Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Paczajcie jak Fjuz na oczach tanieje... Wersja 8GB przyciąga coraz mocniej :D

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...645&u=12490

Ta... "Gratuluję" pomysłu zakupu w tym "sklepie"* :>

 

 

 

_______________________

*chyba, że coś się zmieniło i potrafią już normalnie obsługiwać klientów, ale chyba jednak nie bardzo: http://www.opineo.pl/index.php?sklep=547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No tak i pomińmy to, że nie znam wielu osób, które wykorzystają 2GB ramu, co dopiero cztery...

2. Po dwóch minutach googlowania:

klik 1 (taki właśnie mam)

klik 2

Czy nadal uważasz, że niesłusznie łączę Compala z Aristo?

3. Nie róbmy z ludzi idiotów, przynajmniej ja do nich nie należę. Wiem jak się obchodzić z komputerem, mimo to użeram się z tym laptopem już od długiego czasu.

 

edit: ach jeszcze jedno - o ile z sensem pakowania dużego dysku do laptopa mogę się zgodzić, o tyle 'wypasione' procki i karty graficzne oraz niezmierzone ilości ramu są dla mnie bezsensem. Laptop został w zamyśle stworzony do pracy.

 

edit2: jestem bardzo ciekaw jaka byłaby Twoja diagnoza o moim laptopie, gdybyś po obejrzeniu go z każdej strony nie zobaczył na nim żadnego mocniejszego zarysowania, nie mówiąc o jakichś uszczerbkach, być może słowo 'samo' nareszcie nabrałoby jakiegoś znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwracam honor jeżeli chodzi o to, że Compal produkował kadłubki dla Aristo.

 

W wątku mowa jest o konkretnym modelu/generacji Compala, poczytaj sobie opinie osób używających ~Fl90 (całej rodziny aż do 92) i zobacz ile osób narzeka, a ile jest całkowicie zadowolonych ze sprawnego sprzętu. Pretensja tu jest niesłuszna, bo można podawać inne nieudane serie różnych producentów i Compal nie jest tutaj wyjątkiem - to tak, jakby po paru spalonych tośkach powiedzieć, że cała Toshiba to guano, albo że Clip jest g** nie wartym ruszania kijem, bo była kiedyś seria z wadliwymi bateriami. Tworzysz mity na szczątkowych, niedokładnych danych.

 

Wykorzystanie ramu: mało ludzi znasz. ja wykorzystuję całe 3 giga widziane przez system - kwestia potrzeb i ich zaspokojenia.

tyle 'wypasione' procki i karty graficzne oraz niezmierzone ilości ramu są dla mnie bezsensem.

Bzdura, to że Ty nie wykorzystujesz tego, nie znaczy że inni nie wykorzystują. Kwestia wyboru kompa odpowiedniego do wymagań/potrzeb.

Laptop został w zamyśle stworzony do pracy.

LOL! A Coca-cola była stworzona jako lekarstwo na impotencję, bóle głowy, dyspersję, uzależnienia, czy neurastenię.. :lol:

edit2: jestem bardzo ciekaw jaka byłaby a diagnoza o moim laptopie, gdybyś po obejrzeniu go z każdej strony nie zobaczył na nim żadnego mocniejszego zarysowania, nie mówiąc o jakichś uszczerbkach, być może słowo 'samo' nareszcie nabrałoby jakiegoś znaczenia?

jest coś takiego magicznego, jak gwarancja/rękojmia. Nieumiejętność korzystania z własnych praw mnie nie obchodzi. O ile doczytałem, Twój Aristo nie brał udziału w projekcie VBI, do którego należy rodzina FL90, więc stawianie go na równi z produktami VBI jest śmieszne - w VBI całą odpowiedzialność bierze na siebie Intel i to on odpowiada, serwisuje, itd. Jeżeli uważasz, że VBI Compala na zamówienie Intela jest gorsze od Compala na zamówienie Toshiby, czy Compala na zamówienie Compaq'a, to sorry.

Tak swoją drogą, to nie wychwyciłem momentu, w którym pisałeś, co konkretnie jest nie tak z Twoim Aristo, więc o tym konkretnym przypadku nie mogę nic mówić (napisz więcej konkretów, obaczym). Z drugiej strony na prawdę: widziałem setki uszkodzonych, rozpadających się lapów i o dziwo, nie było w nich jakiejś szczególnej marki, padają najlepsi i niejeden Dell, czy Sony przeniósł się już na lepszy świat sam z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej większości? O ile się orientuję to obecnie prawie każdy notebook ma 2 sloty pamięci i każdy z nich obsługuje 2GB. Razem daje 4

Być może - ja opieram się wyłącznie na tym co ostatnio widziałem; czyli na tych tanich notebookach do 2k; większość z nich ma właśnie rozbudowę pamięci tylko do 2gb.

 

A po co więcej? Bo według mnie, Vista na 2GB chodzi mocno średnio.. Chociaż do XPeka tyle wystarczyć powinno w zupełności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mnie wyzywanie że ta, albo tamta, albo siamta marka robi psujące się laptopy, a tamta jeszcze gorsze a ta za to nie.

KAŻDEJ firmie zdarzają się wpadki ze słabymi seriami, każda firma miewa także dobre serie które hulają po kilka lat.

Sprowadzanie wszystkiego do jednej marki jest co najmniej głupie.

 

 

a AL! już jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mnie wyzywanie że ta, albo tamta, albo siamta marka robi psujące się laptopy, a tamta jeszcze gorsze a ta za to nie.

KAŻDEJ firmie zdarzają się wpadki ze słabymi seriami, każda firma miewa także dobre serie które hulają po kilka lat.

Sprowadzanie wszystkiego do jednej marki jest co najmniej głupie.

Dokładnie o tym pisałem. Takie generalizowanie to nowa wersja "samochodów na literę F".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam tego sklepu i nie zamierzam tam kupować. Stwierdzam tylko fakt, iż tanieje. :P

Problem w tym, ze u nich zawsze jest akurat najtaniej, tylko w praktyce wychodzi, że lepiej dopłacić i się nie denerwować niż się łudzić taką "okazją"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem ostatnio za 102zł cx500 na allegro, koles twierdził ze orginalne, jak cos napisal ze moge je zwrocic. Pomysłalem czemu nie, gdy z nim gadałem na mailu napisał ze oczekuje ze dostanie 170zł za nie, troszke sie przeliczyl, ale teraz wydaje mi sie ze chce mnie poprostu "ojeb**". Twierdzi ze wysłał paczke, oraz ze w ten piatek dostał informacje z poczty ze ta paczka do mnie niedotrze ( pierwsze pytanie od kiedy poczta takie cos robi oO ) , przesłał mi przelew odrazu jakby mnie chciał spławic odrazu. Na koncu oczywiscie standardowe zlanie wszytkiego na strajk na poczcie i dowidzenia. Chłopakowi sie chyba bazar z allegro pomylił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie czuje ze bedzie mi teraz kit wciskac, ze paczka lata sobie po polsce i ze moze nawet do niego niewrocic, mysle ze jakby to serio mialo do mnie niedojsc, to by nawet go o tym niepoinformowali na poczcie, ale widocznie on chyba z innych uslug kozysta niz przecietny szary czlowiek.

 

Przyszły mi 2 pary crossroadow od jabena i wiecie co ? kabel zmienili ;D, grubszy, gumowy, nietaki twardy i sliski jak poprzedni, mistrzostwo normalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi 2 pary crossroadow od jabena i wiecie co ? kabel zmienili ;D, grubszy, gumowy, nietaki twardy i sliski jak poprzedni, mistrzostwo normalnie ;)

[żeby ku**a dodali mi crossy do on3... i żeby w ogóle deal poszedł ^^] :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego nie czarujmy się - do 2k, nie znajdziemy nic lepszego od kadłubka FL90. Czytałem sporo komentarzy i nikt nie narzekał na jakość wykonania.

 

ok, czyli ewentualny wybór laptopa do 2k już mam.. ;)

 

a teraz jaką kartę muzyczną USB / PCMCIA do lapa ~300pln, może więcej?? czekam na konkretne propozycje jeśli ktoś ma wiedzę o tym:)

 

Oczywiście były opinie, że np. klawiatura jest niewygodna

zawsze można podpiąć klawiaturę USB ;) myszkę i tak większość podpina podczas 'stacjonarnej' pracy, a gdzieś on-the-go to i tak można jakoś się obejść bez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności