Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Niedawno wpadły mi w ręce moniotry Cantona, dokładniej Tema 300. Niestety jest mało informacji w internecie, jedynie są podstawowe typu moc RMS czy impedancja. Może jest na forum ktoś kto miał/ma lub posiada wiedzę o nich i chciałby się podzielić - bedę wdzięczny. 

Na dniach kupuję także wzmacniacz Onkyo A - 8051 i chiałbym zapytać czy będzie on dobrze współgrał z tymi Cantonami.

Dziękuję z pomoc,

pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 00:43, RedDragonPL90 napisał(a):

Na dniach kupuję także wzmacniacz Onkyo A - 8051

Mam nadzieję, że Ciebie to nie spotka - ale też kiedyś skusiłem się na wzmacniacz vintage firmy Onkyo. W dodatku z prestiżowej serii Integra. Dokładnie, Onkyo Integra A8670. Przez kilka lat grał dobrze, ale problem się zaczął, gdy zaczął przerywać dźwięk podczas przełączania przycisków selektora wejść, po prostu styki zaśniedziały, a to model z lat 90-tych (mój 8670 to lata 1991-92, a 8051 to 1993-95). Dobrałem się do wnętrza, by przeczyścić styki i potraktować Kontaktem PR, ale okazalo się, że dostęp do nich jest niemożliwy bez rozkręcania elementów wnętrza wzmacniacza, wolałem więc, zeby zrobił to serwisant - ten jednak orzekł, że musialby rozebrać selektor wejśc na cześci pierwsze, by je oczyścić. Cena całej operacji to ok. 1000 zł. W efekcie poddalem się i sprzedalem ten wzmacniacz oczywiście z zaznaczeniem, jaki jest problem. Dodam, że mam też Rotela z końca lat 80-tych, tam dostęp do styków i potencjometrów jest bardzo łatwy - mnie samemu udało się kiedyś przeczyścić potencjometr głośności z takim skutkiem, że od kilkunastu lat działa bez problemów. Na Twoim miejscu zamiast Onkyo brałbym jakiegoś Rotela, dźwiękowo mój RA-840BX2 też jest lepszy od A8670, zwłaszcza jeżeli chodzi o dynamikę, szczególnie przy cichym słuchaniu - może jednak jeszcze nie jest za późno na zmianę decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności