Skocz do zawartości

mobiBLU BOXON - Recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna recenzja, tym razem mobiBLU BOXON. Zapraszam do czytania:

 

http://blog.khron.net/2007/08/02/mobiblu_b...ecenzja_review/

 

śmieszny ades wziął się stąd, że chcę zwabić google ;] aby anglojęzyczni ludzie po wpisaniu do wyszukiwarki "review" znajdowali tekst po polsku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe pytanie:

 

Czego się lepeij Tobie slucha: KARMY czy mobiBLU

 

Wiem, ze dzwiekowo się róznią. W KARMIE eksponowany jest np. środek a bas jest ale raczej taki "nie wzmacniany"

 

Kurcze -> cały czas nie ma takiego DAP-a, jak bym chciał. Brzmiący podobnie do KARMY, spora pojemnosc, flash ew. ze slotem, duza moc, moze odtwarzac tylko muzyke.

 

Ten wygląda ciekawie, ponoć ciekawie brzmi (analogowo :) )

 

mały, tylko faktycznie ekran sredni i nie wiadomo czy wogóle będzie sprzedawany.

 

KHRoN -> na co byś się zdecydował, gdyby KARMA "umarła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dobre pytanie... Karma czy BOXON...

 

ostatnio miałem mało czasu na używanie Karmy - nie miał bym kiedy ani gdzie jej ładować - więc od ponad miesiąca jestem mocno zaprzyjaźniony z iFP-kiem... automatycznie przestawiłem się też na brzmienie iFP-ka, więc ciężko jest mi mówić o Karmie

 

tak czy inaczej Karma to to nie jest... ale zastanowił bym się nad nim gdybym musiał myśleć o zamienniku dla iFP-ka - gdybym tylko stwierdził że chcę na codzień patrzeć w stroboskop (migającego wyświetlacza nie odpuszczę)

 

> ponoć ciekawie brzmi (analogowo)

 

tak mi się napisało :) w sumie chodzi o "mruczenie + nienarzucającą się górę"... np. iFP-ek tak nie gra, gra inaczej... już faktycznie Karma była by bardziej do tego "mruczącego" opisu zbliżona

 

> na co byś się zdecydował, gdyby KARMA "umarła"

 

hmm... równie dobre pytanie O_o na początek pozostał bym po prostu przy iFP-ku... potem bym pomyślał czy jest sens U10 szukać a na koniec posłuchał bym iPoda Video po czym pewnie pomyślał o V39... chyba że spróbował bym czegoś, czego jeszcze w ogóle nie słyszałem (Vibez? M6?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś bliżej mieszkał, może mógłbym Ci dostarczyć takiego iPoda hehe ;). Recka się mi podobała, ale myślę że w taki sprzęt mało (przynajmniej mi) znany nie pchałbym się tak od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.pl/MOBIBLU-BLACK-2GB-BOXON...1QQcmdZViewItem

 

;] cena troszke duza, chociaz taka jak t60 mniejwiecej...

 

btw. jak zmieniasz w eq pasmo 22k to zmienia sie cos w muzyce ?? tak z ciekawosci pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim "nowym" sofcie? :) strona mobiBLU ledwie działa, a "najnowszy" (i z resztą jedyny) firmware jest datowany na rok 2004 (sic!)... mobiBLU raczej nie wypuszcza firmware'u do odtwarzaczy, a jeśli już, to nie nazbyt często

 

poza tym DaC odtwarzacza powinien mieć lowpass ustawiony na 20kHz... wszystko ponad 20kHz przy próbkowaniu 44.1kHz to różnego typu szum i zniekształcenia... nie mówiąc już o tym, że żaden instrument nie wydaje tak wysokich dźwięków (najprostszy powód? ludzie nie konstruują instrumentów, których nie są w stanie usłyszeć bądź nie brzmią przyjemnie dla ucha - np. szlifierka do metalu brzmi przyjemnie?)

 

zresztą, nawet perkusja ma maksymalnie 2-4kHz... gdzie tu choćby do 16? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim "nowym" sofcie? :) strona mobiBLU ledwie działa, a "najnowszy" (i z resztą jedyny)

firmware jest datowany na rok 2004 (sic!)...

To faktycznie kuriozum , bo Boxon pojawił sie na rynku pod koniec ubiegłego roku :D

 

Pliki AVI, 160×128 pikseli, 20 klatek na sekundę - przynajmniej takie parametry mają filmy

, które były na odtwarzaczu. W praktyce i 25 klatek na sekundę działało, więc pewnie “do 30″ jest ok.

 

Prawdopodobnie Boxon oparty jest o SoC MSC Logic MLC 3590 - > http://www.mcslogic.com/english/3590.asp

Zajrzałem do manualu playera , i tam jako video transcoder dołączny do tego playera pokazany jest program Badak .

Jest to co prawda program "zewnętrzny" , ale z reguły własnie uzywany przez playery z MSC Logic .

Inni producenci SoC-ów dołączają przeważnie własne transkodery (np Telechips Transcoder

, lub MSV Manager Samsunga > ten ostatni dostajemy na przykład razem z Mobiblu US2 lub Mobiblu Cube 2

- konweruje on pliki video o "Samsungowego" formatu video "MSV" )

 

pic16lx2.jpg

 

poza tym DaC odtwarzacza powinien mieć lowpass ustawiony na 20kHz...

wszystko ponad 20kHz przy próbkowaniu 44.1kHz to różnego typu szum i zniekształcenia...

 

Kuriozalne ustawienie trzech najwyższych słupków EQ też ma chyba swoje

genezę w charaktersytyce SoC-u > MSC Logic zależało widać koniecznie aby

był on standartowo ( przynajmniej na papierze ) 7 pasmowy.

No i dołożyli te dwa dodatkowe lipne słupki "dla nietoperzy " .

Pewnie to i nie brzmi wcale - ale za to jak wygląda :D

 

Menu w tym odtwarzaczu jest wyjątkowo ładne (w przeciwieństwie

do interface’u samego w sobie, który jest dość przeciętny). Jest animowane

- animowane są same “ikonki”, animowane są też przejścia pomiędzy ikonkami.

 

To zasługa schematów graficznych interface` dostarczanych z SDK MSC Logic które są

rzeczywiście bardzo efektowne (szczególnie pod względem kolorystycznym )

Tak wygląda interface Mcody MX-400M > przypominam sobie że Ksy kiedyś napisał

że to jeden z najefektowniej wyglądających playerów który trzymał w ręku ,

a mam podejrzenie ż e playerów których On nie miał okazji testować wcale tak dużo nie ma :D

 

scr02ok7.jpg07070304as8.jpg

 

 

Trochę szkoda że odtwarzaczy na MSC Logic właściwie nie sprzedaje się na polskim rynku

, ale ta firma sprzedwała swoje chipsety prawie wyłącznie małym (lub bardzo małym )

firmom koreańskim , a one do nas po prostu nie miały szans dotrzeć . :unsure:

 

mx4002xg9.jpgmx4009jq8.jpg

 

mx40012ev6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności