Skocz do zawartości

DAC do PC - jak najmniej szumów.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś DACa do PC.

Podłączyć chcę głośniki Tannoy GOLD 8.

Problem jest taki że strasznie "buczą".

Czy to bezpośrednio podłączone, czy przez DACa - DX3 Pro +, czy przez Audient evo 4. Tak samo.

Najmniej buczały przez zwykłego dongla na USB C -> jack 3,5 podłączonego bezpośrednio do płyty głównej.

 

Testowałem na 2 różnych PC i 2 laptopach na windowsie. Na wszystkich mniej więcej podobnie buczą.

Ale na Macbooku z M1 Pro była cisza. Bezpośrednio podłączone do laptopa były. Tylko Macbook musiał być podłączony do ładowarki, wtedy była idealna cisza. Na baterii buczało tak samo na windowsie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić / co kupić żeby na windowsie działało to w miarę ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bbobii napisał(a):

Obstawiam, że masz uszkodzone kolumny.

Też tak myślałem ale to już 5 kolumny. I to różne inne firmy był wcześniej. Więc to raczej odpada. Testowane na różnych kolumnach. Tylko Magnat Transpuls 1500 puszczone przez jakąś najprostszą Yamahę chyba A-S201 i to wpięte do DX3 Pro Plus było ciche. No ale to raczej nie są kolumny na biurko :D.

 

Prędzej burdel w PC.

Edytowane przez Mushabelly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał(a):

A kolumny bez podłączonych kabli wydają jakiś szum czy brum? 

 

Jak masz je podłączone?

Same z siebie nie szumią. Są cichutkie.

 

Obecnie w ogóle nie są podłączone. Ze względu na szum.

 

Próbowałem jeszcze różne listwy, UPS. Bez zmian.

 

To nie kolumny są problemem. Mam też Klipsch the sixes. One też podłączone przez różne DACe, czy bezpośrednio kablem szumią. Ale jak je podłącze przez wbudowane w nie USB to jest cisza. Myślę że to wina PC. Może i jakaś ******ła. Może wyciągnąć podzespoły PC i podłączyć luzem bez obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mushabelly napisał(a):

Same z siebie nie szumią. Są cichutkie.

 

Obecnie w ogóle nie są podłączone. Ze względu na szum.

 

Próbowałem jeszcze różne listwy, UPS. Bez zmian.

 

To nie kolumny są problemem. Mam też Klipsch the sixes. One też podłączone przez różne DACe, czy bezpośrednio kablem szumią. Ale jak je podłącze przez wbudowane w nie USB to jest cisza. Myślę że to wina PC. Może i jakaś ******ła. Może wyciągnąć podzespoły PC i podłączyć luzem bez obudowy?

 

Jak masz je podłączone? Jakie kable i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mushabelly napisał(a):

Ale na Macbooku z M1 Pro była cisza. Bezpośrednio podłączone do laptopa były. Tylko Macbook musiał być podłączony do ładowarki, wtedy była idealna cisza. Na baterii buczało tak samo na windowsie.

 

38 minut temu, Mushabelly napisał(a):

To nie kolumny są problemem. Mam też Klipsch the sixes. One też podłączone przez różne DACe, czy bezpośrednio kablem szumią. Ale jak je podłącze przez wbudowane w nie USB to jest cisza. Myślę że to wina PC.

To sugeruje, że masz problem z masą.

Może z przewodem ochronnym w gniazdku zasilającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bbobii napisał(a):

 

To sugeruje, że masz problem z masą.


Jasne, a najbardziej sugeruje problem z masą w gniazdku uwaga, że buczało też na baterii. Teoria dotyczy gniazdka, do którego podłączony jest DX3Pro?

Cytat

Na baterii buczało tak samo na windowsie.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, espe0 napisał(a):

 

Jak masz je podłączone? Jakie kable i gdzie?

Ostatnio to kablem Schulz. Model - GRCA16 ( 2 x duży jack mono --> 2 x chinch  ). To do DX3 Pro+, a ten przez USB do PC. Tak najmniej szumiał. Ale też próbowałem wynalazków typu duży jack -> mini jack -> ibasso Dongle i to do telefonu ( zero szumów ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mushabelly napisał(a):

Ostatnio to kablem Schulz. Model - GRCA16 ( 2 x duży jack mono --> 2 x chinch  ). To do DX3 Pro+, a ten przez USB do PC. Tak najmniej szumiał. Ale też próbowałem wynalazków typu duży jack -> mini jack -> ibasso Dongle i to do telefonu ( zero szumów ). 

 

Duży Jack w tych kolumnach to połączenie zbalansowane TRS. Tam się nie wkłada Jacka mono. Jak połączysz po balansie to nie będzie szumieć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo do małego jacka powyżej. Drugim kabelekiem z tego co widzę łączy się wtedy z drugą kolumną i ustala, która to L/R.

IMG_1434.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, espe0 napisał(a):

 

Duży Jack w tych kolumnach to połączenie zbalansowane TRS. Tam się nie wkłada Jacka mono. Jak połączysz po balansie to nie będzie szumieć :)

Dałbyś może linka do jakiegoś przykładowego kabelka? Mam ich sporo i mi się pomieszało już.

 

Wydaje mi się że tak podłączałem do EVO4. Mimo to szumiało. Ale może pomieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mushabelly napisał(a):

Dałbyś może linka do jakiegoś przykładowego kabelka? Mam ich sporo i mi się pomieszało już.

 

Wydaje mi się że tak podłączałem do EVO4. Mimo to szumiało. Ale może pomieszałem.

Do dx3pro nie podłączysz po balansie bo on ma tylko wyjście liniowe niezbalansowane 2 x rca. Podłączysz tak jak napisalem powyżej kablami:

2x rca- 1x jack stereo 3.5

Mały jack- mały jack (łączenie kolumn)

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mushabelly napisał(a):

Wydaje mi się że tak podłączałem do EVO4. Mimo to szumiało. Ale może pomieszałem.

 

Musisz podłączyć w takim wypadku kablem Jack stereo - Jack stereo. I lewy i prawy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mushabelly napisał(a):

Dzięki. Pokombinuje. Tylko do domu wrócę.

 

A może polecicie jakieś ustrojstwo o ciepłej barwie żeby te ww głośniki podłączyć? EVO4 się pozbywam bo mi się nie podoba, a DX3Pro idzie do innego pc. 

Najsensowniej wyjdżie Ifi zen dac jak chcesz po balansie. Potrzebujesz wtedy kabel: 1 x 4.4 => 2x xlr 3pin

spacer.png

https://allegrolokalnie.pl/oferta/recznie-wykonany-zbalansowany-kabel-44mm-2x-xlr?utm_feed=862ee648-9259-11ed-a1eb-0242ac120002&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_al_elektronika_pla&ev_adgr=al_elektronika_pla&ev_campaign_id=20166718304&gad=1&gbraid=0AAAAACpRGpBJVOFgvn9irDSUnsRz7YWKo&gclid=Cj0KCQjwho-lBhC_ARIsAMpgMoftfhD6W_pvfJL4wOLhw9cNjIg3rw8K8tCHRe4EtrQyjCKqljIXxPoaAnZ7EALw_wcB

IMG_1438.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to taki kabelek do ifi zen dac.

Powyżej masz link do przyzwoitego kabelka od Kulozębego.

 

@Mushabelly

 

jeśli będziesz zamawiał taki kabel to zmierz jaką potrzebujesz długość tych kabelków z wtyczkami XLR, aby nie były za krótkie i sięgnęły prawej i lewej kolumny. Kulozeby zrobi taki jaki sobie zarzyczysz.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 15:14, bbobii napisał(a):

@Mushabelly

 

Czy udało się rozwiązać problem? Jeżeli tak to napisz co pomogło.

Jeszcze się nie udało. Ifi Zen Dac jeszcze nie zamówiłem. Pamiętam że kiedyś potrzebowałem jeszcze optical out i zastanawiam się czy nie kupić czegoś co łączy wszystko. 

 

Poza tym sprawdzałem z tym co mam i buczy w tych wszystkich przypadkach:

1. mini jackiem podłączane: 

- do MOBO bezpośrednio

- do dx3pro+

- do jakiegoś ustrosjtwa od steelseries

- do dongli na usb c ( MOBO - usb c - mini jack )

2. kabel 2x XLR - mini jack

3. kabel 2x ten duży jack - mini jack

4. kabel XLR 2x do EVO 4

 

Ale podłączenia 1-3 do telefonów, tabletów, macbooka ( ale musi być podłączony do ładowarki ) wszystko cichutkie.

Głośniki same włączone też są ciche.

 

Jeszcze do TV Samsunga podłączałem.

TV - optical - DX3Pro + -> głośniki kablem jack i do DX3 Pro + chyba zwykły "cinch".

Było cichutko.

 

Myślę że to PC winny i tak się zastanawiam czy Ifi coś tu pomoże ale i tak mi się przyda więc pewnie sprawdzę. Ale laptopy też buczą. Jeszcze jeden PC będę żonie składał pod koniec miesiąca to sprawdzę na nim. I jeszcze laptopy 2 przetestuje.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 15:14, bbobii napisał(a):

@Mushabelly

 

Czy udało się rozwiązać problem? Jeżeli tak to napisz co pomogło.

Ok. Na laptopie innym z Windowsem już znacznie mniej szumi. Skręcone to praktycznie niesłyszalne. Wiadomo że jak dam na maxa głośniki to będzie buczeć.

Czyli coś tam mam w PC pochrzanione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności