Skocz do zawartości

[MOD] Goldplanar GL-2000


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję @Perul za świetną robotę!!
Efekt przerósł moje oczekiwania. Nie testowałem jeszcze na padach stockowych, bo te, które zostały założone z Sennheiserów, poprawiły sporo wygodę, a to był dla mnie największy problem w tych słuchawkach. Przez miesiąc je sukcesywnie rozciągałem. Teraz w końcu jest wygodnie. 
Co do dźwięku, to robiłem sporo porównań przed i po modach zarówno z Clearami MG na padach Utopii jak i z jednym dość wybitnie grającym modelem Focal Utopia. 

 Utopie miałem niestety zanim wysłałem GL2000 do zmodowania, więc nie mogłem porównać bezpośrednio. 

GL2000 przed modem: 
Jeden recenzent opisał je jako swoje ulubione do muzyki na żywo i ocenił wyżej niż Susvary. Warunkiem miał być bardzo mocny wzmacniacz >10 W/32 Ohm. Susvar nie słuchałem, ale z moich testów porównawczych wynikało, że słuchawki te grały gorzej niż Utopie. W swoim repertuarze (muzyka na żywo) oceniałem je na prawie takim samym poziomie, rzadko na podobnym a najczęściej to jednak Utopie brały górę. GLe były bardzo wrażliwe na realizację. Co prawda potrafiły zagrać dźwiękiem ogromnej skali, co dla Utopii było nieosiągalne, ale Utopie nadrabiały w innym repertuarze. Były zdecydowanie bardziej wszechstronne i nie aż tak czułe na realizację...no ale miało być o modzie. 

Po modzie faktycznie bas troszkę inny. Bałem się, że będzie go brakować, ale myślę, że jest na dobrym poziomie jak na otwarte planary. Dużo bardziej podoba mi się średnica. Szybkość ataku bardzo się poprawiła. Słuchawki są teraz bardzo szybkie, grają z większą swobodą i bardziej wyrównanym pasmem. Wysokie też bardzo przyjemnie. Nie straciły detalu a przez odsunięcie trochę od ucha grały jeszcze przyjemniej.

Nasunęło się więc pytanie czy mogą one zastąpić moje ulubione Focal Clear MG z padami z Utopii. Trochę potestowałem a potem dałem do posłuchania żonie. 
Wynik był 4:1 dla Gold Planarów a jeden utwór oceniła na równie fajny. Co ciekawe tam gdzie Clear MG wygrały to był utwór Byonce - Listen, który wg mnie jest źle zrealizowany, a Cleary MG pografią przedstawić wokal tak, żeby brzmiał świetnie, detalicznie i nie przejawiał oznak sybilizowania. GLe pokazały gdzie jest problem.
Wnioski miałem podobne jak żona. Gl2000 po modach to wyższy poziom niż Clear MG.

Bardzo podobało mi się w Clearach jak potrafią zagrać gitary basowe. Często słucham Riverside i tam Cleary są świetne ale GLteż się w tym aspekcie poprawiły do tego stopnia, że pomyślałem, że mógłbym z Clearów zrezygnować. Trochę z bólem serca, ale jako, że król może być tylko jeden a u mnie są to Crosszony CZ-1 i nie sądzę aby cokolwiek im zagroziło to strata Clearów aż tak bardzo nie bolała. 

Technicznie to GLe wzięły górę nad MG i różnica wg mnie była większa niż między MG a Utopiami, stąd nasuwa się myśl, że GL2000 po modach prezentują poziom flagowców typu Utopia. Jest to oczywiście zupełnie inne granie, bardziej przestrzenne i o większej skali, a im głośniej tym bardziej GLe zyskują. Utopie za to dla mnie są mistrzami wokali i przekazywania emocji w głosie. 

Chciałbym je kiedyś porównać z jakimiś Hifimanami z serii 1000 tak z ciekawości. Raczej nie planuję już upgradów z GL2000 ponieważ po tych modach nie znam słuchawek z lepszym stosunkiem jakości do ceny a jak zmieniłem źródło i udało się ominąć Windowsa to jakość jeszcze się poprawiła. 

Trochę to wyszło "chwalipiętowanie" , ale nie moja wina, że tak ładnie grają, tylko @Perula :)


 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały UPDATE: 

W międzyczasie udało mi się skompletować swój docelowy tor słuchawkowy, który jest odpowiedni dla tych słuchawek. 

To co o nich czytałem się potwierdziło. Niestety są one ekstremalnie wymagające i grają adekwatnie do toru. Jeśli tor jest wysokiej klasy to grają wybitnie.

Miałem okazję ich też słuchać z torem topowym (oczywiście wiem, że w audio zawsze da się trochę lepiej) i zupełnie zmiotło mnie z planszy jak potrafią zagrać. Było to najlepsze granie słuchawkowe jakie do tej pory słyszałem. 

Zrobiłem reverse engeneering moda i finalnie zlikwidowałem dystanse, a resztę moda zostawiłem. Zostały pady perforowane, bo grają najlepiej a z ich wygodą nie mam już żadnego problemu. 
 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności