Skocz do zawartości

XDUOO XD05 PRO


tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu, po długich wyczekiwaniach jest:

https://shenzhenaudio.com/products/xduoo-xd05-pro-es90398pro-portable-dac-headphone-amplifier

 

Mnogość opcji dostosowania brzmienia jest imponująca. Wielu oczekujących od dawna deklarowało chęć kupna. Pozostaje czekać na pierwsze oceny ;):

 

Edytowane przez tomaszewski
uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bleck55 napisał(a):

No i jak z tymi dodatkowymi kośćmi DAC jak to ma być wycenione ? I przy kupnie wybieramy którą chcemy czy jest jedna domyślna na start. A ew. Inna trzeba dokupić?

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

Na facebooku napisali, że tzw. wersja standard ma DAC ES9039SPRO. Inne można będzie dokupić jako opcję. Nie widzę natomiast nigdzie ich cen.

15 minut temu, Dirian napisał(a):

Jak na taką funkcjonalność to moim zdaniem bardzo dobrze wyceniony sprzęt - dźwiękowo raczej się obroni ;)

 

@bigmaras - będzie to u nas dostępne? :) 

Tez tak myślę :) Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z Markiem i mówił, że zamówił, jak dotrze to na pewno wrzuci info.

Na pewno będę pożyczał na odsłuch, to też podzielę się info i pierwszymi wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bleck55 napisał(a):

Ale straszny klamor im wyszedł ni to przenośne ni to stacjonarne

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

Taka dość nietypowa hybryda, gabarytowo bardziej przypomina stacjonarkę, ale zasilanie bateryjne to swoboda relokacji [do plecaka sie zmieści] ;).

Zastanawiam się, czy zmieszczą się np. jfet od muzgaudio.

Edytowane przez tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dość nietypowa hybryda, gabarytowo bardziej przypomina stacjonarkę, ale zasilanie bateryjne to swoboda relokacji [do plecaka sie zmieści] ;).
Zastanawiam się, czy zmieszczą się np. jfet od muzgaudio.
Mając paleciaka znaczna większość rzeczy jest przenośna xD
Mając szlifierkę większość rzeczy się zmieści xD

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał(a):

Jak na taką funkcjonalność to moim zdaniem bardzo dobrze wyceniony sprzęt - dźwiękowo raczej się obroni ;)

 

@bigmaras - będzie to u nas dostępne? :) 

 

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się wysyłki do dystrybutorów zatem 2-3 tygodnie i będzie dostępny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bigmaras napisał(a):

 

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się wysyłki do dystrybutorów zatem 2-3 tygodnie i będzie dostępny.

A jak cenowo na naszym podwórku? Czy są jakieś dane na temat opcjonalnych modułów dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tymi dodatkowymi kośćmi DAC jak to ma być wycenione ? I przy kupnie wybieramy którą chcemy czy jest jedna domyślna na start. A ew. Inna trzeba dokupić?

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka


Jeśli na starcie można wybrać tylko SABRE to IMO ogranicza potencjalnych chętnych o 50%. Ja rozumiem implementacja itp. ale... NIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo miłe zaskoczenie bo cena niższa niż się spodziewałem, a obstawiałem 999USD ale nie byłem pewny czy w komplecie będą  dodatkowe moduły (tak wiem że było to naiwne ;) ). Widać chęć pozostania konkurencyjnym wobec FiiO Q7 i Shanling H7.

Na zdjęciach wydaje się wielki ale w rzeczywistości taki nie jest bo porównując do Shanling H7 jest ok 4cm dłuższy, 1cm szerszy, przy praktycznie tej samej wysokości. Wygląd bardziej klockowaty ale mi tam XD05 Pro podoba się :) Jedynie spora różnica w wadze bo 0,5KG czyli jest ok 2,5x cięższy od H7. Na noszenie w kieszeni to już nie ma szans ;) 

 

Przy 32Ohm jest 2W mocy, a przy 300Ohm aż 0,93W. Nie znam się ale wygląda to zaskakująco.

 

Bateria dosyć pojemna i wystarczy do 11 godzin pracy po USB więc po BT pewno podobnie i przy normalnym ładowaniu prawie tyle samo potrzebuje na pełne uzupełnienie.

 

Gdybym nie posiadał już H7 to pewno wypróbowałbym XD05 Pro koniecznie z modułem AKM, a tak ograniczę się choć z dużym zaciekawieniem tylko do samej lektury kolegów którzy wejdą w jego posiadanie. @Shozimus wchodzisz w to xDuoo ? :)

8 minut temu, RIH napisał(a):

Jeśli na starcie można wybrać tylko SABRE to IMO ogranicza potencjalnych chętnych o 50%. Ja rozumiem implementacja itp. ale... NIE emoji1.png

Ale 9039PRO to świeżynka (miejmy nadzieję że nie śnieżynka) ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x86 napisał(a):

Przy 32Ohm jest 2W mocy, a przy 300Ohm aż 0,93W. Nie znam się ale wygląda to zaskakująco.

 

Są trzy tryby eco, normal  i turbo dzięki czemu będzie można skalować moc właściwie do typu i impedancji słuchawek (wg opisu również dotyczy to modeli dousznych).

1 godzinę temu, x86 napisał(a):

Na zdjęciach wydaje się wielki ale w rzeczywistości taki nie jest bo porównując do Shanling H7 jest ok 4cm dłuższy, 1cm szerszy, przy praktycznie tej samej wysokości.

Na tym filmiku widać co z czym się tu je i jaki to gabaryt:

 

https://m.weibo.cn/status/Mm8XYh2z5?jumpfrom=weibocom#&video

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomaszewski napisał(a):

Są trzy tryby eco, normal  i turbo (zapewne nazewnictwo dotyczy gain) dzięki czemu będzie można skalować moc właściwie do typu i impedancji słuchawek (wg opisu również dotyczy to modeli dousznych).

Jasne, to w temacie regulacji mocy. Mnie zdziwiło, że przy 300 Ohm jest aż 0.93W max mocy. Zazwyczaj inne sprzęty o mocy 2W@32Ohm przy 300Ohm posiadają ok. 0.2W, a tu jest ponad 4x więcej 😮 Ciekawa implementacja lub pomyłka w opisie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, x86 napisał(a):

Ciekawa implementacja lub pomyłka w opisie 🤔

Tak, to ciekawe, czy to kwestia implementacji, interpretacji, czy nadinterpretacji 😉 - ale mając xd05bal2 od jakiegoś czasu zakładam, że ubogo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x86 napisał(a):

Jasne, to w temacie regulacji mocy. Mnie zdziwiło, że przy 300 Ohm jest aż 0.93W max mocy. Zazwyczaj inne sprzęty o mocy 2W@32Ohm przy 300Ohm posiadają ok. 0.2W, a tu jest ponad 4x więcej 😮 Ciekawa implementacja lub pomyłka w opisie 🤔

Mam nadzieję, że jednak nie pomyłka :) 

I , że tak powiem bierę, niekoniecznie 9039PRO, mam M17 i to jedna z niewielu implementacji ESS którą lubię, chociaż gdyby określili cenę modułów dodatkowych na jakąś sensowną to kto wie, a nóż. W każdym razie potrzebuję czegoś transportowalnego, mocniejszego od Gryphona a nie będącego playerem jak M17, 05 Pro akurat mi się wpisuj, tym bardziej że mój stacjonarny setup potrzebuje godzinę + podziałać żeby zaczął grać, a nie zawsze mam na to czas :P

Co prawda liczyłem na paczkę AKM na start, ale zobaczymy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shozimus napisał(a):

W każdym razie potrzebuję czegoś transportowalnego, mocniejszego od Gryphona a nie będącego playerem jak M17, 05 Pro akurat mi się wpisuj, tym bardziej że mój stacjonarny setup potrzebuje godzinę + podziałać żeby zaczął grać, a nie zawsze mam na to czas :P

Co prawda liczyłem na paczkę AKM na start, ale zobaczymy...

Zerknij na Ifi Micro Black Label z giełdy, ******sty sprzęt za taką kasę. Naprawdę bardzo dobre granie. Aż sam żałuję, że nie potrzebuję kolejnego dacampa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Najner napisał(a):

Zerknij na Ifi Micro Black Label z giełdy, ******sty sprzęt za taką kasę. Naprawdę bardzo dobre granie. Aż sam żałuję, że nie potrzebuję kolejnego dacampa :D

Miałem, było spoko, ale to nawet nie zbliża się do tego czego szukam, jeśli chodzi o funkcjonalność\dzwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Najner napisał(a):

Oki. Dla mnie co najmniej liga wyżej od modowanego XD05+, więc myślałem, że może podejść.

Od XD05+ to easy, ale na pewno nie gra o ligę wyżej niż np XD05 Bal. A model Pro, po prostu jest zasadniczo transportowany a nie przenośny :) Ifi i miałem sporo ich rzeczy  w zasadzie został tylko Gryphon(chociaż dodam ż: A- Black label gra fajnie B - Diablo obłędnie C -  Phantom wygląda rewelacyjnie jako wzmacniacz z kategorii END GAME) ma tendencje do bycia bardzo ciepłym i holograficznym, nie z każdymi słuchawkami paruje się to idealnie- zakładając że w ogóle mam na takowy tryb słuchania nastrój. I na końcu dźwięk jest ważny, ale są inne rzeczy jak BT, wyjścia, wejścia cyfrowe(tu ważne bo po prostu więcej coaxów i spdif wolnych nie mam, a AES jedno jeszcze zostało)

Tu zaznaczę że szukam czegoś co będzie robić jako sprzęt nie tylko relatywnie mobilny - który pozwala mi słuchać muzyki gdy nie jestem w domu i nie mam swojego setu-upu, ale także jako fragment mojego głównego toru - dla po prostu urozmaicenia. W kategorii przenośny DAC amp, IfI Gryphon - póki co spełnia wszystkie moje oczekiwania. Jak potrzeba mi czegoś mniejszego mam RU6 (a pewnie skuszę się na RU7) od Cayina :D

 

No i na koniec ,brak wymiennych op ampów ,brak modułowości- vs 05Pro,  czyli znowu tkwię w jednym przekazie dźwięku, jak dobry by nie był, nie tego teraz szukam :) 

A tak po za tym są gusta i guściki, to świetnie bo inaczej było by nudno, ewentualnie mieli byśmy świat totalitarny z jedną prawdą a co gorsza jednym "właściwym" dźwiękiem:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 12:46, bigmaras napisał(a):

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się wysyłki do dystrybutorów zatem 2-3 tygodnie i będzie dostępny.

To ja poczekam. 

Czy przyjmiesz, w rozliczeniu Xduoo Poke 2 (kupione u Ciebie) stan igiełka 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 14:22, tomaszewski napisał(a):

A jak cenowo na naszym podwórku? Czy są jakieś dane na temat opcjonalnych modułów dac?

 

Standardowo w pudle ES9039SPRO, dwa pozostałe moduły będą do dokupienia oddzielnie i wysyłki do dystrybutorów w EU mają wystartować za 2-3 tygodnie.

 

Dla stałych bywalców forum jest preorder jak ktoś zainteresowany to bezpośrednio do mnie na maila pytanie w tytule "preorder xd05 pro - (nick z forum)" 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 10:29, zgreg napisał(a):

Jeszcze jakby miał slot na kartę mSD to miałby wszystko.

 

Nie znajduję też informacji, czy ma bass boost.

Edytowane przez tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności