Skocz do zawartości

Fanklub Symphonium Audio


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"padaka" w tym wątku, jak analogicznym na Head-fi 😕 - widać, butikowa marka 😜... Dopisuje się z Heliosami... mam już je trochę, więc miesiąc miodowy już przeminą. Kupiłem je po przesłuchaniu na AVS całej linii od SA/Nightjar. Technicznie przewyższają swoją "półkę" cenową, nigdy się nie gubią, nawet przy "ścianie" dźwięku 🥰. Robią wrażenie separacją instrumentów, oraz jakością basu, a raczej sub-bassu, średnica jest :) - wokale, "równe" względem reszty pasma, MMk2 ma je bardziej wysunięte i organiczne - wysokie za to, napowietrzone, idealnie rozciągnięte. Granie referencyjne, ale nie takie "suche" jak np. Monarchy Mk2. Heliosy mimo wysokiej techniczności/detalu brzmienia, potrafią oddać także muzykalność. Potrafią połączyć te 2. skrajne podejścia do odsłuchów. Może dlatego pojawiały się w niektórych recenzjach określenia, że grają Vka 🤪 

Co mi się w nich nie podoba?

1. kształt kopułek, oraz tulejek - IEMy mimo rozmiarów, nawet w moich małych uszach, udało się dopasować, i to na AVS, gorzej jest z tulejką, która jest poprostu gruba, i ma konstrukcje/kształt jak ta w uniwersalnych dokanałówkach od 64 audio. Tipsy, które się sprawdzają w moim przypadku, muszą być wykonane z b. miękkiego silikonu, inaczej odczuwam po 1-2h ból... Velvety/Horn ePro,

2. FLAT - system miał być remedium na różnice impendancji wyjść źródeł, aka FIBAE, w efekcie Heliosy potrzebują prądu (SP3k, średnio 45-50, przy Heliosach, trzeba kręcić do poziomu 80-85), czyli bez HG nie podchodź...

   

helios02.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MrSheep napisał(a):

@trez0r Dzięki za ciekawą opinię 👍 Jakie aspekty brzmienia sprawiły, że wybrałeś je zamiast modelu Crimson (chyba, że tego modelu zwyczajnie nie było na AVS ;))?

Były... Crimsony - jak dla mnie - miały za dużo dołu. Heliosy z całej propozycji od SA/Nightjar mają tego sub-/mid- basu najmniej. Lubię w nich poukładaną, napowietrzoną górę :), oraz tę odrobinę muzykalności, która potrafi trochę pomóc w słabych jakościowo nagraniach vs poprawność 'do bólu' w RS10 od Softearsach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, trez0r napisał(a):

"padaka" w tym wątku, jak analogicznym na Head-fi 😕 - widać, butikowa marka 😜

 

Chętnie bym do tego butiku wstąpił, ale obawiam się, że..

 

 

13 godzin temu, trez0r napisał(a):

1. kształt kopułek, oraz tulejek

 

13 godzin temu, trez0r napisał(a):

odczuwam po 1-2h ból...

 

Jedynym modelem, który rzeczywiście chodzi mi po głowie, to Helios SE, w którym ponoć udało się poprawić ergonomię. Tylko że to nadal >4 tys. zł , a trochę żal wydać tyle kasy na coś, co może się okazać masochizmem.

 

Jeśli nadarzy się okazja, chętnie ich przesłucham, ale raczej nie zdecyduję się na zakup.

 

Fajnie, że u Ciebie się sprawdziły. Gratuluję.

( :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HappyBlack spróbuj w pierwszej kolejności Meteorów. Mają małe kopułki i w małych uszach leżą idealnie. Heliosy wymagają pewnego przyzwyczajenia, ale z mniejszymi tipsami np S pasują bardzo dobrze. 

Pogadaj z @bigmaras o testowych sztukach.

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HappyBlack napisał(a):

CIACH

Jedynym modelem, który rzeczywiście chodzi mi po głowie, to Helios SE, w którym ponoć udało się poprawić ergonomię. Tylko że to nadal >4 tys. zł , a trochę żal wydać tyle kasy na coś, co może się okazać masochizmem.

 

Jeśli nadarzy się okazja, chętnie ich przesłucham, ale raczej nie zdecyduję się na zakup.

 

Fajnie, że u Ciebie się sprawdziły. Gratuluję.

( :

ZTCP to Precog z Headphone.com, określił SE jako dziecko Heliosów z Meteorami, więc nie wiem, czy ta sygnatura by Tobie podpasowała - Crimson (?) :) Sam miał Heliosy, więc raczej wie co pisze/mówi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE nr. 2 - chyba już ostatni - AZLA poszła w odstawkę, Horny, Dunu s&s i inne... zostały Spinfit CP155, oraz 'wywrócone' KZ Starline. Rozmiar o 1. w dół, jak mam 'normalnie' (MS -> S). Aktualnie uważam, że mam perfekcyjny seal, oraz wygodę - mogę siedzieć godzinami 🥰

 

A tak się 'wywraca' KZty na drugą stronę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności