Skocz do zawartości

Dap lepszy od telefonu lg v60 ? (Jakość dźwięku))


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chcę kupić sobie coś znacznie lepszego dźwiękowo od telefonu lg v60 który leży mi tylko w szufladzie bo na co dzień używam innego telefonu który nawet nie ma wyjścia minijack więc pomyślałem żeby sprzedać lg v60 dołożyć i kupić jakiegoś porządnego dapa który będzie znacznie lepszy dźwiękowo od wyżej wymienionego telefonu dobrze by było jak by Dap był wyposażony w dac od AKM jakoś bardzej mi pasuje ich granie jest dla mnie bardzej muzykalne dające wiecej frajdy ze sluchania muzyki Dac od ESS są zbyt ostre analityczne dla mnie tak po wstępnym rozejrzeniu się mam swoje trzy typy na początek a są to 

Fiio M11

Fiio M15

Shanling M6 pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do listy Tempotec V6 Variation. Porządny (nawet bardzo) dźwięk za rozsądne pieniądze i napędzi znakomitą większość słuchawek. Mam go i uważam że wart każdego centa wydanego na zakup 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz używać V60 po prostu jako DAPa obok telefonu? Patrząc na pomiary smartfonów serii V serii G od LG to póki Ci nie trzeba albo bardziej kompaktowych rozmiarów albo znacznie większego zapasu mocy to ten LG wystarczy jako DAP i jeszcze będzie działać płynniej niż cokolwiek na rynku DAP.

Edytowane przez kubachim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to samo mi piszą na Head-fi że dużej różnicy w jakości dźwięku to nie usłyszę zmieniajac lg na dapa z wyższej półki normalnie to aż ciężko w to uwierzyć coś wam powiem zostalo chyba mi zboczenie iriverowe z mlodzienczych lat miałem wtedy h320 i to było chyba najlepiej grajace urządzenie jakie kiedy kolwiek posiadałem szczegolnie na Rockboxie nie wie może przez te lata jakie minęły od tamtego czasu po prostu popsuł mi się słuch utwory ktore kiedyś wywoływały usmiech na twarzy i ciarki na plecach sluchane dziś na lg v60 przyprawiaja mnie o mdłości i ból głowy moze lepszym rozwiazaniem bedzie powrót do przeszłości i kupno irivera h320 za pare złoty chociażby dla samego testu porównawczego jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasów iRivera mobilne źródła się trochę rozwinęły. Zanim uwalili jacki w telefonach kilka modeli miało już przyzwoite układy, Kiedyś ciężej było o technicznie poprawne układy, więcej zniekształceń i kształt tych zniekształceń mocniej rzutował na brzmienie. Oczywiście są jeszcze filtry cyfrowe i podobne zabawki. Niemniej, patrząc na to jak się mierzy LG G7 (Bodajże analogiczny do LG V40), to dostajemy porządny, czysty (na 16-bitowy standard CD) sygnał.

Pytanie z czego słuchasz? Bo może być problem jak chcesz względnie wymagające mocowo słuchawki podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sluchawki to na ten czas Akg K702 ale chyba sprzedam i kupię Hd650 wygodniejsze są dla mnie i dźwiękowo mi bardzej pasują jesli chodzi o muzykę to głównie korzystam ze Spotify i z mojej legalnej 😉 kolekcji plików głównie w formacie flac 

 

Może problem leży w ESS że gra to analitycznie ostro chlodno miałem kiedys Axona 7 do porównania i tam był właśnie uklad od AKM grało to znacznie bardzej muzykalnie cieplo nic nie kłuło w uszy 

Edytowane przez thieftime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, thieftime napisał(a):

Jeśli chodzi o sluchawki to na ten czas Akg K702 ale chyba sprzedam i kupię Hd650 wygodniejsze są dla mnie i dźwiękowo mi bardzej pasują jesli chodzi o muzykę to głównie korzystam ze Spotify i z mojej legalnej 😉 kolekcji plików głównie w formacie flac 

 

Może problem leży w ESS że gra to analitycznie ostro chlodno miałem kiedys Axona 7 do porównania i tam był właśnie uklad od AKM grało to znacznie bardzej muzykalnie cieplo nic nie kłuło w uszy 

Trochę tak się utarło z tymi ESS i AKM, a wszystko zależy od implementacji. Mogę Ci podesłać Shanlinga M3X z ESS, który gra daleko od chłodu i analityczności.

Do osiągnięcia głośnych 96 dB HD650 potrzebują ok. 0.4 V na wyjściu. LG ma koło V2, więc zapas jest jak najbardziej.

Na Twoim miejscu odkurzyłbym LG, kupił nowe słuchawki i z tym został bez kombinowania. Tym bardziej, że aby takie Spotify śmigało bardzo dobrze, to na DAPa trzeba naprawdę kupę siana wyłożyć. Na moim Shangu to działa, ale względnie często lubi sobie pomyśleć chwilę zanim interfejs wszystko wyświetli.

 

No chyba że chcesz V60 sprzedać, a ja akurat myślę nad LGkami, to możemy się na PW rozgadać :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG z serii V grają właśnie tak bardziej po analitycznej stronie. Moim zdaniem wyjścia są trzy.

1 - zakup cieplejszego dongla (polecam np. Shanling UA5 / Earmen Colibri / Lotoo Paw S2) i podłączenie go pod V60. Będziesz miał super wydajność telefonu i bardzo dobry dźwięk. 

2 - zakup cieplejszego DAPa. Ja mam Shanling M3 Ultra i sobie chwalę (wymienione przez Ciebie w pierwszym poście urządzenia grają z opisów bardziej technicznie). Dźwięk będzie wysokiej klasy, ale będziesz miał niższą płynność działania niż V60, gorszy ekran itp. Sa też oczywiście inne dapy grające cieplej, np. Astell SR25.

3 - instalacja equalizera na Twoim V60. Od tego bym zaczął, bo jest darmowe ;) Zainstaluj sobie ze sklepu np. PowerAmp albo testową wersję UAPP (ta aplikacja nie jest darmowa, ale moim zdaniem warta pieniędzy, jeżeli często korzystasz ze swojej biblioteki FLAC), albo po prostu pobaw się EQ w odtwarzaczu systemowym (o ile pamiętam V60 ma equalizer w odtwarzaczu?). Być może wystarczy Ci dodać trochę basu, zabrać lekko wyższej średnicy i góry i będziesz odczuwał większą przyjemność ze słuchania muzyki ;)

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubachim napisał(a):

Do osiągnięcia głośnych 96 dB HD650 potrzebują ok. 0.4 V na wyjściu. LG ma koło V2, więc zapas jest jak najbardziej.

Jaki zapas, gdzie, z kilkudziesięciu mW?! ludzie, nie żartujcie sobie, bo żaden telefon nie ma "zapasu" mocy dla HD650, i to nie kwestia głośności, a dobrego zaciągnięcia do pracy przetwornika. Mi z 1W brakuje trochę do wysterowania HD650, a co dopiero kilkadziesiąt mW. 😅

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, neonlight napisał(a):

Jaki zapas, gdzie, z kilkudziesięciu mW?! ludzie, nie żartujcie sobie, bo żaden telefon nie ma "zapasu" mocy dla HD650, i to nie kwestia głośności, a dobrego zaciągnięcia do pracy przetwornika. Mi z 1W brakuje trochę do wysterowania HD650, a co dopiero kilkadziesiąt mW. 😅

Wydaje mi się, że takie coś mogą pisać ludzie, którzy nie słyszeli jak potrafią grać te senki z dobrej stacjonarki i wydaje im się, że ich DAP dobrze je napędza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to kwestia suchej mocy czy specyfikacji wzmacniacza, który nie daje czystego sygnału. Do rozwalenia sobie słuchu Sennki potrzebują 12 mW, do normalnego słuchania to będzie ułamek miliwata.

Ile potrzeba zapasu, żeby uznać, że układ wzmacniający poradzi sobie ze słuchawkami? Wielokrotność maksymalnego poboru słuchawek? Wg instrukcji HD650 to max pół wata przyjmą bezpiecznie dla nich (nie dla uszu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście się bawiłem tym odtwarzaczem od Sony NWWM1AM2 dźwiękowo to bardzo dobry sprzęt cieply detaliczny raczej łagodny w przekazie mi się bardzo podobał do tego dopracowane oprogramowanie Android 11 nic się nie wieszało żadnych lagów nie doświadczyłem korzystając z tego sprzętu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kubachim napisał(a):

Pytanie czy to kwestia suchej mocy..

Tak

9 minut temu, kubachim napisał(a):

..który nie daje czystego sygnału. 

Nie, ja nie mówię o zniekształceniach, tylko o wysterowaniu przetwornika.

10 minut temu, kubachim napisał(a):

Do rozwalenia sobie słuchu Sennki potrzebują 12 mW, do normalnego słuchania to będzie ułamek miliwata.

Telefon ma kilkadziesiąt mW, rozkręcam go na max przy takich HD650, a mógłbym i dwukrotnie zwiększyć moc, gdybym tylko mógł, bez "rozwalania sobie słuchu".

🙂

5 godzin temu, kubachim napisał(a):

Ile potrzeba zapasu, żeby uznać, że układ wzmacniający poradzi sobie ze słuchawkami? Wielokrotność maksymalnego poboru słuchawek? Wg instrukcji HD650 to max pół wata przyjmą bezpiecznie dla nich (nie dla uszu).

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Tobie na to pytanie, bo jest to uzależnione od danego sprzętu i rzetelności producenta, podającego prawdziwe lub nie, dane techniczne.

 

Jeżeli słuchawki mają dużą skuteczność, to tej mocy nie jest potrzebne dużo i tutaj za przykład podam np. Fidelio X, z kolei HD650 już tego wzmocnienia potrzebują sporo, bo ewidentnie słychać przy słabym wzmacniaczu, że grają anemicznie, szczególnie słychać to na basie, jego braku szybkości ataku, wypełnieniu zarówno pasma niskiego, jak i środkowego, pomimo uzyskanej wysokiej głośności. ;)

 

Ja to od razu wychwytuję, bo słucham bardzo głośno i wiem, kiedy wzmak już się poddaje i nie da rady więcej - bez słyszalnych zniekształceń oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał(a):

Telefon ma kilkadziesiąt mW, rozkręcam go na max przy takich HD650, a mógłbym i dwukrotnie zwiększyć moc, gdybym tylko mógł, bez "rozwalania sobie słuchu".

🙂

To raczej daleko telefonowi to kilkudziesięciu mW, więc albo producent telefonu ściemnia i masz max na wyjściu bardzo mało albo producent słuchawek kłamie ze skutecznością słuchawek. 

 

9 minut temu, neonlight napisał(a):

Jeżeli słuchawki mają dużą skuteczność, to tej mocy nie jest potrzebne dużo i tutaj za przykład podam np. Fidelio X, z kolei HD650 już tego wzmocnienia potrzebują sporo, bo ewidentnie słychać przy słabym wzmacniaczu, że grają anemicznie, szczególnie słychać to na basie, jego braku szybkości ataku, wypełnieniu zarówno pasma niskiego, jak i środkowego, pomimo uzyskanej wysokiej głośności. ;)

 

Ja to od razu wychwytuję, bo słucham bardzo głośno i wiem, kiedy wzmak już się poddaje i nie da rady więcej - bez słyszalnych zniekształceń oczywiście.

Z chęcia bym poczytał o rzetelnie przeprowadzonych testach. To co słychać, da się zmierzyć, więc nie powinno być problemu wykazać jak niedobór mocy wzmacniacza wpływa na odbiór inny niż dostarczenie odpowiedniej głośności ew. przesterowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności