to Beyerdynamic oferuje komplet części zamiennych. Z tego powodu jak najbardziej jest sens kupić je używane. Podobnie jak większość nauszników.

No chyba, że potrzebujesz by się słuchawki składały, to wówczas owszem mogą być ATH-M50x, ale też ATH-M40 mogą się nadać.

Z innej beczki, jeżeli miałbyś skłonność do bardziej świetlistego i przestrzennego grania, rozważ Audio Technica MSR7.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Ciamajda napisał(a):

rozmyślałem nad dt770 ze względu na to że wielu znajomych je ma i ciepło polecają
a przyjaciel polecił mi zamiast dt770 to AKG k361  

Najlepiej jakbyś spróbował ich odsłuchać bo to dobre propozycje w swoim budżecie.

4 godziny temu, Ciamajda napisał(a):

głupie pytanie aczkolwiek czy jest sens kupować używane dt770

To nie jest głupi pomysł pod warunkiem, że znajdziesz egzemplarz zadbany, mało używany. Wtedy ma to sens. Ofert jest pełno więc nie trudno coś wybrać. Beyery stosunkowo rzadko się psują (przetworniki) stąd ryzyko nawet bez sklepowej gwarancji jest bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT770 32ohm są całkiem spoko, K361 również, ale to są bardzo różnie brzmiące słuchawki - Beyery mają więcej dołu, poniekąd V-kują, K361 są równiejsze, ale też chudsze(mniej dołu), jaśniejsze.

Od siebie mogę polecić nowe Shure SRH44A - na naszym amazonie za 399 zł i zawsze możesz odesłać jeżeli nie podejdą.

Granie raczej dobrze wyważone, dosyć naturalne, lekko ocieplone, równiejsze niż Beyery DT770.

 

Możesz też sprawdzić Rune Tune RT-801X - kosztują grosze, więc nic nie ryzykujesz, a grają całkiem spoko. Takie trochę Takstary Pro80.

 

Kolejna opcja, trochę droższa, to Samsony SR880 - bardzo przyjemne i przestrzenne granie bez przeostrzeń i zalewania basem. Takie równiejsze i lepiej wykonane/wygodne Superluxy HD669/668B. W dodatku wygodne.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam K371 i słuchałem DT770. Szczerze wybierając którekolwiek nie popełnisz błędu. To bardzo dobre słuchawki zamknięte w porównaniu do większości w tej cenie. DT770 to moim zdaniem najciekawsze słuchawki ze starej serii dt770/880/990 a AKG k361/371 to taka najbardziej współczesna konkurencja.

AKG bardzo różnią się dźwiękiem na różnych głowach co widać w różnych pomiarach, więc raczej nie ma co liczyć na dźwięk tak idealny jak na wykresach :)

DT770 mają części do kupienia jakby coś, więc ja bym się nie bał używanych.

Ale jeśli chodzi o DT770 to wybierz 32ohm jak to kolega wyżej pisał. Idealne do integry komputera

Poza tym DT770 pod kątem budowy, są bardzo solidne, powiedziałbym że solidniejsze niż k361. I nie dość że solidniejsze to do beyerdynamic są części zamienne, a do AKG k361/k371 nie ma.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Mihu83 napisał(a):

Beyery mają więcej dołu, poniekąd V-kują

 

Ale tej ich V-ki nie odczuwa się tak mocno jak na przykład w M50. Dlatego napisałem, że równiejsze.

Założyłem im też kiedyś pady HM5 supersoft i one wyciągnęły z nich średnicę, aż się gęsto (w dobrym znaczeniu) robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Ale tej ich V-ki nie odczuwa się tak mocno jak na przykład w M50. Dlatego napisałem, że równiejsze.
Założyłem im też kiedyś pady HM5 supersoft i one wyciągnęły z nich średnicę, aż się gęsto (w dobrym znaczeniu) robiło.
Tak, M50 są znacznie bardziej V-kujące i jak dla mnie mocno przereklamowane, to już bezprzewodowe SR50BT były znacznie lepsze.
Z Beyerami jest ten problem, że mają nieodpinany kabel, do tego długi... nie kumam dlaczego Beyer nie zmodyfikuje tej konstrukcji. Oczywiście, mieli w swoim arsenale model Custom Studio, który odpinany kabel posiadał i do kompletu miał regulację portów basowych, ale... już ich nie robią. Swoją drogą, Custom Studio wciągały DT770 nosem.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności