Skocz do zawartości

DAC & Wzmacniacz do Shure SRH 840 - FiiO K7?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Szukam wzmacniacza słuchawkowego z wbudowanym DAC'em do słuchawek Shure SRH 840.

Czy ktoś ma doświadczenie z brzmieniem FiiO K7? Jak takie pudełko zgra się z nimi brzmieniowo? Ewentualnie czy w kwocie ~1000zł+- znajdę coś sensownego do moich słuchawek?

W shurach brakuje mi jedynie dociążenia w dolnym paśmie oraz może trochę większej sceny. Dotychczas używałem ich z FiiO E07K jednak żywot ekranu dobiegł końca i szukam czegoś nowego. Chciałbym uzyskać ciepłe brzmienie w niskim zakresie oraz jasne w zakresie wokali oraz wysokich tonów.

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez Maciek91x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post ku przestrodze dla posiadaczy Shure SRH 840.

Z racji ograniczonej dostępności FiiO K7 dla testu postanowiłem sprawdzić Topping DX3 Pro+
Najlepszym podsumowaniem jest: Aktualnie słuchawki podpiąłem pod płytę główną komputera.

Masakra. Ten dac/wzmak + Shure kompletnie się nie dogadują. Dosłownie zero niskich tonów (a jeżeli już to konturowe, kompletnie bez zejścia), ok scena faktycznie istnieje jednak z co tego jak wokale są natarczywe i jazgotliwe, tak samo wysokie tony. Totalnie nie. Mega rozczarowanie.
Może z innymi słuchawkami to brzmi dobrze jednak z moimi to skrajna porażka. Ewentualnie mam uszkodzoną sztukę bo aż trudno uwierzyć, że sprzęt za 950zł brzmi aż tak źle.

Edytowane przez Maciek91x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciek91x napisał(a):

Post ku przestrodze dla posiadaczy Shure SRH 840.

Z racji ograniczonej dostępności FiiO K7 dla testu postanowiłem sprawdzić Topping DX3 Pro+
Najlepszym podsumowaniem jest: Aktualnie słuchawki podpiąłem pod płytę główną komputera.

Masakra. Ten dac/wzmak + Shure kompletnie się nie dogadują. Dosłownie zero niskich tonów (a jeżeli już to konturowe, kompletnie bez zejścia), ok scena faktycznie istnieje jednak z co tego jak wokale są natarczywe i jazgotliwe, tak samo wysokie tony. Totalnie nie. Mega rozczarowanie.
Może z innymi słuchawkami to brzmi dobrze jednak z moimi to skrajna porażka. Ewentualnie mam uszkodzoną sztukę bo aż trudno uwierzyć, że sprzęt za 950zł brzmi aż tak źle.

 

Jeśli chodzi o sam model to brzmi on tak jak ma brzmieć. Neutralnie, czysto i mocy nie brakuje. Jest świetny, ale pisałem już parokrotnie, że nie każdemu taki zakup będzie się dobrze kalkulował.

 

A jeśli chodzi o twoją sytuację to powodów takiego stanu rzeczy może być multum i większość po za topikiem. 

 

Pamiętaj też, że w tym hobby wszystko jest relatywne. Ludzie mają różne oczekiwania, przyzwyczajenia i preferencje. Dla mnie kiedyś 5.1 zestaw głośników geniusa grał lepiej niż stereo za kilka tysięcy bo miałem wrażenie, że w tym drugim jest za mało basu i wszystko grało szkieletowo. Oczywiście, że zestaw geniusa lepiej nie grał to była tylko kwestia przyzwyczajenia do jego nadmuchanego basem grania i na tamten czas słabego wyobrażenia jak gra HiFi, nieprzestawiony byłem jeszcze wtedy. 

 

Może być też tak, że dostałeś felerną sztukę (w co wątpię), ale jeśli nie to może być coś w stylu że zakochałeś się w pannie na imprezie po kielichu, a potem zobaczyłeś ją bez makijażu na trzeźwo. :D Jak kiedyś żonglowałem źródłami i słuchawkami to też miałem słuchawki których nie mogłem słuchać póki źródło nie muliło. HM5 ze stacjonarki mojej (też neutralnej) raniły mi uszy w na playerze T4G który trochę mulił to było wyśmienicie. Z tym, że teraz nie nie widzę sensu kombinować ze źródłami by maskować wady słuchawek. To jak przypinanie kwiatka do kożucha.

 

w SRH840 ten najniższy bas może być trochę przykryty przez ten wyżyszy, a wyższe częstotliwości w rejonach ostrości i sykliwości mogą być trochę pobite z tego co widzę na wykresie. Jeśli pady przestały być szczelne to wyciek mógł jeszcze uszczuplić bas. Część z tych rzeczy można pewnie obejść za pomocą EQ bo ogólnie mają całkiem spoko charakterystykę.

 

Sprawdź wszystkie dźwiękowe ustawienia na swoim kompie i osłuchaj się jeszcze. Być może masz jakąś korekcje ustawioną w systemie co do płyty głównej, albo ona z natury podbija bas/ścina górę, a Ty jesteś do tego przyzwyczajony.

 

Jak nie chcesz tego zmieniać to zwróć topika i może do następnego testu weź np. ifi Zen Daca. On zdaje się koloruje (pewnie nieznacznie ale może Ci wystarczy). Lub kombinuj coś innego - to nie mój obszar, więc ja tu wysiadam. 

 

Powodzenia ;)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności