Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmm ale sie rozwinęło. Na szczęście też mogę zabrać głos. Mam Gerbera (nie mylić z papu dla dzieci) Paraframe II. Nie wygląda może nieco wypaśnie, ale starcza mi do codziennego użytku oraz użytku w warunkach polowych... :P Dostałem jako prezent.

 

kliknij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nożem bym sobie porzucał. Poza tym muszę sobie kupić wiatrówkę ;]

 

Też bym sobie kupił. Najlepiej długą, gwintowaną i z przyzwoitą lunetą, koniecznie na naciąg, a nie gaz.

 

większość z nich to nic nie warta blacha, jak np, ten do rzucania, ten wieloletni "rambo", motyl [ale machać można:]]

 

IMG_0597.JPG

 

Ładna kolekcja.

 

Zaczynam sie bac coraz bardziej xD Czytam ten watek i na serio... Az wlosy na glowie staja deba... Czy Wy te akcesoria nosicie przy sobie?

Moim nieodlacznym przyjacielem jest:

 

http://www.militaria.pl/master_cutlery/noz...430.xml?cat=310

 

Fajnie wyglada i nic poza tym. Wlasnie czy moglby ktos polecic jakas fajna kose do rzucania <100 zl?:>

 

Podrzucałem wcześniej link do tego Herbertz, który mam. IMO świetny stosunek cena/jakość. Na początek na pewno styknie, potem będziesz mógł sobie sprawić coś lepszego. Całkiem dobrze rzuca się trzymając za rękojeść, gorzej nieco za ostrze.

 

Ja mam coś takiego i też fajnie lata. Ale raczej nie praktykuje, bo szkoda mi noża, wszak zakupiłem go na zagranicznej wycieczce :)

 

Byłeś w Indiach/bliskim wschodzie? Ciotka ma taki nóż, kiedyś nad nim trochę popracowałem ostrzałką to można nim teraz komuś głowę na pół jak kokosa przeciąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę na jakiś dobry miecz :D

Coś długośći z 90cm, koło 1kg i krótką rękojeścią.

 

Takie rzeczy u wykwalifikowanego kowala. Ale potrafi kosztować od 1k w górę. Generalnie gdyby nie kwestia finansowa to miałbym masę białej broni. Od jakiegoś czasu planuję sobie kupić łuk refleksyjny, ale nie bardzo mam gdzie strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny, ma jakąś blokadę?

 

Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale jak go otworzysz to zaskakuje taka blaszka (wow, nie bój się nic się jej nie stanie). Potem, żeby zamknąć musisz ją odgiąć i wtedy drugim palcem chowasz ostrze. Mozna go bezproblemowo obsługiwać jednorącz (o ile takie słowo istnieje, w przeciwnym wypadku nie ma takiej możliwości :P).

 

PS: co do zakładu to stawiam na jakieś 5 tysięcy postów hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę na jakiś dobry miecz :D

Coś długośći z 90cm, koło 1kg i krótką rękojeścią.

 

Takie rzeczy u wykwalifikowanego kowala. Ale potrafi kosztować od 1k w górę.

 

Swego czasu na FREHa byłem stałym czytelnikiem :D !

Strasznie mnie kręciły inscenizacje...

 

Skończyło się na LARPie ;)! Miecze ma brat, prowizoryczna skórzana zbroja a'la rzymski centaurion;) w szafie, lecz topór i tarcza na szafie :D !

Nawet dzisiaj chiałbym stanąć w kolczudze z pełnym garnczkowym i półtoraręcznym na polach Grunwaldu... ech :) !

 

Co do cen to jedynki powyżej 400 nie dochodziły,

ale takiego Scottish Claymore'a na ściane (do walki zbyt nie poręrczny;) )...mmm... Mam miniaturkę DENIXa B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frame_lock.jpg

 

@camilos, PARAFRAME II ma frame lock - odmiana blokady liner lock w której elementem blokującym jest odpowiednio wygięty fragment okładziny (rękojeści).

 

A jaki tani EDC najlepiej sprawdza się FATTY, PARRISH BIRD, LARIAT czy ROLLOCK. Wszystkie na allegro poniżej 100pln (w sklepie drożej) a są fajne jak na pierwszy folderek. A wszelakie master cutlery to lipa.. IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byłem blisko :]

 

[edit]

fajne te:

A jaki tani EDC najlepiej sprawdza się FATTY, PARRISH BIRD, LARIAT czy ROLLOCK.

Tylko jak jest bolec do otwierania i liner to nie ma klipsa i odwrotnie :/ A już chciałeem zamawiać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Chciałem oznajmić, że dwa dni temu wróciłem i mam się dobrze :P Nie wiedziałem gdzie to zakomunikować i stwierdziłem, że to chyba najlepsze miejsce. Jak będę miał chwilkę to napiszę to i owo.

 

Mi sie marzy Victorinox Rescue Tool lub jakiś dobry folder.

Ale narobiłeś mi apetytu. Wcześniej się takimi rzeczami nie interesowałem, ale wiem już o co prosić na urodziny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em, robiłem moim Paraframe masę rzeczy, otwierałem nim puszki, kapsle, ostrzyłem kije na kiełbasę, robiłem sobie drogę przez haszcze czasem podczas trekingu i nic mu się nigdy poważnego nie stało. Wbrew pozorom (wygląd) nie jest to delikatne urządzenie (przeczytałem nawet kiedyś, że wytrzymuje 150kg nacisku i nic mu się nie dzieje, ale puściłem tą informację zaraz z głowy, nie chce mi się wierzyć, a nigdy nie testowałem :P). Nic mu się do tej pory nie działo. Jak będę miał chwilkę czasu może Ci zaprezentuję jak działa dokładnie to zabezpieczenie (nie obraź się, nie uważam że jesteś tępy :D).

Dobrze się czasem dowiedzieć jak nazywa się zabezpieczenie które posiadam hehe :). Klips? Chodzi Ci o klips do spodni np? Jeśli tak, to on posiada takowe cudo. Nie wiem czy był przez kogoś modyfikowany zanim do mnie trafił, ale wątpię bo klips ma identyczny kolor. Myślę że aktualnie może on kosztować z 80-90 złotych, ale strzelam więc się nie sugeruj zbytnio :P. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się opalić ostatnio Compiz-Fusion(to takie afekciarskie coś jak aero) na moim ubuntu. Powiem tylko, że vista może tylko leżeć i kwiczeć przy tym.

Okienko z filmem w rozdzielczości HD(testowałem na trailerze Gears of War, wmv) można zrobić półprzeźroczyste, po czym jeszcze spokojnie nim "machać" po ekranie, czemu towarzyszy fajny efekt rozciągania - jakby okienko było z gumy ;]

Nie zauważyłem żadych zaciachów przy tym. Słynna kostka(tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, zapraszam na youtube) też nie powodowała spadków fps'ów poniżej normy, lekkie zaciachy zaczynały się dopiero, gdy puściłem na dwóch ścianach kostki filmy rozciągnięte na cały pulpit.

Transparentny film HD na tle transparentnego quake3? 120fps, z lekkimi zaciachami momentami(wyglądało to trochę, jakby się dysk dławił).

 

A śmieszne aero zżera połowę ramu, wymaga sm 2.0(compiza odpalano np. na GF 3 Ti, z dobrą wydajnością) i oferuje duużo mniej(compiz ma coraz więcej pluginów).

 

Na dniach zrobię bardziej szczegółowe statystyki, co do używalności ramu i procesora. No i skriny ;]

Sprawnością pracy kilkukrotnie przebijał aero, podczas przeglądania stron, w tle muzyka, uaktualnienia i jeszcze kompilacja programów. Zero dławienia, błyskawiczne ładowanie się programów.

Vista przy odpalonej przeglądarce i muzyce, zabierała trochę czasu na odpalenie chociażby mojego komputera...

 

Mój konfig: Pentium Dual Core E2160, GF 7300GT, 1GB ram i beznadziejna płyta główna AsRock(tymczasowo). Dysk Samsung'a 80GB SATA(mam osobny specjalnie na linuksy, vistę również na nim testowałem)

Ubuntu Linux 7.04

 

Tutaj tylko można zastanowić się, czy programiści M$ to naprawdę beztalencia, czy to celowy zabieg skierowany w nasze portfele, targane kolejnymi upgrade'ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the pgo , kreciles tego pentiumka ? kumpel ostatnio kupil sobie takiego + abit na p35 + 2x kingstone 667 i 8600gt, proc bez jakis oporow i zbednego cackania poszedl na 3,2ghz ... karte na 750/1900 wykrecil, jak na kompa za 1800zł to wydajnosc jest bardzo przyzwoita... dobry proc z tego pentiuma bo jest dobry i tani..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności