Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade DT990 -> Hifiman XS (dziewczyny i chłopaki, to mój koniec z audio) 


buzzcult

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dodanie prostej reakcji to tu zdecydowanie za mało.

 

Słuchawki nauszne to nie moja bajka, absolutnie nie przymierzam się do zakupu jakichkolwiek, ale mimo to z przyjemnością wchłaniałem kolejne napisane przez Ciebie akapity.

 

Świetna argumentacja, wyraźnie zaznaczone różnice między modelami.

 

Gratuluję odnalezienia (chwilowego) dźwiękowego plateau i wiążącej się z tym satysfakcji.

( :

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, starałem się nie rozpisywać, tylko zebrać wszystko puntkowo i konkretnie z notatek odsłuchowych -> bo sam szukałem takich wątków i wczytywałem się w takie wpisy w czasie testów i na etapie tzw. lejka zakupowego ;) . A jeśli ktoś będzie miał pytania do poszczególnych modeli (lub ogólnie - gdyż trochę słuchawek przewinęło się u mnie, bo pisałem kiedyś do prasy poradniki o tym), to postaram się odpowiedzieć.

 

A wiesz co - @HappyBlack- te Hifiman chcą, żebyś je jednak przesłuchał kiedyś przy okazji, nawet jeśli nie przymierzasz się do tego :D Wszystkiego dobrego!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ekstra wpis. Właśnie kończę kompletować Zen Stacka (jeszcze zasilacz i interkonekt 4.4) i po przeczyatniu i rozmowach z kolegami z forum własnie chcę spróbować Sundar, XS i Anand. No, ideolo zestawienie i komentarz. Może dorzucę trzy swoje grosze.

A, no i pojutrze zawitają u mnie Ollo S5x. Mało o nich u nas, po polsku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@side- ciekaw jestem, jak zagrają te Ollo; wyglądają zacnie z tym drewnem (w klimacie Sivga P-II i SendyAudio Aiva), na audiosciencereview jest wpis z wykresami; na liście miałem jeszcze audeze mm-100, ale nie zdążyłem już ich nigdzie wyrwać - a XS zaczęły mi wydawać polecenia, więc darówałem sobie te najtańsze audeze (może XS wyczuły, że może być groźnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O losie, dokonam samoblokady konta w banku zaraz; a powiedz @Tecnoselfrx - mając pod ręką np. te 1000se - sięgasz często po XS? Bo nasłuchałem się trochę Ananda + Arya, ale nawet (jak pisałem wyżej) mimo że grało to teoretycznie lepiej, to z powodu tego dążenia do doskonałości (szczególnie arya) wystawiało mi już takie detale, że chciało mi się wrócić do bardziej litościwych dla nagrań wszelakich XS. Tak jak pijesz mocno torfową i "wszystkomającą" smakowo, głęboką whisky, ale i tak wracasz często do Jack Daniel's Single Barrel - bo nie pobudza tylu kubków smakowych ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadałem w jednym czasie edition, ananda v2 i arya v2, w tej chwili zostawiłem sobie z nich XS. W pełni się z Tobą zgadzam co do ich porównania. Mam do nich największy sentyment. 

Uważam że mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny i potrafią zagrać lepiej niżeli ona by sugerowała. 

1000 używa się raczej do takich krytycznych odsłuchów w "pełnym skupieniu" a XS traktuję bardziej rozrywkowo dla relaksu. 

Tak do tego podchodzę, póki co częściej edition poszukując fajnych kawałków do odsłuchu na spokojnie. Raczej 1000 służyć będą na weekendy kiedy więcej czasu a w tygodniu po pracy pracują XS 😉

P. S

1000 wiadomo spore usprawnienie ale nie oddaję tego "wielokrotność" różnicy w cenie, niestety jak to bywa jakość nie rośnie wprost proporcjonalnie do ceny. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, buzzcult napisał(a):

na liście miałem jeszcze audeze mm-100, ale nie zdążyłem już ich nigdzie wyrwać

 

To ja na liście jeszcze mam iBasso SR3.

 

7 godzin temu, buzzcult napisał(a):

ciekaw jestem, jak zagrają te Ollo; wyglądają zacnie z tym drewnem, na audiosciencereview jest wpis z wykresami

 

Nie znam się na wykresach, stety, niestety. Nie używam EQ (muzykę puszczam z tel. poprzez UAPP i bit perfect do dac ampów), dlatego zainteresowałem się Ollo, bo tutaj jest napisane, że nie trzeba ich ekualizować :D

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/ollo/s5x-1-0/

Edytowane przez side
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem HFM Edition XS, przeskoczyłem z otwartych planarnych Monolith M1570. Ponad rok temu zacząłem zabawę ze słuchawkami otwartymi planarnymi i już raczej nie wrócę do zamkniętych przetworników dynamicznych. Słuchawki kupuje pod kątem grania na PlayStation 5 (single) muzyki oraz filmów. Źródło to, Dac/Amp Xduoo Poke2 i z wyjściem zbalansowany, który dodaje większego kopa i dynamiki, delikatnie podbija bas. 

 

Na początku miałem, delikatny problem z komfortem, były mało stabilne na głowie, przez zamsz oraz  pady były za twarde (w porównaniu M1570). 

 

Rozwiązaniem (jak dla mnie rewelacyjnym) był zakup skórkowych padów z Aliexpress. Ośmielę się stwierdzić, że są lepsze od oryginalnych padów. Nie tylko poprawiły stabilność oraz komfort, są bardziej miękkie przylegają bardziej do uszu, dodatkowo ta wersja bez "dziurek" ociepliła delikatnie brzmienie 

 

https://a.aliexpress.com/_EyJABLn

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem HFM Edition XS, przeskoczyłem z otwartych planarnych Monolith M1570. Ponad rok temu zacząłem zabawę ze słuchawkami otwartymi planarnymi i już raczej nie wrócę do zamkniętych przetworników dynamicznych. Słuchawki kupuje pod kątem grania na PlayStation 5 (single) muzyki oraz filmów. Źródło to, Dac/Amp Xduoo Poke2 i z wyjściem zbalansowany, który dodaje większego kopa i dynamiki, delikatnie podbija bas. 

 

Na początku miałem, delikatny problem z komfortem, były mało stabilne na głowie, przez zamsz oraz  pady były za twarde (w porównaniu M1570). 

 

Rozwiązaniem (jak dla mnie rewelacyjnym) był zakup skórkowych padów z Aliexpress. Ośmielę się stwierdzić, że są lepsze od oryginalnych padów. Nie tylko poprawiły stabilność oraz komfort, są bardziej miękkie przylegają bardziej do uszu, dodatkowo ta wersja bez "dziurek" ociepliła delikatnie brzmienie 

 

https://a.aliexpress.com/_EyJABLn

 

 

@wojtekmarchewka, super, dzięki za cenne info dot. tych padów. Na celowniku miałem Dekoni (i tam są chyba 3-4 rodzaje do wyboru) -> nie mam problemu z komfortem, ale chciałem sobie popróbować i potestować z różnymi wariantami + też sprawdzić, jak będą wpływać na brzmienie (tyle że one za parę kosztują jakieś 250-300 zł, więc to by były drogie testy ;) ). Czyli z tej oferty ali kupiłeś sheepskin? Inne też masz i testowałeś? 

 

Z ciekawości: czy też w XS pałąk masz na minimum zwinięty? Lawiruję między minimum a pierwszym poziomem (na tym pierwszym luźniej siedzą na głowie, ale troszkę są mniej stabilne). A co do PS5 - jak się łączysz z konsolą, żeby wpiąć sobie te XS? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, buzzcult napisał(a):

Czyli z tej oferty ali kupiłeś sheepskin? Inne też masz i testowałeś? 

Tak, tylko bez dziurek. Innych nie miałem, a oryginały leżą sobie w pudełku 😁

Godzinę temu, buzzcult napisał(a):

Z ciekawości: czy też w XS pałąk masz na minimum zwinięty?

Dokładnie, nawet nie schodzę o jedno, bo wtedy wydaje mi się jakby miałyby mi spaść, z głowy. Czuję wtedy także dół pada na kości szczękowej, co mnie drażni. 

 

Godzinę temu, buzzcult napisał(a):

A co do PS5 - jak się łączysz z konsolą, żeby wpiąć sobie te XS? 

Jeszcze zanim kupiłem XS i Monolith M1570, miałem  M1060c (przerobione na otwarte). Wtedy aby uzyskać lepszą jakość na konsoli kupiłem, zbalansowany Dac Xduoo Link2 Bal. Niestety urządzenie nie miało wbudowanej kontroli głośności i było ciche, z max Volume konsoli. Więc kupiłem Xduoo Poke2, a tu szok, mimo dwóch poziomów głośności (Dac+konsola), jest jeszcze ciszej przy podłączeniu, za pomocą USB (A oraz C). Po Bluetooth jest ok, mam adapter USB Audio z Aptx, który podpinam do Ps5, a Poke2 odbiera po BT. Niestety ostatnio coś mi te połączenie szwankuje, więc podpinam się słuchawkami pod pada.

 

Żeby można było podłączyć Dac/Amp pod konsole, musi ono posiadać i działać w trybie USB Uac1 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do luzów w xs, gdzieś czytałem, że użytkownik owinął sobie pałąk dodatkową warstwą gąbki.

 

Wczoraj miałem okazję posłuchać Sundar, XS oraz Anand Stealth na Zen Stacku. Skończyło się zakupem tych ostatnich :) Muzykalne jak Sundary, ale z większą przestrzenią, trochę mniejszą niż XS. Bardziej naturalne brzmienie Anand bardziej mi się spodobało niż XS.

Edytowane przez side
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Tak, tylko bez dziurek. Innych nie miałem, a oryginały leżą sobie w pudełku 😁

Dokładnie, nawet nie schodzę o jedno, bo wtedy wydaje mi się jakby miałyby mi spaść, z głowy. Czuję wtedy także dół pada na kości szczękowej, co mnie drażni. 

 

Jeszcze zanim kupiłem XS i Monolith M1570, miałem  M1060c (przerobione na otwarte). Wtedy aby uzyskać lepszą jakość na konsoli kupiłem, zbalansowany Dac Xduoo Link2 Bal. Niestety urządzenie nie miało wbudowanej kontroli głośności i było ciche, z max Volume konsoli. Więc kupiłem Xduoo Poke2, a tu szok, mimo dwóch poziomów głośności (Dac+konsola), jest jeszcze ciszej przy podłączeniu, za pomocą USB (A oraz C). Po Bluetooth jest ok, mam adapter USB Audio z Aptx, który podpinam do Ps5, a Poke2 odbiera po BT. Niestety ostatnio coś mi te połączenie szwankuje, więc podpinam się słuchawkami pod pada.

 

Żeby można było podłączyć Dac/Amp pod konsole, musi ono posiadać i działać w trybie USB Uac1 

a propos PS5 -> mam fioo olympus 2 i działa przez usb, ale dźwięk jest cichy (ciszej to działa niż z dziurki w padzie); na ps4 kiedyś podłączałem zamiast do TV, to do DAC-X6, a DAC-X6 miałem spięty optycznym z konsolą - i to było spoko połączenie, a z kolei DAC-X6 miało na tyle mocy, że mi nawet dt990 250ohm ciągnęło ładnie. Znając życie, to zamówię te pady pewnie z ali i będę sobie testował - a jeśli są bardziej miękkie i elastyczne, to czy nie wpłynęło Ci to na odległość ucha w słuchawce (tj. przy dociśnięciu większym scena też może być zawężona; w hm5 robiłem takie manewry i one zupełnie inaczej brzmią na welurach vs skóropodobnych)

1 godzinę temu, side napisał(a):

Co do luzów w xs, gdzieś czytałem, że użytkownik owinął sobie pałąk dodatkową warstwą gąbki.

 

Wczoraj miałem okazję posłuchać Sundar, XS oraz Anand Stealth na Zen Stacku. Skończyło się zakupem tych ostatnich :) Muzykalne jak Sundary, ale z większą przestrzenią, trochę mniejszą niż XS. Bardziej naturalne brzmienie Anand bardziej mi się spodobało niż XS.

Anandy kusiły mnie właśnie bardzo, bo odniosłem wrażenie, że są ciut lepsze od XS, ale koniec końców dawały mi nieco mniejszą frajdę - wiadomo, człowiek by chciał mieć ciastko i zjeść ciastko i mieć na biurku i Anandę, i XS, i he1000 czy arię, a i sundara by się przydała wtedy jako uzupełnienie kolekcji. Znając życie, to nie zdążymy mrugnąć, a będziemy fanbojami hifiman :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Świetny opis. Nie testowałem wyższych modeli hifimanow, bo poszedłem inną drogą, ale jeśli chodzi o porównanie Sundar i Edition XS to zgadzam się z tym co napisałaś. Myślę, że jeśli komuś taka sygnatura dźwięku, jaką mają XS odpowiada, to może spokojnie zakończyć przygodę z audio na tych słuchawkach, mając świadomość, że bardzo efektywnie wydał kasę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.08.2023 o 21:18, buzzcult napisał(a):

a propos PS5 -> mam fioo olympus 2 i działa przez usb, ale dźwięk jest cichy (ciszej to działa niż z dziurki w padzie)

Dokładnie mam tak samo z POKE 2 i miałem z Link2 Bal (choć tu bylo głośniej) po USB. Dziwna przypadłość, która nie występuje w połączeniu BT i Poke 2

 

W dniu 8.08.2023 o 21:18, buzzcult napisał(a):

a jeśli są bardziej miękkie i elastyczne, to czy nie wpłynęło Ci to na odległość ucha w słuchawce,  (tj. przy dociśnięciu większym scena też może być zawężona; w hm5 robiłem takie manewry i one zupełnie inaczej brzmią na welurach vs skóropodobnych)

Tak mało używałem oryginałów, że nie wiem, co do zmiany sygnatury dźwięku. Same pady nie powodują, że ucho dotyka konstrukcji słuchawki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@BearPL - na jakiś czas mi pewnie starczy, ale wiesz jak to działa :D za jakiś czas przyjdzie ta natrętno-przyjemna myśl, żeby coś zmienić. Póki co podłączyłem te XS po balansie z IFI, a do tego - @wojtekmarchewka- kupiłem ostatecznie pady od Dekoni i trochę sobie potestowałem, porównując stockowe z Dekoni. Jeśli kogoś to interesuje, to mogę poświęcić trochę czasu i napisać coś więcej o tych padach + co zmieniły -> w razie czego dawajcie znać :)  

 

20230816_213631.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, buzzcult napisał(a):

Jeśli kogoś to interesuje, to mogę poświęcić trochę czasu i napisać coś więcej o tych padach + co zmieniły -> w razie czego dawajcie znać :)  

Jasne że chce(my) 😁. Nie szkoda Ci gnieść tych nowiutkich padów 😝

Screenshot_20230821-194329_Camera_1.thumb.jpg.e121a49aa3a0e3f1a9967fbcaaca7966.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, buzzcult napisał(a):

@BearPL - na jakiś czas mi pewnie starczy, ale wiesz jak to działa :D za jakiś czas przyjdzie ta natrętno-przyjemna myśl, żeby coś zmienić. Póki co podłączyłem te XS po balansie z IFI, a do tego - @wojtekmarchewka- kupiłem ostatecznie pady od Dekoni i trochę sobie potestowałem, porównując stockowe z Dekoni. Jeśli kogoś to interesuje, to mogę poświęcić trochę czasu i napisać coś więcej o tych padach + co zmieniły -> w razie czego dawajcie znać :)  

 

 

Mam nadzieję, że ta myśl nie przyjdzie do nas, albo przyjdzie po bardzo długim czasie. 

Mi się udało cieszyć Hifimanami HE-500 przez ponad 6 lat a potem zacząłem kombinować i się zaczęło. Myślałem, że przystankiem na długi czas będą Cleary MG z padami od Utopii bo to były super słuchawki, ale przypadkiem trafiłem na GL2000 i one mocno zamieszały. Aktualnie jestem przekonany, że słuchawki (GL2000 jak i CZ-1) zostaną ze mną na kilka kolejnych lat, bo aktualnie nie ma słuchawek, które chciałbym mieć zamiast nich a jako dopełnienie to jedynie chciałbym Vokyl Erupt może kiedyś.

 

Co ciekawe w momencie jak stwierdziłem, że koniec z budowaniem toru, to przestałem cokolwiek porównywać i zacząłem po prostu słuchać muzyki i cieszyć się nią tak samo jak wtedy gdy miałem HE-500 i wzmak forum608. Dalej uważam, że ten zestaw grał świetnie. Niedawno znów słuchałem tych hifimanów po 2 latach przerwy i wciąż mi się podobały. 

XS grają lepiej moim zdaniem od HE-500. Trochę mniej średnicy ale o wiele bardziej przestrzennie. Po pewnym czasie przyzwyczajamy się do poziomu jakości dźwięku naszych słuchawek  i zaczyna to być dla nas normą. Wystarczy wtedy albo mieć w zanadrzu drugą parę dużo tańszą i słabszą technicznie), trochę posłuchać, potem wrócić do swoich słuchawek i znów jest efekt wow :) Działa też zrobienie sobie przerwy typu wakacje. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem ulepszoną Anandę z Hifiman XS... wymieniając pady

...czyli wrażenia po testach i wymianie padów Hifiman XS vs Dekoni: 

  • wybrałem serię Elite Dekoni - owcza skóra (do HiFiMan Arya) - na stronie Dekoni co prawda XS nie są wymienione na liście kompatybilnych z nimi słuchawek, ale spokojna głowa - pasują bez żadnych modyfikacji idealnie
  • na stronie Dekoni do wyboru są opcje: sheepskin (skóra owcza, fenestrated sheepskin (skóra owcza z dziurkami), welur (czyli coś, na co z kotem w domu nie mogę sobie pozwolić :), hybryda (skóra wokół, a element kontaktu z uchem jest materiałowy, czyli to jest w sumie opcja najbliższa oryginalnym padom z Hifiman)
  • byłem przekonany, że będę to musiał zamawiać od Dekoni bezpośrednio, ale uwaga - jest polski dystrybutor - Audioheaven (odkryłem to przed samym zamówieniem - póki co widzę, że sklep nie ma strony, ale mają aukcje na allegro - polecam obsługę, wszystko OK, szybka wysyłka, dobrze zapakowana paczka - zero problemów) 

Stockowe pady - wygoda i odczucia

  • wygoda: 7,5/10 
  • są dość "sztywne" przy nacisku - od razu wracają po naciśnięciu do kształtu bazowe
  • powierzchnia stykająca się ze skórą jest szorstka (jeśli masz brodę - może Cię wkurzać ;)
  • Hifiman XS są zbudowane z tak lekkim naciskiem, że przy ruchach głową mogą delikatnie "telepać" się na głowie - Ananda i Arya mają nieco większy docisk, są "stabilniejsze" na głowie 

Pady Dekoni - wygoda i odczucia

  • wygoda: 9,5/10
  • pasują idealnie, montaż bardzo prosty (w sumie jakieś 5 minut roboty), udało mi się też je zdemontować bez pękania ramek montażowych itp. 
  • po założeniu tych padów słuchawki układają się znacznie bardziej stabilnie na głowie - czuję się trochę tak jak z modelami Ananda/Arya na głowie, ale bez ucisku - to jest moim zdaniem bajeczny efekt
  • są nieco grubsze niż stockowe - a dodatkowo mają lekko sprężystą piankę pamięciową - co robi ogromną różnicę, jeśli mowa o wygodzie
  • przy ruchach głową już nie ma efektu "latania" słuchawek - zachowały swoją wielką (wg mnie) zaletę słabego docisku do czachy, ale jednocześnie zyskały większą stabilność 
  • nie ma efektu "szorstokości", nie drapią

Brzmienie: 

  • zmiany nie są diametralne, słuchawki zachowują swoją charakterystykę - uspokajam więc, że nie jest to zmiana taka, jak np. do DT990 założyć skórzane pady
  • z Dekoni: bardziej zrównoważone brzmienie, jeszcze lepiej poukładane, bez naruszenia sceny, jeszcze bardziej "kulturalny" bas
  • bas jest mniej mulisty, stał się nieco bardziej punktowy, dokładniejszy - szybszy, ale też czuję, że jest więcej sub-basu i najniższych tonów (może to wynikać z tego, że bas się delikatnie odmulił i w wielu utworach stał się dokładniejszy - wówczas z wrażeniem, że jest "głębszy") 
  • mam wrażenie bardziej "poprawnego" brzmienia właściwie we wszystkim, czego słuchałem - bas przyjemnie i bardzo nisko schodzi, ale zostawia w spokoju średnicę, nic jej nie odbiera, nic nie zamula, przy czym góra jest bardzo wyraźna
  • wcześniej na niektórych utworach odpalałem pstryczek Xbass w IFI Zen Can - teraz słucham na czysto i jest w punkt 
  • słuchawki stały się jeszcze bardziej przyjemne w odbiorze - koniec końców można odnieść wrażenie, że po wymianie padów XS zmieniły się w Ananda 2.0 - z największymi zaletami obu par (z Anandy: jeszcze bardziej zrównoważone, równe granie, nie telepią się na głowie, bas punktowy, dokładny, wrażenie po założeniu, że to produkt z wyższej półki; XS - lekki docisk, angażujące i przyjemne brzmienie, bez sybilantów i bez sporadycznego kłucia czymś wysokim)

 

Podsumowując: w czasie testów bardzo, ale to bardzo nie chciało mi się przerywać odsłuchu na tych Dekoni i wracać do fabrycznych padów :D 

 

PS

@Saiya-jin - przy okazji sprawdzę Sivgę, miałem na liście do sprawdzenia; napisz coś więcej w wolnej chwili :)

@BearPL - jest dokładnie tak jak piszesz, ostatnio posłuchałem sobie DT990 i szybciutko wróciłem do XS; te Goldplanar GL2000 wyglądają zacnie -> w stopce masz "mod" - coś w nich zmieniałeś? 

@wojtekmarchewka - właśnie szukam jakiegoś stojaczka; upatrzyłem Lamical na amazonie (wpisz w google "Lamicall hifiman", to będą fotki - jest wysoki; chyba że coś innego polecisz lub ktoś inny poleci w tym wątku - to bardzo chętnie i otwarty jestem na polecajki)

 

Hifiman Dekoni Sheepskin pady.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, buzzcult napisał(a):

po założeniu tych padów słuchawki układają się znacznie bardziej stabilnie na głowie - czuję się trochę tak jak z modelami Ananda/Arya na głowie, ale bez ucisku - to jest moim zdaniem bajeczny efekt

Mam dokładnie te same odczucia, po założeniu chińskich padów, jedynie nie mogę się, odnieść do wspomnianych słuchawek bo ich nie miałem.

 

Czyli to by mogło oznaczać, że pady orginalne, nie są najlepszej jakości, a materiał który ma przylegać do twarzy, ślizga się po niej. Jakiekolwiek skórzane i miękkie będą bardziej stabilne, przyklejone oraz delikatnie zamkną nam sluchawki, nie pozwalając na wyciek dźwięku, z pod padów. Dlatego jest jest zmienione, delikatnie brzmienie 

7 godzin temu, buzzcult napisał(a):

jest polski dystrybutor - Audioheaven (odkryłem to przed samym

To jest nasz słynny kolega, z forum @bigmaras dystrybutor wielu firm audio 😁

 

7 godzin temu, buzzcult napisał(a):

właśnie szukam jakiegoś stojaczka

Jeżeli mój Ci odpowiada, to jest, z Ikea, za 60zł

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@buzzcult Pisałeś, że kończysz przygodę z audio, więc nie wspominałem nic o innych słuchawkach :) 

 

Link do moda wstawiłem dziś do swojej stopki - https://forum.mp3store.pl/topic/218907-mod-goldplanar-gl-2000/ 

 

Skoro zapytałeś o GL2000 ...no cóż.. :)

Tutaj recenzja, z którą się zgadzam - http://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=posts&tag=60:sluchawki 

Weź też pod uwagę, że może być trochę rozrzut w egzemplarzach i nie każdy musi grać na takim poziomie. Perul mówił, że kiedyś miał do modów egzemplarz, który grał gorzej od mojego.


W muzyce, którą wymieniłeś GL2000 powinny się spisać doskonale. One błyszczą jeszcze bardziej w muzyce na żywo. 

Mają jeden minus - potrzebują bardzo mocnego wzmaka, żeby zagrać poprawnie i to jest spory wydatek.
Wiele jest recenzji na necie, gdzie ludzie piszą, że nie tak trudno je napędzić. To nie jest prawda. One może i zagrają głośno, ale będą grały ostro i z sybilantami.


Najtaniej to chyba audio-gd 27.38, którego sprzedaję. To już jest z 80% ich możliwości. Mod powoduje, że one są łatwiejsze do słuchania na słabszych zestawach, ale i tak parę watów potrzebują. 

Jeśli nie chcesz pakować się w koszty toru to GL2000 bym odradzał. Kupisz, zagrają jak inne słuchawki w podobnej cenie i nie będziesz zadowolony. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, Józek dużo słucha muzyki na żywo na koncertach i dokładnie wie co jak ma brzmieć. Przesłuchał też już masę topowego sprzętu, dlatego cenię sobie jego opinię. 

Moje GL2000 na jego Torze Wzorowym A, który ma 50W to było moje najlepsze doświadczenie słuchawkowe do tej pory. 

Nie mam na myśli, że trochę lepiej. To była zupełnie inna liga. 

 

Gdybyś miał ochotę posłuchać jak te słuchawki grają z audio-gd 27.38 to możesz podjechać jak będziesz przypadkiem na Śląsku, chyba że się wcześniej sprzeda :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności