Skocz do zawartości

Superlux hd 330 Strzelają


sobek4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jakiś czas temu kupiłem nowe sl 330. Miałem z nimi problem bo podczas słuchania , czy to na ESI maya 44 usb czy też na wzmacniaczu sansui , gdy dałem więcej basu to było słychać strzelanie przetworników. Nie słuchałem nawet głośno bo po prostu nie dało się , rozebrałem je i odlutowałem przetworniki  w celu ich wymiany. Czy  ma ktoś sklep w którym kupił bym pasujące do tych słuchawek przetworniki? Czy może nie bawić się w wymianę , wywalić i kupić coś innego do kwoty 350 pln. Słucham wszystkiego prócz disco polo , Podobał mi się dzwięk z SL hd 681. I chciał bym coś podobnego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no już po gwarancji.   Zastanawiam się czy każde 330 tak strzelają czy po prostu moje tak miały. Dostałem wiadomość że są do kupienia przetworniki. Może w arto spróbować. Jak będzie kicha to najwyżej kupię jakieś w miarę sensowne słuchawki w okolicy 350 - 400 PLN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2023 o 14:09, sobek4 napisał(a):

Czy  ma ktoś sklep w którym kupił bym pasujące do tych słuchawek przetworniki?

Na Aliexpress znajdziesz różne przetworniki, wystarczy dobrać średnicą 40mm

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-40mm-driver-speaker.html?SearchText=40mm+driver+speaker&catId=0&initiative_id=AS_20230913091414&spm=a2g0o.home.1000002.0&trafficChannel=main&g=y&sortType=price_asc

Najtańszych to raczej bym nie brał, ale już w okolicach 20-30zł (za komplet) są np zamienniki do Bose.

Kierowałbym się też sporą ilością dziurek z tyłu przetwornika, które można zaklejać lub dorabiać, bo wtedy dość łatwo da się przetworniki dostroić do obudowy

np coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/1005001782690714.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5922452cCJflVQ&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

ale jak chcesz mieć "top technologię" z grafenowymi membranami, to można i takie

https://pl.aliexpress.com/item/1005002271316135.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5922452cCJflVQ&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

 

Podejrzewam, że i jedne i drugie będą lepsze od oryginałów, bo oryginalne miały w założeniu sztywne, ale niestety grube i ciężkie membrany, przez co jakość wysokich tonów była kiepska (choć bas dobry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sobek4 napisał(a):

skuszę się na te z grafenowymi membranami

Wersję 32 czy 300 ohm?

Wersję 32 ohm łatwiej jest nie tylko napędzić, ale i zestroić, bo dużo bardziej reaguje na zmianę dampingu.

Wersja 300 ohm będzie bardziej detaliczna i precyzyjna, bo dzięki większej ilości zwojów w cewce większa jest siła elektromotoryczna. Za to bez wzmacniacza lepiej "nie podchodź", bo wymagają sporego napięcia na wyjściu, żeby pokazać pełnię możliwości.

 

Jakbyś miał problem z zestrojeniem (czyli kiepsko by grały po wstawieniu) to napisz tu, albo się odezwij na PM - pomogę dostroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności