Skocz do zawartości

Smartfon jako DAP usb-c. Jaki najlepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Jakie smartfony mają najlepszą jakość dżwięku na zewnętrznym dacu usb-c?

 

Niedawno kupiłem Samsunga S20 FE ale jego jakość dżwięku jest dyskusyjna w porównaniu z moimi 2 poprzednimi motorolami g7 plus i one action. 

Odtwarzam flac z usb audio player pro w trybie bit perfect na IFI Zen Dac v1 i słuchawkach HD600+Grado SR60e.

 

W samsungu jest wyrażnie dżwięk bardziej jasny, wyprany, miejscami taki szorstki. Mniejsza rozdzielczość, dynamika. Jestem ciekawy czy tak jest u każdego w samsungach.

 

To be clear

Wyłączone ulepszacze, dolby atmosy itp.

 

 

  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 16:08, Szczurov napisał(a):

Dzień dobry

 

Jakie smartfony mają najlepszą jakość dżwięku na zewnętrznym dacu usb-c?

 

Niedawno kupiłem Samsunga S20 FE ale jego jakość dżwięku jest dyskusyjna w porównaniu z moimi 2 poprzednimi motorolami g7 plus i one action. 

Odtwarzam flac z usb audio player pro w trybie bit perfect na IFI Zen Dac v1 i słuchawkach HD600+Grado SR60e.

 

W samsungu jest wyrażnie dżwięk bardziej jasny, wyprany, miejscami taki szorstki. Mniejsza rozdzielczość, dynamika. Jestem ciekawy czy tak jest u każdego w samsungach.

 

To be clear

Wyłączone ulepszacze, dolby atmosy itp.

 

 

Tu telefon działa jako transport i w tym połączeniu powinien grać tak jak poprzednie modele. Jedyne co mi przychodzi do głowy (poza napięciem na wyjściu, które i tak  chyba wszystkie smartfony na Androidzie mają te same i tylko Apple daje mniej prądu) to jakieś jakieś ulepszacze/EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hustler napisał(a):

Tu telefon działa jako transport i w tym połączeniu powinien grać tak jak poprzednie modele. Jedyne co mi przychodzi do głowy (poza napięciem na wyjściu, które i tak  chyba wszystkie smartfony na Androidzie mają te same i tylko Apple daje mniej prądu) to jakieś jakieś ulepszacze/EQ.

Wszystkie atmosy itp. powyłączane. 

 

Różnica jest kolosalna. Ten samsung gra mniej więcej tak jak raspberry pi 4 z volumio. 

Chociaż i tak lepiej gra samsung niż Raspberry pi4.

 

Jak przy tej samej głośności podłączę do komputera czy do motoroli to jest dużo większa dynamika, rozdzielczość. 

559843295_Screenshot_20230509_173842_USBAudioPlayerPRO.thumb.jpg.780f449829203e2a25363bf167f17c20.jpgScreenshot_20230509_173657_Sound quality and effects.jpg

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, robertos napisał(a):

Mam podobne odczucia z paw s2. Telefon Samsung A32 w uapp bit perfect. Jak przepinam pod USB w laptopie robi się głośniej, wzrasta dynamika i jakby wypełnienie średnicy

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka
 

No dokładnie tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

W Samsungu A32 to zrozumiałe, bo ma USB 2.0 i daje mniej prądu na wyjściu. Ale już S20 FE ma wyższy standard i powinien dawać prąd jak z laptopa.

dzieki za info, faktycznie nie wiedzialem ze moze chodzic o USB 2.0. W lapku mam faktycznie 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zauważam podobne zależności między USB z telefonu, a USB z komputera. Tylko dlaczego tak się dzieje? Nie jestem jakimś ekspertem, ale przecież to jest USB audio, przekazywane są tylko bity (ważne żeby ich nie zgubić w czasie przesyłu), a zamiana na sygnał analogowy odbywa się w zewnętrznym urządzeniu i to powinien być kluczowy proces dla jakości dźwięku. Czy jakaś mądra głowa na forum może to wytłumaczyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Basilisk napisał(a):

Zauważam podobne zależności między USB z telefonu, a USB z komputera. Tylko dlaczego tak się dzieje? Nie jestem jakimś ekspertem, ale przecież to jest USB audio, przekazywane są tylko bity (ważne żeby ich nie zgubić w czasie przesyłu), a zamiana na sygnał analogowy odbywa się w zewnętrznym urządzeniu i to powinien być kluczowy proces dla jakości dźwięku. Czy jakaś mądra głowa na forum może to wytłumaczyć? :)

Ja też do tej pory myślałem że to tylko bity skoro idzie po usb cyfrowo .

 

Również chciałbym aby ktoś to wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Najner napisał(a):

Wszystko jest tutaj: 

 

 

 

 

To nic nie zmienia.

 

Używam UAPP od początku używania daców na usb.

 

Mój S20 FE ma USB 3.2 i PD 3.0 więc według tego filmu powinno być nawet lepiej niż na 2.0 w one action czy g7 plus. No i Zen dac posiada zewnętrzne zasilanie. 

 

Swoją drogą sprzęt na usb jest przystosowany do pracy na 5.00v. 

5.20v jest stosowane w razie gdyby były straty na kablu. 

 

No i u mnie dżwięk był lepszy na moto g7 i one action z usb 2.0.

 

Mój przewód do Zen daca ma około 50cm więc straty wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szczurov napisał(a):

Nie mogły zmieniać skoro odtwarzane było w trybie bitperfect w UAPP. 

Pewnie, że mogły. U mnie słuchać różnicę, jak włączę Dolby Atmos nawet w trybie bitperfect.

Edit: dobra, już naprawili, sprawdziłem teraz i faktycznie w bitperfect dolby atmos nie działa, ale kiedyś działało. Może chwilowy bug w którejś wersji czy coś.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S20 FE 5G + Questyle M15 + Mest mk2, nie zauważyłem spadku jakości audio.

W takich przypadkach ja wymieniam po kolei wszystkie elementy toru (włącznie z kablem) żeby wykluczyć pojedynczy element, niestety czasem jest tak że kombinacja kilku po prostu razem nie działa jak powinna.

 

USB ma to do siebie że jak mu się coś nie spodoba to przełącza się w 'starszy/wolniejszy' tryb, czyli z 3.0 na 2.0 i z 2.0 na 1.X itd. Niestety jest to nie widoczne dla użytkownika. Np na PC/Linux można to zobaczyć w logach systemu kiedy używam wątpliwej jakości starych kabli podłączając dysk na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności