Skocz do zawartości
  • 0

Jakie gąbki do słuchawek dokanałowych kupić?


Pioj

Pytanie

Ostatnio sprawiłem sobie pierwsze IEMy, Truthear X Crinacle Zero Red.

Niestety wygoda jest gorsza niż się spodziewałem, choć odkryłem że na piankach jest lepiej niż na silikonowych gumkach (lepszy dźwięk i wygoda).

Z tego co wiem po kilku miesiącach te gąbki się zużywają. Jakie polecacie kupić? Skąd wiadomo że dane gąbki są kompatybilne z moimi słuchawkami? A wy jakie kupujecie i polecacie? Tyle pytań :)

Z góry dzięki za pomoc.

Znalazłem jakieś comply T600 rozmiar M na allegro ale 3 pary kosztują 70zł+ wysyłka. To normalna cena czy da się taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o pianki Comply, tanio już było. W ciągu ostatniego roku ceny bardzo poszły do góry, zmniejszyła się też dostępność na naszym rynku. Po tym, jak za opakowanie 3 par Tsx-100 zapłaciłem prawie 120 pln, stwierdziłem, że nie ma to sensu, po czym zamówiłem końcówki w CustomArcie.

 

Nie wypowiem się na temat tańszych pianek. Comply wysoko cenię za wygodę. Brzmienie - ciut przytłumiona góra (okrągłe Tsx uchodzą za bardziej neutralne w tym względzie), choć w przypadku IEMów, z którymi ich używałem, nie stanowiło to problemu. Trwałość - zależy od tego, ile się z nich korzysta, ale nie ma szału. Co gorsza, po rozpakowaniu ulegają swoistej degradacji wraz z upływem czasu nawet wtedy, gdy nie są używane (wystarczy porównać tempo rozprężania się nowych pianek i kompletu, który był już wcześniej używany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Si. Przepraszam za skrót myślowy. Custom Art robi silikonowe tipsy dopasowane do ucha konkretnego użytkownika. W przeciwieństwie do pianek, które różnie się ułożą (i trzeba czekać, aż się rozprężą… i trudno szybko je wyjąć, a za moment równie szybko włożyć z powrotem), dają bardzo powtarzalne efekty. Nie musisz się też zastanawiać, czy włożyłeś IEMy za głęboko lub za płytko. Customowe silikony nie tłumią hałasów zewnętrznych aż tak dobrze, jak pianki (to już specyfika samego materiału), ale dla mnie okazały się najsensowniejszym rozwiązaniem. Wady pianek wymieniłem powyżej (w tym momencie dochodzi do tego dochodzi jeszcze cena). Jeśli o mnie chodzi, standardowe tipsy silikonowe (pojedyncze / podwójne / potrójne) zupełnie nie pasują do moich uszu, więc trochę nie miałem wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności