Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właściwie teraz rozpatruje jedynie Della, Asusa, Toshibę (kolejność nieprzypadkowa). Jak kalkulowałem, za 1900-2200 zł. uda mi się ściągnąć lapka 15' cali matryca, 2-4gb ramu, 160gb dysk, karta GeForce 8400, Core Duo 1,4-1,7. Przynajmniej czegoś takiego szukam. Mimo, że w gry nie gram za dużo, to nie chce mieć problemów z Vistą, zależy mi, zeby działała płynnie. Dlatego odrzuciłem układ graficzny X3100. A najbardziej mi się marzy MacBook :P

ASUS S96S 15.4" WXGA Glare, Intel Core 2 Duo T5550 1.83Ghz, 2GB, 250GB, GF 8600GS 256MB +256MB HM - 2049 złotych. Niesprowadzany znikąd - można kupić na miejscu w sklepie we Wrocku :)

 

Toshiby też można całkiem tanio znaleźć.

Delle, Lenovo, itp. są niestety już trochę droższe.

 

MacBooka to chyba można rozpatrywać tylko wtedy jeżeli ważny jest dla Ciebie wysoki współczynnik lansu ;) Jak sobie popatrzyłem na iSPocie, to stosunek ceny do tego, co za nią dostajesz jest prawie tak tragiczny, jak w przypadku MacPRO.

 

Jeżeli chodzi o spór, co lepsze - notebook czy stacjonarny, to też zasadniczo wolę stacjonarny - zarówno do pracy, jak i do zabawy. Notebook ma wszakże jedną zaletę - zajmuje mało miejsca i można go w każdej chwili w razie potrzeby zdjąć z biurka i mieć cały blat na co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacBooka to chyba można rozpatrywać tylko wtedy jeżeli ważny jest dla Ciebie wysoki współczynnik lansu wink.gif Jak sobie popatrzyłem na iSPocie, to stosunek ceny do tego, co za nią dostajesz jest prawie tak tragiczny, jak w przypadku MacPRO.

Bo ja wiem? Patrzyłeś na macbooki w porównaniu do laptopów czy w porównaniu do małych laptopów? Bo jeśli mówimy o lapkach 13" to macbooki wyglądają naprawdę nieźle zwłaszcza że teraz w ramach promocji podstawowego kupujesz za 2999pln + za 1pln poszerzenie ramu do 2GB. Wtedy to naprawdę wygląda całkiem spoko. Szkoda że te podstawowe modele są tylko białe, ten plastik tragicznie wygląda po paru m-cach, a z kolei czarne macbooki są strasznie drogie.

Jeżeli chodzi o spór, co lepsze - notebook czy stacjonarny, to też zasadniczo wolę stacjonarny - zarówno do pracy, jak i do zabawy. Notebook ma wszakże jedną zaletę - zajmuje mało miejsca i można go w każdej chwili w razie potrzeby zdjąć z biurka i mieć cały blat na co innego smile.gif

Ja tam wolę zestaw xbox + laptop, w tę stronę będę się właśnie udawał przy następnej zmianie sprzętu (gdzieś w te wakacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem? Patrzyłeś na macbooki w porównaniu do laptopów czy w porównaniu do małych laptopów? Bo jeśli mówimy o lapkach 13" to macbooki wyglądają naprawdę nieźle zwłaszcza że teraz w ramach promocji podstawowego kupujesz za 2999pln + za 1pln poszerzenie ramu do 2GB.

Faktycznie patrzyłem pod kątem raczej 15".

Może rzeczywiście, jeżeli dla kogoś te dwa cale mniej są istotne, a wśród notebooków nie ma w tej wielkości wielkiego wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notebook ma wszakże jedną zaletę - zajmuje mało miejsca i można go w każdej chwili w razie potrzeby zdjąć z biurka i mieć cały blat na co innego :)

 

Ja zasadniczo nie mam problemu z miejscem... :] Teraz jest taka "moda" na laptopy bo są niezmiernie tanie, ludzi stać no i generalnie większy "szpan". Sęk w tym, ze z doświadczenia wiem, że większość tych komputerów przebywa drogę co najwyżej z salonu do ogródka i z powrotem... ;) Ewentualnie z biurka na łóżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "mody" - dziecko idzie na studia, trzeba mu kupić notebooka, bo przecież mieszkanie studenckie małe, to i komputer musi być mały. Znam tylko jednego chłopaka, który przytargał ze sobą stacjonarny z Wrocka do Wawy :)

 

 

 

No chyba, że rodziciel wpadnie na pomysł "O! Córce oddam stary komputer, a sam sprawię sobie nowy!"... Dobrze, że przynajmniej monitor trafił się w miarę współczesny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kącik dobrej rady: Nie pijcie whisky, przeokrutny kac jest po tym :P.

 

Bo do upijania się jest wódka, a nie perfumy ;) Po kolorowych alkoholach zawsze ma się kaca :)

 

edyta

Co do "mody" - dziecko idzie na studia, trzeba mu kupić notebooka, bo przecież mieszkanie studenckie małe, to i komputer musi być mały. Znam tylko jednego chłopaka, który przytargał ze sobą stacjonarny z Wrocka do Wawy

 

Zakładając, że ma się "niepewne" mieszkanie, wtedy laptop to rzeczywiście, może i lepsze rozwiązanie.

 

PS

Namieszaliście mi znowu w głowie. Ale decyzja podjęta: stacjonarny... Najwyżej za rok kupię sobie następnego kompa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest taka "moda" na laptopy bo są niezmiernie tanie, ludzi stać no i generalnie większy "szpan".

 

Zaczniecie pracować czy studiować poza miejscem stałego zamieszkania (czyli używać komputera do czegoś więcej niż granie) to pogadamy. Nigdy więcej stacjonarki - tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tma, ja mam macbooka pro i generalnie przyznam ze uzywam go duzo czesciej niz pc. Moja dziewczyna ma zwyklego macbooka czarnego i imaca i tez raczej czesciej macbooka uzywa. Zastosowan jest wiele - ja ciagam laptopa do szkoly, jak gdzies wyjezdzam w plener, czasem on location jak smigam robic zdjecia, pomijajac juz standard w stylu smigania na kompie w lozku etc. MacOS X w codziennym uzywaniu (internet, itunes, filmy, czasem jakas gra, duzo photoshopa i zdjec) zjada windowsa na sniadanie, w CS mogę sobie spokojnie pograć. Moja dziewczyna z kolei smiga na swoim macbooku jakeis filmy montuje, gra w simsy, oglada filmy w wannie (front row sie przydaje), generalnie laptop jest bardziej Personal Computer niz stacjonarny - zastosowan jest naprawde wiele, a problemy z upgradeablity tez nie sa takie dotkliwe - jak uzywalem PC to co pol roku bylo to parcie zeby cos zmienic, dopakowac "a bo w Crysisa pograc" albo coś. A tak naprawdę po upgrade ramu i wymianie dysku na 320gb nic wiecej mi w komputerze nie trzeba. Czesto tez ludzie nie zauwazaja ze laptopy apple charakteryzuja sie bardzo mala waga w swojej cenie - chodzi mi tu o kombinacje laptop + ladowarka, (bo jednak zwykle trzeba ja taszczyc ze soba) - porownywalne laptopy Toshiby i HP (sprzet kolegi i rodzicow) sa zauwazalnie ciezsze i duzo krocej dzialaja na baterii - na zwyklym macbooku 3-3.5h to standard, w pro spokojnie wyciagam 2.5-3h pracy na jednym ladowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z doświadczenia wiem, że większość tych komputerów przebywa drogę co najwyżej z salonu do ogródka i z powrotem... ;) Ewentualnie z biurka na łóżko.

I o to chodzi w moim wypadku, żeby nieużywany można było ściągnąć z biurka. Na upartego, to mógłby nawet baterii nie mieć, bo i tak będzie cały czas w zasięgu jakiegoś gniazdka :)

 

 

ee tma, ja mam macbooka pro i generalnie przyznam ze uzywam go duzo czesciej niz pc. Moja dziewczyna ma zwyklego macbooka czarnego i imaca i tez raczej czesciej macbooka uzywa. Zastosowan jest wiele - ja ciagam laptopa do szkoly, jak gdzies wyjezdzam w plener, czasem on location jak smigam robic zdjecia, pomijajac juz standard w stylu smigania na kompie w lozku etc. MacOS X w codziennym uzywaniu (internet, itunes, filmy, czasem jakas gra, duzo photoshopa i zdjec) zjada windowsa na sniadanie, w CS mogę sobie spokojnie pograć. Moja dziewczyna z kolei smiga na swoim macbooku jakeis filmy montuje, gra w simsy, oglada filmy w wannie (front row sie przydaje), generalnie laptop jest bardziej Personal Computer niz stacjonarny - zastosowan jest naprawde wiele, a problemy z upgradeablity tez nie sa takie dotkliwe - jak uzywalem PC to co pol roku bylo to parcie zeby cos zmienic, dopakowac "a bo w Crysisa pograc" albo coś. A tak naprawdę po upgrade ramu i wymianie dysku na 320gb nic wiecej mi w komputerze nie trzeba. Czesto tez ludzie nie zauwazaja ze laptopy apple charakteryzuja sie bardzo mala waga w swojej cenie - chodzi mi tu o kombinacje laptop + ladowarka, (bo jednak zwykle trzeba ja taszczyc ze soba) - porownywalne laptopy Toshiby i HP (sprzet kolegi i rodzicow) sa zauwazalnie ciezsze i duzo krocej dzialaja na baterii - na zwyklym macbooku 3-3.5h to standard, w pro spokojnie wyciagam 2.5-3h pracy na jednym ladowaniu

Laptopy Apple to po prostu dobre laptopy. Pisałem o nich krytycznie głównie dlatego, że jako klient nie lubię być dojony. Moja sympatia do danej firmy jest odwrotnie proporcjonalna do stopnia w jakim ta firma będzie chciała przy ewentualnym zakupie mnie zdoić. W związku z tym nie powinno dziwić, że Appla nielubię, a Asusa może polubię.

MacBooki, a szczególnie te Pro, to najzwyklejsze w świecie laptopy - bardzo dobrze wykonane i standardowo wyposażone. Apple lansuje je jako coś wyjątkowego, a wyjątkowa w nich jest głównie cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiłem dziś 1.75 litra jogurtów pitnych, do tego 1 litr wody mineralnej cytrynowej. Dla porównania - w zimę pijam nie więcej jak 4 kubki herbaty dziennie..

 

ps: kurde jeszcze mam ochotę na jogurta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do upijania się jest wódka, a nie perfumy ;) Po kolorowych alkoholach zawsze ma się kaca :)

Perfumy trzeba umieć pić i nie ma się kaca. Z resztą IMO picie kolorowych prosto z butelki to bezsens, minimum lód wypadało by mieć i kawałek cytrusa jakiegoś. Najgorszy kac jest po piciu różnych alkoholi jednego dnia (nie wliczamy mieszania), dla mnie piwo + wódka = headshot.

Zaczniecie pracować czy studiować poza miejscem stałego zamieszkania (czyli używać komputera do czegoś więcej niż granie) to pogadamy. Nigdy więcej stacjonarki - tyle z mojej strony.

Podpisuję się wszystkimi odnóżami pod tym.

I o to chodzi w moim wypadku, żeby nieużywany można było ściągnąć z biurka. Na upartego, to mógłby nawet baterii nie mieć, bo i tak będzie cały czas w zasięgu jakiegoś gniazdka :)

Tak też jest u mnie, często lap ląduje w łóżku, żeby coś poczytać, popracować na luzie, czy obejrzeć coś na sluchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności