Skocz do zawartości

iAUDIO 7 - Recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
jedyne co mnie denerwi to ten cholerny panel dotykowy - jest bardzo czuly, anawet po przestawieniu czulosci na "low" - rozwiacaniem bylby - jak w vibezie - blokada klawiszy z mozliwoscia wylaczenia jej na klawisze glosnosci.

 

I jest taka opcja. Bawiłem się tym playerkiem. Po włączeniu blokady klawiszy suwakiem, możemy klawiszem "M" robić stop/play, a klawiszami głośności podgłaszać/ściszać lub ( po zmianie w ustawieniach ) poprzedni/następny utwór puszczać ;). Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lare croft sie bawisz(archeologia...)? moze bys popatrzyl na date ostatniego posta? ...

A co Cię to boli, chłopcze ? Piszą bzdury, to ich poprawiam, data ma tu małe znaczenie. Przeczyta potem jeden X z drugim te przekłamania i co ? i7 jest już w PL na dobre, więc w ogóle część tego tematu to mijanie się z prawdą, a powstał chyba po to, by dać ludziom obraz jaki jest player i jakie są jego +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ładuje w ogóle i7 :P. Zawsze po zrzucaniu jak Bezpiecznie Odłączam Urządzenie, zostawiam go na troszkę i sam się najada. Nigdy nie spadła bateria poniżej 2 kresek, a słucham naprawdę dużo. Może nie 60h życia jak oferuje producent, ale pod 55h na pewno podchodzi, co miażdży konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza, koniecznie 8GB - nie mniej, nie więcej :) do 450 zł. Spodobał mi się i7... Zależy mi tylko na muzyce, żadne bajery nie są mi potrzebne dlatego podpasował mi właśnie ten iAudio. Kusi mnie jakość dźwięku (+szerokie ustawienia) i bateria, ale zastanawia mnie parę rzeczy:

 

- Czy on zawsze tak długo się włącza? oglądałem kilka filmików i na każdym trzeba czekać z 10 sekund zanim się włączy

- Czy jego da się obsługiwać w pionie, a nie w poziomie? Po układzie klawiszy i menu wnioskuję że nie, ale może jest coś o czym nie wiem :P

- Czy wygodnie się go obsługuje jedną ręką?

- IMO menu jest strasznie brzydkie. Nie chodzi mi o menu początkowe (gdzie się wybiera muzykę, wideo, ustawienia, zdjęcia itp) tylko o przeglądanie plików. To czerwone podświetlenie... Ani to czytelne, ani ładne. Da się to jakoś zmienić?

 

Ogólnie trochę mi się ten soft nie podoba... Boje się że po przesiadce z iPoda nie będzie dla mnie tak intuicyjny, no i ten wygląd :P Musiałbym się nim na żywo pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 5-10 sekund to nie tak długo ale rzeczywiście przy kilku gb muzy to tyle trwa.

 

2. tylko w poziomie

 

3. trudno, chyba że mówimy o przeskakiwaniu do nastepnego utworu przyciskami - bo touchpad cięźko się obsługuje 1 ręką.

 

4. jest jakiś patch który umożliwia powiększenie czcionki - a tak to ewentualnie rockbox.

 

 

najnowszy soft 1.17 chyba, nie jest idealny - są problemy z trybem losowym - odtwarzacz gra losowo ok 200 utworów a nie z całej zawartości. I czasem przyciski przy włączonej blokadzie nie reagują, gdy chcesz przeskoczyć do następnego utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź javacris. Nie wiedziałem że na niego też jest rockbox, na ich stronce nie ma wymienionego i7 (?)

Ten start mogę spokojnie przeboleć, ale myślałem że może player tak długo się włącza jeśli nie był używany przez pewnien czas, a tak normalnie to szybciej ;)

 

BTW. Samo wgranie rockboxa zmienia dźwięk? Czy zmienia się on dopiero po zmianie w rockboxowym EQ/dopalaczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zauważ że menu oglądasz raczej rzadko, tylko wybierając utwory do playlisty albo wchodząc do katalogu w którym masz zgraną całą płytę i włączasz pierwszy utwór.

Ja przy wyborze odtwarzacza kierowałem się przede wszystkim jakością dźwięku, małymi rozmiarami i długim czasem działania na jednym ładowaniu. A coś takiego jak wygląd menu zupełnie mnie nie interesowało, szczególnie że nie szukałem odtwarzacza multimedialnego z dużym wyświetlaczem.

Jeżeli chodzi o sterowanie to na początku bylem sceptycznie nastawiony do koncepcji dotykowej ale można się do niego całkiem szybko przyzwyczaić (przynajmniej tak było w moim przypadku). Co prawda nie da się bez wzrokowo zmienić katalogu przy użyciu jednej ręki, ale przy nawigowaniu w obrębie katalogu bardzo dobrze sprawdzają się przyciski M i Vol +/- przy włączonym holdzie. A dotykowy "przewijacz" jest całkiem niezły jeżeli trzeba szybko przewinąć wiele pozycji zachowując przy tym całkiem dużą precyzję.

Ale i tak najlepiej jak pobawisz się nim na żywo przez jakiś czas żeby samemu się przekonać czy Tobie odpowiada taki sposób sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności