Skocz do zawartości
  • 0

Pełnowymiarowe ~500,- Przyjemnie rozrywkowe brzmienie


Przemi

Pytanie

Cześć, czy w tym budżecie da się kupić słuchawki, które będą przyjemnie rozrywkowe bez kartonowej średnicy? 

 

Budżet to tak 500zł, gatunki muzyczne od folk aż po elektroniczną, źródło póki co średnio/lepsza interga, będzie 

za miesiąc dac/amp. 

 

Jeśli, 500,- to zbyt niski budżet ile by trzeba było dołożyć? 

 

Kumpel u mnie posłuchał muzyki na M1070 i się zakochał, ale nie ma/nie chce wydać aż tyle, a po powrocie do domu stwierdził, że nie da się słuchać na jego słuchawkach muzyki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

M1070 grają w miarę równo i są delikatnie ocieplone. Nie nazwałbym tego rozrywkowym graniem :P

Do m1070 nie ma nic podobnego w tej kwocie.

Takie w miarę równe, ale cieplejsze granie to akg k712, ale też wymagają trochę od wzmaka. Bywały nówki na portalu za 400-550.

beyerdynamic dt900 pro x, ale tutaj będzie ciężko wyrwać nawet używki w tej cenie.

 

A jeśli ma być rozrywkowe granie to używki sivga robin :) Są jednak zamknięte.


 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
58 minut temu, Neckol napisał(a):

M1070 grają w miarę równo i są delikatnie ocieplone. Nie nazwałbym tego rozrywkowym graniem :P

Do m1070 nie ma nic podobnego w tej kwocie.

 

 

no może moja wina, za bardzo chciałem spłaszczyć opis odczuć jaki dostałem od niego, ale takiego banana na twarzy dawno nie widziałem jak u niego:D 

 

 

 

37 minut temu, Dirian napisał(a):

Może ostatni hajp z forum - Ultrasone Signature Pure? Jakby chłopaki z mp3store dali jakiś rabacik... ;)

 

One trochę małe się wydaję, a chciałby na spokojnie zmieścić uszy w muszlach. 

 

 

 

A co powiecie na Takstar HF580? 

Edytowane przez Przemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, Przemi napisał(a):

A co powiecie na Takstar HF580? 

Nie słuchałem, ale to już tysiak.

Za tą sumkę są używane sundary lub na wyprz u producenta.

m1070 używane, dt900 pro x nawet nowe, robiny nowe i zostanie na źródło, nowe akg712, fostexy t20/tp50.

jest generalnie w czym wybierać

Utrudniasz wtedy zadanie :)

 

odnośnie ultrasone pure, właśnie jadę z nimi do domu :D Będzie testowane.

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Neckol napisał(a):

Nie słuchałem, ale to już tysiak.

Za tą sumkę są używane sundary lub na wyprz u producenta.

m1070 używane, dt900 pro x nawet nowe, robiny nowe i zostanie na źródło, nowe akg712, fostexy t20/tp50.

jest generalnie w czym wybierać

Utrudniasz wtedy zadanie :)

 

odnośnie ultrasone pure, właśnie jadę z nimi do domu :D Będzie testowane.

 


 

 

No właśnie, że można je dorwać za 700zł. Czyli jeszcze względnie w widełkach budżetowych. Używanych on nie chce, i tutaj zawęża się wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Neckol napisał(a):

Nie słuchałem, ale to już tysiak.

Od ok. 400/450 zł pojawiają się używki. Miałem je i dla mnie ślimaki choć w swojej cenie nie są złe. Po prostu trzeba lubić takie strojenie. Zdecydowanie nie nazwałbym ich rozrywkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Robinów - przyjemnie rozrywkowe są jak najbardziej, ale nie do konca jestem przekonany czy nie mają kartonowej średnicy. 

Miałem Robiny niecały rok i dawały sporą frajdę. Jako druga lub kolejna para super, bo jest to pewna odskocznie od normy. Jeśli ktoś słucha muzyki opartej głównie na basie lub chce raz na jakis czas trochę więcej funu to sprawdzą się kapitalnie. Średnica w nich dla mnie pozostawiała sporo do życzenia. Porównywałem je kiedyś bezpośrednio z Hawkami na płycie Gilmoura - Live At Pompei, to było czuć przewagę klasową Hawków. 

Robiny są bardzo fajne pod warunkiem, że ma się pełną świadomość ich wad i zalet i muzyka, której się słucha zbytnio tych wad nie obnaża a skupia się na ich zaletach. 

Nie są to słuchawki uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@BearPL zgadzam się z tym co napisałeś. Jedyne co, to dla mnie środek nie jest kartonowy. Jest cofnięty, ale jak na V i cenę słuchawek jest on całkiem przyzwoity.

bardziej kartonowy środek mają no ath m50x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba spróbujemy wziąć fostex 20. Jednak są planarne i być może podpasują tak jak m1070. Chyba większość dynamików ma problem z kartonem na średnicy, ja odkąd mam planarny to ciężko mi słuchać dynamików. Mamy jeszcze na oku te takstary, ale są bez gwarancji i bardziej się podobają, bo są jednak stonowane wizualnie. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Przemi napisał(a):

Chyba spróbujemy wziąć fostex 20. Jednak są planarne i być może podpasują tak jak m1070.

Weź pod uwagę, że planary są dość wymagające co do mocy źródła. Czy kolega ma jakiś wzmacniacz?

Tu nie chodzi o to, że na słabszym źródle nie będzie głośno, ale chociażby przy mocnym źródle bas jest szybszy, wysokie pełniejsze (nie bardziej nachalne, ale takie lepiej wybrzmiewające) jest tez większa scena i lepiej poukładana.

Fakt, że Fostexy nie mają aż tak dużej membrany jak M1070, więc i aż tak wymagające co do źródła nie są, ale ten 1W na kanał by się przydało, żeby mieć zapas, a 0,5W to myślę takie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Perul napisał(a):

Weź pod uwagę, że planary są dość wymagające co do mocy źródła. Czy kolega ma jakiś wzmacniacz?

Tu nie chodzi o to, że na słabszym źródle nie będzie głośno, ale chociażby przy mocnym źródle bas jest szybszy, wysokie pełniejsze (nie bardziej nachalne, ale takie lepiej wybrzmiewające) jest tez większa scena i lepiej poukładana.

Fakt, że Fostexy nie mają aż tak dużej membrany jak M1070, więc i aż tak wymagające co do źródła nie są, ale ten 1W na kanał by się przydało, żeby mieć zapas, a 0,5W to myślę takie minimum.

Tak, wszystko jest wytłumaczone, jak doskrobie to przed wyplatą na dniach jeszcze coś się poszuka, a jak nie, to po wypłacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.09.2023 o 16:17, Przemi napisał(a):

Cześć, czy w tym budżecie da się kupić słuchawki, które będą przyjemnie rozrywkowe bez kartonowej średnicy? 

Kup mu jakiekolwiek Grado.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Rafacio napisał(a):

A to problem? Mam dwie pary słuchawek nausznych, trzy w zasadzie i są to bardzo wygodne nauszniki.

A ten "kolega" to nie umie sam zapytać na forum? Nie ma kompa, telefonu, netu?

Nie lubi takich słuchawek po prostu. I nie rozumiem drugiej części postu, nigdy nie pomagałeś kumplowi? Nie chce być niemiły, ale musisz mieć w takim przypadku spore grono znajomych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie odbieram cię jako niemiłego. Nie mam aktualnie dużego grona znajomych, bo coraz mniej lubię kontakty z ludźmi, a poza tym nie mam kumpli co nie potrafią sami zapytać. Ten twój musi być jakaś wyjątkowa łajza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Rafacio napisał(a):

Nie odbieram cię jako niemiłego. Nie mam aktualnie dużego grona znajomych, bo coraz mniej lubię kontakty z ludźmi, a poza tym nie mam kumpli co nie potrafią sami zapytać. Ten twój musi być jakaś wyjątkowa łajza.

no widzisz, a w trakcie rozmowy wyszło po prostu ode mnie, że mam konto i po ludzku zapytam na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.09.2023 o 16:56, Dirian napisał(a):

Może ostatni hajp z forum - Ultrasone Signature Pure? Jakby chłopaki z mp3store dali jakiś rabacik... ;)

 

Jak można wyczytać w temacie nt. preorderów jest trochę zwrotów, więc pewnie da się wyrwać w dobrej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności