Skocz do zawartości

z Shanling M2X na M3 Ultra


Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmiana DAPa z Shanling M2X na Shanling M3 Ultra da poprawę jakości dźwięku ? Obawiam się, zmiana na ESS z AKM da pogorszenie (będzie bardziej ostry) dźwięku.

Podpinam teraz letshourer S12 pro (bal), czasem aune E1.

 

Czy M3Ultra obsługuje taki fiuczer jak na telefonie z androidem, ze na tidal pamięta historię odtwarzania?

Słucham w większości elektroniki, z 30% całej reszty gatunków muzycznych.

 

Ze zmianą mi się nie spieszy, czaję się na Hiby r6 pro  na AKM (2xAK4499EX+AK4191EQ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsza wersja M3X ma ten sam podwójny ES9219C co Ultra a można ja sporo taniej wyrwać jako używkę (rozważam sprzedaż jakby co ;) ). Ultra ma za to nowszy Android 10. Ja używam M3X i mam tam też zainstalowanego Tidala. Pamięta historię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawy jakości dźwięku, to każdy wyższy model coś tam wnosi, ale skok o jedną lub półtora klasy z M2 na M3 nie będzie bardzo odczuwalny, a sygnatura ESS też może nie podejść, ja np. po przygodzie z M6 Pro i M8 skończyłem na M5s, bo mimo że technicznie jest ze wszystkim w tyle to ma przyjemną ciepłą barwę i łapie lepszą synergię z moimi słuchawkami.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M3 Ultra, opisałem go szerzej w fanklubie Shanling. Moim zdaniem elektronikę gra bardzo dobrze - używam do tego celu Mest2 albo Shuoer S12 w zależności od humoru ;) Po balansie bardzo dobra, szeroka i głęboka scena, piękna podstawa basowa i dosyć wygładzona góra. On nie gra jak Sabre, samą nazwą DACa bym się nie sugerował :) 

@atr3yu akurat M8 jest na AKM

 

 

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma globalnego EQ Shanlinga. Są jakieś zewnętrzne (jak to na androidzie, można doinstalować), ale nie sprawdzałem. Ja gram Tidala z UAPP, gdzie jest parametryczny EQ. W Hiby jest globalny EQ producenta, może jak już będzie dystrybucja w Polsce R6 Pro2, to sprawdzę jak to brzmi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej takie coś:

https://tidal.com/browse/mix/002cdfdbe8dfb1e5f264b08d3d3ca4

Nie używam EQ bo więcej basów bym nie zdzierżył na dłuższą metę. "Planarne" soprany raczej mi nie  przeszkadzają, chociaż sporo się różnią od subtelnych z Aune E1, za to Aune E1 brakuje szerokiej sceny słuchawek po balansie

Mimo wszystko zestaw ten (Shanling M3 Ultra z Letshuoer S12 Pro) tworzy zestaw "hipnotyczny" przez co trudno przestać słuchać ;)

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny mix, dużo "mojej" muzy ;) Możesz sobie zbić delikatnie wyższe rejestry (mam całkiem fajny preset do S12, daj znać na priv jakbyś chciał), ewentualnie sprzedać S12 i kupić S12 Pro, które moim zdaniem są dużo łagodniejsze na górze. Ewentualnie kupić Raptgo Hook X, których nie słyszałem, ale podobno również grają świetnym ppanarnym dołem i są dużo spokojniejsze.

Edit: ewentualnie nie zmieniać DAPa, haha :D 

Edit2: dopiero dopisałeś, że masz S12 Pro - w takim razie jestem bardzo zdziwiony, że potrafią Cię zmęczyć górą. Musisz mieć słuch nietoperza ;)

 

 

 

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie góra tylko dół,ale to pewnie wymaga przyzwyczajenia, pewnie kondensatory m3 ultra robią robotę pompując basy.
Gdzieś tu dobrze to opisał



M2x nie dawal rady wysterować s12 pro w niskich rejestrach. Słuchawki potrafiły zacharczeć.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas myślałem, że Ciebie góra S12 męczy ;) Fakt, M3U gra dołem bardzo mocno, ale moim zdaniem jest to bas jakościowy, dobrze oddający faktury. Inne dapy próbują się ścigać który jest bardziej neutralny, a Shanling stawia na zabawę i za to lubię tę markę ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności