Skocz do zawartości
  • 0

Najlepsze słuchawki BT


thieftime

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
7 minut temu, Spawn napisał(a):

 

Może źle się wyraziłem. Oczywiście że między słuchawkami są różnice i jak zawsze są lepsze i gorsze tylko że transmisja BT to inny, gorszy format już na starcie w stosunku do kabla. Ciężko nawet porównywać jakość sprzętu bo słuchamy w pewnym sensie gorszego nagrania. Mam qudelixa 5k i po kablu jako usb dac gra o wiele lepiej niż przez BT gdzie słyszę te cyfrowe szmery na górze pasma. Dla mnie to brzmi jak po prostu jak gorsze wydanie tego samego albumu. Czy da się tego słuchać? Pewnie że tak acz przy takim handicapie już na starcie ciężko mi to traktować poważnie jako audiofilowi.

 

Najlepszy brzmieniowo jest LDAC a on też ma swoje wady. Najwyższa wersje trzeba uruchomić w trybie programisty na androidzie bo standardowo jest ta niższa. Ma wtedy duże opóźnienie dźwięku więc tylko muzyka bo z obrazem się dźwięk rozjedzie i zabiera całe pasmo - dosłownie. Jak w pobliżu są inne urządzenia BT albo jakieś inne zaklócacze to od razu obniża jakość do niższej aby nie zerwało połączenia.

 

Nie słuchałem wielu słuchawek BT i nie wykluczam że może w co lepszych udało im się jakoś zamaskować kompresje przez jakieś dodatkowe DSP albo konkretne strojenie. Kto wie, może jeszcze kiedyą będę odszczekiwał co powiedziałem ;)

 

 

Mam do Ciebie pytanie. W jaki sposob masz skonfigurowany tor miedzy plikami a DAC w swoim systemie?

A drugie pytanie to na jakich sluchawkach slyszysz te szmery w gornym pasmie po Bt - bo to nie ma prawa miec miejsca. Wiemy tylko z jakiego nadajnika BT korzystasz.

5 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Sami melomani, audiofila na tym forum nie uświadczysz ;)

Czy jak słucham sobie płyt CD i w cichych momentach (np. przerwy między utworami) nie słyszę nic, zero szumu - to znaczy, że mam czarne tło?

Jak nie uswiaczysz? W poscie na ktory odpowiedzialem sie jeden wypowiedzial audiofil.

Chyba zly adres tego pytania bo ja sam dopytuje o to czarne tlo.

Edytowane przez _marek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja głównie słucham z dapów więc nie muszę nic konfigurować. Z pc do daca mam bitperfect przez WASAPI. 

 

Nie bardzo rozumiem jak możesz wykluczać słyszalności artefaktów przy transmisji BT skoro nawet na poprzedniej stronie wrzuciłem pomiar na którym je widać na słyszalnym poziomie. Nie musisz mi zresztą wierzyć, wystarczy samemu poszukać w sieci analiz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Spawn napisał(a):

 

Odstęp szumu od sygnału czyli dźwięk pracy elektroniki lub w tym przypadku kodeka oszczędzającego dane na wyższych rejestrach.

 

Jak się tego nie słyszy to można heheszkować ale to można zobaczyć. Czerwona linia na dole to bezstratny 24bitowy sygnał na poziomie -144db. 16bitowy flac to przerywana linia na wysokości -96db. Aptx w większości odstep sygnału od szumu ma na poziomie płyty cd ale od 7khz w górę bardzo jakość spada do poziomu zdecydowanie słyszalnego. To jest właśnie część tego cyfrowego nalotu, artefakty, przeostrzenia które słychać. Nie ma znaczenia sprzęt bo te rzeczy o których już pisałem wprowadza już sama kompresja kodeka. 

 

image.png

 

To oczywiste, ze kazda kresja ktora nie jest bezstratna nanosi pewnie znieksztalcenia. Tylko ta nazwe "szuma tla" to chyba sam wymysliles?

No i my tu trozmawiamy o kodekach ktore maja przepustowosc zblizona do flac. Apt-x w podstawowym wydaniu to ma juz jakies 10 lat.

1 minutę temu, Spawn napisał(a):

Ja głównie słucham z dapów więc nie muszę nic konfigurować. Z pc do daca mam bitperfect przez WASAPI. 

 

Nie bardzo rozumiem jak możesz wykluczać słyszalności artefaktów przy transmisji BT skoro nawet na poprzedniej stronie wrzuciłem pomiar na którym je widać na słyszalnym poziomie. Nie musisz mi zresztą wierzyć, wystarczy samemu poszukać w sieci analiz. 

Nie odpowiedziales na jakich sluchawkach slyszysz te artefakty. No i nie odpowiedziuales jak wyglada twoj tor pliki - dac. W tym z jakich plikow odtwarzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, _marek_ napisał(a):

 

Chyba zly adres tego pytania bo ja sam dopytuje o to czarne tlo.

Wciąż tego nie kumasz?

 

Zastanów się jeszcze raz nad tymi tezami.

18 minut temu, _marek_ napisał(a):

 

To oczywiste, ze kazda kresja ktora nie jest bezstratna nanosi pewnie znieksztalcenia.

34 minuty temu, _marek_ napisał(a):

bo to nie ma prawa miec miejsca.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, _marek_ napisał(a):

Czarne tlo wciaz pozostaje zagadka 😆

Współczuję.

 

To może podpowiedź po angielsku. Coś świta?

 

IMG_2279.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, _marek_ napisał(a):

Jak nie uswiaczysz? W poscie na ktory odpowiedzialem sie jeden wypowiedzial audiofil.

Chyba zly adres tego pytania bo ja sam dopytuje o to czarne tlo.

Po pierwsze: z melomanami żartowałem,  po drugie: pytanie nie było skierowane tylko do Ciebie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, _marek_ napisał(a):

 

To oczywiste, ze kazda kresja ktora nie jest bezstratna nanosi pewnie znieksztalcenia. Tylko ta nazwe "szuma tla" to chyba sam wymysliles?

No i my tu trozmawiamy o kodekach ktore maja przepustowosc zblizona do flac. Apt-x w podstawowym wydaniu to ma juz jakies 10 lat.

Nie odpowiedziales na jakich sluchawkach slyszysz te artefakty. No i nie odpowiedziuales jak wyglada twoj tor pliki - dac. W tym z jakich plikow odtwarzasz.

 

"Noise floor", niewiem po polsku to chyba "szumu podłoga" ;)

 

Zanim zaczniesz dyskusje zrób chociaż najmniejszy research w googlu bo szkoda czasu prostować każde Twoje zdanie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Współczuję.

 

To może podpowiedź po angielsku. Coś świta?

 

IMG_2279.jpeg

jak już ktoś napisał to chyba powód do radości:)

7 minut temu, Spawn napisał(a):

 

"Noise floor", niewiem po polsku to chyba "szumu podłoga" ;)

 

Zanim zaczniesz dyskusje zrób chociaż najmniejszy research w googlu bo szkoda czasu prostować każde Twoje zdanie.

No ok, tylko tu nie chodzi o to że różne szumy pojawiają się tu i tam w zestawach kablowych czy bezkablowych. Tylko czy to co słyszałeś to wina transmisji bt.

Jak odpowiesz na pytania to się do tej odpowiedzi może zbliżymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, _marek_ napisał(a):

jak już ktoś napisał to chyba powód do radości:)

Jeśli zrozumiałeś rebus i rozwiązałeś zagadkę to zdecydowanie tak.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, _marek_ napisał(a):

tak, jeden problem mniej :)

Powodzenia z kolejnymi, z którymi sie mierzysz, ale teraz Jaś już sam…🤣

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, _marek_ napisał(a):

jak już ktoś napisał to chyba powód do radości:)

No ok, tylko tu nie chodzi o to że różne szumy pojawiają się tu i tam w zestawach kablowych czy bezkablowych. Tylko czy to co słyszałeś to wina transmisji bt.

Jak odpowiesz na pytania to się do tej odpowiedzi może zbliżymy.

 

Nie widzę sensu prowadzić takiej dyskusji. Nie musisz mi wierzyć. Kolejny raz powtarzam poszukaj sobie analiz w sieci. Jak za trudne to proszę tutaj jedna

 

http://archimago.blogspot.com/2023/08/part-i-comparison-of-bluetooth-fidelity.html?m=1

 

Sugeruje również poszukać sobie innych, zrobić swoje testy i na końcu wyciągnąć własne wnioski.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Powodzenia z kolejnymi, z którymi sie mierzysz, ale teraz Jaś już sam…🤣

Dzięki, powodzenie zawsze w cenie. Oby tylko takie problemy mi ma drodze stawały 😄

12 minut temu, Spawn napisał(a):

 

Nie widzę sensu prowadzić takiej dyskusji. Nie musisz mi wierzyć. Kolejny raz powtarzam poszukaj sobie analiz w sieci. Jak za trudne to proszę tutaj jedna

 

http://archimago.blogspot.com/2023/08/part-i-comparison-of-bluetooth-fidelity.html?m=1

 

Sugeruje również poszukać sobie innych, zrobić swoje testy i na końcu wyciągnąć własne wnioski.

To nie jest kwestia wiary tylko próba analizy czy wnioski które wyciągasz są słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności