Skocz do zawartości

DACAMP, DAP, dongle? – jak z tego wybrnąć


Rekomendowane odpowiedzi

Przechodząc do rzeczy - DACAMP. Do pewnego momentu byłem przywiązany do rozwiązań stacjonarnych, czyli do pecka i EQ APO. Jednak ze względu na charakter pracy i coraz częstsze wyjazdy musiałem wybrać coś bardziej kompaktowego. Padło na xduoo xd05 bal. I to był trafny wybór do tego stopnia, że xd05 bal2 kliknąłem od razu, gdy się tylko pojawił. To wzmacniacz, który posiada już wszystkie cechy porządnych rozwiązań zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych i podkreślam to z pełnym przekonaniem. O szczegółach pisałem m.in. tu:

https://forum.mp3store.pl/topic/219027-xduoo-xd05-balv2-vs-v1/#comment-2010250

 

Na początku, jako źródło całość dopełniał laptop, ale przecież na tym skończyć się nie mogło. Jak mobilnie, to mobilnie. Na początek w ruch poszły moje LG V30 i V20. To rozwiązanie, które na pewnym etapie przygody z audio może być satysfakcjonujące. Hiby music player, czy UAPP mają spory potencjał. Jako, że nie miałem nigdy dapa, naturalną koleją rzeczy rozpocząłem poszukiwania i analizy. Padło na Hiby R6 2020. Dlaczego? Ano dlatego, bo kupiłem nowy w bardzo atrakcyjnej cenie. Ma też całkiem niezłe opinie i parametry lepsze od nowszych modeli. Jest naprawdę szybki jeżeli chodzi o responsywność i streaming. Czy jest lepszy od smartfonów pod względem dźwięku – oczywiście. Da się z niego wycisnąć całkiem sporo. Korzystam z niego głównie w charakterze transportu, ale jako samodzielny player też znajduje zastosowanie. Uniwersalność tego dapa, to jego największy atut – komplet wyjść plus rozbudowane możliwości EQ. Bardziej podoba mi się z UAPP niż z fabrycznym hiby music player, ale to kwestia mniej istotna. Spełnia moje kryteria. Gdybym miał kupić dużo droższy dap, zrobiłbym to jednak raczej wbrew sobie i bez przekonania, bal2 to bal2. Podsumowując, cały majdan łącznie ze słuchawkami zmieści mi się kuferku i mogę przemierzać świat. Bal2 może pracować mobilnie i stacjonarnie, r6 w gruncie rzeczy też, ogranicza go jedynie bateria. Urządzenia tworzą też całkiem fajny stack. Najlepszy efekt można uzyskąć przez usb, chociaż pierwszy raz całkiem podobał mi się dźwięk nawet przez BT. Czy w hotelu, czy w ogrodzie na hamaku, na tarasie, w biurze, czy gdziekolwiek jeszcze mogę usiąść i zatopić się w muzie – to całkiem grywalny i wygodny set. (Dongle odpadają, ze względu na krótki czas pracy baterii)

6.jpg

3.jpg

8.jpg

9.jpg

2.jpg

5.jpg

4.jpg

7.jpg

1.jpg

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zdzichon napisał(a):

To jest taka prezentacja, czy jest tu gdzieś ukryte pytanie? :)

Pytanie zawarte jest w temacie tego wątku i staram się na nie odpowiedzieć w formie jak wyżej. Można powiedzieć, że to moje alternatywne rozwiązanie dla wielu innych propozycji, jeżeli chodzi o mobilne granie i chcę się tym podzielić. Właśnie taka była moja intencja :). @@@Edit: Pominąłem najistotniejsze - to przede wszystkim pretekst do dyskusji, chętnie poznam inne opinie i dowiem się czegoś nowego :).

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie nie wiedziałem czy szukasz rozwiązania czy je sugerujesz. Jeśli korzystasz z Hiby'ego jedynie w charakterze transportu to czemu nie z telefonu po prostu? Czy to dla odskoczni czasami jak ci się znudzi charakterystyka brzmienia Xduoo?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zdzichon napisał(a):

Ok, właśnie nie wiedziałem czy szukasz rozwiązania czy je sugerujesz. Jeśli korzystasz z Hiby'ego jedynie w charakterze transportu to czemu nie z telefonu po prostu? Czy to dla odskoczni czasami jak ci się znudzi charakterystyka brzmienia Xduoo?

Napisałem o tym. Mam LG V20 i V30, to całkiem fajne telefony, ale hiby jest dużo lepszy zarówno jako transport, jak i jako samodzielne źródło (używam pełnowymiarowych słuchawek). LGki najszybciej rzecz ujmując, są dużo bardziej misiowate. Doceniam też walory użytkowe dapa, bo oprócz całkiem fajnych walorów brzmieniowych, oddzielny player rzeczywiście tworzy komfort, gdzie nic nie zakłóca chwil z muzyką. Przez jakiś czas negowałem dapy, ale w pewnym momencie (gdy zacząłęm częściej podróżować) zaintrygowały mnie na tyle, że postanowiłem to sprawdzić, pod warunkiem, że cena będzie do zaakceptowania, a dap nie będzie zamulał. Poza tym cała gama wyjść, moc oraz jakość BT, która po raz pierwszy nawet mnie przekonuje, to dodatkowe argumenty, które przeważają szalę na tak. Taki zastaw daje mi satysfakcję, bo mobilnie spełnia w dużym stopniu moje oczekiwania pod względem brzmienia i kryteriów technicznych. Mogę korzystać z karty, ale przede wszystkim bardzo płynnie mogę korzystać ze streamingu. Używam też EQ i taki zestaw daje bardzo szaroką gamę możliwości. Jedyny mankament jeżeli chodzi o R6 to czarne tło, które zakłócane jest co prawda bardzo rzadko, ale jednak (muszę to bardziej zgłębić). Mam też przy tym wszystkim przeświadczenie, że nie władowałem się w przesadnie wycenione rozwiązania, ponieważ w tym wyścigu, gdzie "nowości" typu copy/paste pojawiają się co chwilę, staram się zachować rozsądek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Mam LG V20 i V30, to całkiem fajne telefony, ale hiby jest dużo lepszy zarówno jako transport

Zastanawiam się, czy LG V30 nie jest tu gorszy przez to, że daje mniejsze napięcie na wyjściu USB. Niby ma USB 3.1 ale obsługuje tylko PD2.0. Wg Andy'iego poradnika (https://www.youtube.com/watch?v=1TpfJw1YJmY) trzeba patrzeć, żeby było PD3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, robertos napisał(a):

Zastanawiam się, czy LG V30 nie jest tu gorszy przez to, że daje mniejsze napięcie na wyjściu USB. Niby ma USB 3.1 ale obsługuje tylko PD2.0. Wg Andy'iego poradnika (https://www.youtube.com/watch?v=1TpfJw1YJmY) trzeba patrzeć, żeby było PD3.0

Nie znam się na technikaliach - jest wyraźnie cichszy, mniej dynamiczny, gorzej się skaluje w eq. Może to nie jest jakaś wielka przepaść, ale różnice są wyraźne. Jednak na pewno (jak już wspominałem) znajdzie się niejeden scenariusz w którym vki znajdą swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kubachim napisał(a):

Czy na IEM też porównywałeś czy tylko pełnowymiarówki? Ciekawi mnie ile to kwestia zapasu mocy, a ile dobrej czystości na wyjściu słuchawkowym.

Tak, to może mieć znaczenie, bo nie używam IEM, jako ciekawostka - v30 jest cichszy od v20 (mam dwa v20, dual i single sim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności