Skocz do zawartości

Wzmacniacz do starych głośników + mozliwość podłączenia konsol


Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz do głośników...

Ze starej wieży Sony DHC-ZX50MD ( popsuła się ) zostały mi głośniki.

Wpadł mi do głowy zakup wzmacniacza by móc korzystać z tych głośników. Z czasem może dojdzie wymiana głośników.

Fajnie jakby dało się podłączyć konsole ( PS3, PS4 Pro )

I teraz tak, co warto w cenie do 500 zł ( może być i używane jeśli warto będzie )

Brać pełno wymiarowy wzmacniacz? Czy może coś w stylu SMSL-Q5-Pro który jak widze może służyć i za wzmacniacz. Nie byłby podłączany do PC ( gdyż do niego mam już dobrego DACa i głośniki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Airborne82 Zawsze w takich sytuacjach polecam używanego Rotela, bo sam mam 35-letniego, dziarskiego staruszka RA-840BX2 - który zadziwia dynamicznym, nasyconym brzmieniem. Tutaj np. jest RA-820A (wzmianka w opisie o deklasowaniu konkurencji prawdziwa, mój RA-840 zdeklasował w komisie, w którym go kupowałem NAD-a 312, a u mnie w domu może nie zdeklasował, ale pokazał wyższość nad Onkyo Integra A8670):

https://allegro.pl/oferta/rotel-ra-820a-smukly-melodyjny-wzmacniacz-stereo-13095408646

Jest też RA-920AX:

https://allegro.pl/oferta/rotel-ra-920ax-znakomity-wzmacniacz-stereo-13458520282

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, amrowek napisał(a):

 

 

A coś taniej?? Bo z czasem bym pewnie chciał dołożyć i lepsze głośniki.

No i do tego coś ładnego też.

No i kwestia jeszcze jedna wpadła mi do głowy.

Wzmacniacz vs amplituner.

Widziałem takie z napedem BluRay lub DVD/CD, jakies nawet z USB z mozliwością odtwarzania muzyczki ( + chyba plików ) w sumie fajna sprawa, bo bym mógł konkretniej z czasem rozbudować system. Na początek wiadomo korzystałbym z tych głośników co mam a z czasem by cos lepszego wlatywało w miare możliwości.

A jako że nie każde cudo ma optyka to musze i kminić jak tam konsole PS4 Pro wrzucić ( być może odpowiedni konwerter audio ) + w razie czego dodatkowo tez audio z TV by przez to szło, bo nie okłamujmy się, głośniki w TV do dobrych nie należą ( tutaj problem z w wiekowym TV brak optyk, są tylko coaxial czy RCA. Ale TV zostaje póki co bo ma plus w postaci starych wtyków dla konsoli PS2 gdzie w nowych TV naprzyklad tego brak xD

Np... YAMAHA PIANOCRAFT R-840 vs HARMAN/KARDON AVR 138/132/130...

HK ma optyka do wrzucenia audio z konsoli.

 

Tutaj w HK widzę nawet component ( muszę potem obadać jak mam dokładnie podłączoną konsole PS2 zgodnie z kolorami audio i video ) 

 

 

 

Przechwytywaniegrgtg.JPG

Przechwytywaniegggggggggggg.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, amrowek napisał(a):

@Airborne82

albo rybki albo akwarium

KD to nie Stereo , albo kupujesz KD albo Stereo  ... Jakość dźwięku różna . KD nie zagra tak dobrze jak 2.0 Stero 

 

Jak nie? Jak pozwala albo na 2.0, albo 2.1 lub 5.1 sobie rozplanować.

Wiesz co mi po fajnym graniu jak się okaże że w proponowancyh nie podłacze konsol tak jak trzeba. + TV ( żeby zamiast jego głośników )

No i to że jakość dzieku rózna to domyslam się, ale nie ma byc to strikte do muzyki. Główne zastosowanie ma byc inne. Muzyka co najwyżej jako dodatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość idź do kogoś posłuchaj   stereo na KD i  na takim wzmaku do Stereo, a różnicę  usłyszysz.

 

Jak nie ma znaczenia to kup sobie co uważasz. Twoje uszy nie moje.  Ja wychodzę z założenia , ze mam mieć frajdę z tego mojego hobby. W przeciwnym razie słuchał  bym tylko z  radia . W końcu 1 czy 2 głośniki  a i tak gra,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amrowek napisał(a):

Jak masz możliwość idź do kogoś posłuchaj   stereo na KD i  na takim wzmaku do Stereo, a różnicę  usłyszysz.

 

Jak nie ma znaczenia to kup sobie co uważasz. Twoje uszy nie moje.  Ja wychodzę z założenia , ze mam mieć frajdę z tego mojego hobby. W przeciwnym razie słuchał  bym tylko z  radia . W końcu 1 czy 2 głośniki  a i tak gra,

 

Czytacie temat?

Muzyka na dalszym planie, mało co w sumie bym odpalał. Chyba że bedzie miał w sobie dodatkowo USB z możliwością odtwarzania MP3/FLAC, albo w zestawie odtwarzacz na MP3/FLAC.

Muzyke słucham na innym zestawie podłączonym do PC i to mi starczy. Zastosowanie główne zestawu ma być inne, jeśli będzie fajnie i muzyke to ok, ale nie jest to jako główny wybór.

No i nie pójdę do kogos by porównać i posłuchać, bo nie mam wśród znajomych z okolicy osoby z takimi wymaganiami ( podłączenie konsol )

Więc trudno tak mi iść i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 23:46, Airborne82 napisał(a):

Muzyka na dalszym planie, mało co w sumie bym odpalał.

No to z mojej strony trudno coś Tobie polecić, bo dla mnie muzyka to priorytet - właściwie mój główny system jest tylko do muzyki. Nie gram na konsoli, filmy oglądam bardzo rzadko, wolę poczytać książkę podczas słuchania muzyki. a z porównania:

 

W dniu 13.04.2023 o 16:23, Airborne82 napisał(a):

YAMAHA PIANOCRAFT R-840 vs HARMAN/KARDON AVR 138/132/130

Zdecydowanie wybrałbym PianoCraft. Ten H/K to amplituner kina domowego, nie moja bajka. Ale Ty masz inne potrzeby. Mam nadzieję, że ktoś o podobnych zainteresowaniach pomoże Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam na oku:

Harman Kardon AVR 255

Harman Kardon AVR 155

Denon AVR-1611

Yamaha RX-V467

 

Jeden z nich chcę zakupić. Który wybrać??

W dniu 13.04.2023 o 17:09, amrowek napisał(a):

@Airborne82

albo rybki albo akwarium

KD to nie Stereo , albo kupujesz KD albo Stereo  ... Jakość dźwięku różna . KD nie zagra tak dobrze jak 2.0 Stero 

 

 

To biorę akwarium... moge wtedy dopasowac do Siebie... Mam zamiar tam podłączyć konsole, więc dużo muzyki nie bedzie odpalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Airborne82 Ja w temacie konsol nie siedzę, ale pewnie tak jak telewizory mają wyjście HDMI i optyczne? Przecież są na rynku wzmacniacze stereo z wejściami cyfrowymi - zarówno pełnowymiarowe klocki (Onkyo A-5VL, którego miałem, Marantz PM6006 itd.) jak i małe wzmacniacz w klasie D np. Loxjie A30. Ja bym poszedł właśnie w klasę D, ewentualnie jakiś nowszy Denon, Yamaha i na pewno nie pakowałbym się w kilkudziesięcioletnie konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hustler napisał(a):

@Airborne82 Ja w temacie konsol nie siedzę, ale pewnie tak jak telewizory mają wyjście HDMI i optyczne? Przecież są na rynku wzmacniacze stereo z wejściami cyfrowymi - zarówno pełnowymiarowe klocki (Onkyo A-5VL, którego miałem, Marantz PM6006 itd.)

 

Owszem są... Marantz... 1600 zł ;)  

Loxjie... 850-900 zł ( z zagranicy + koszt wysyłki ) z jednym optykiem bez HDMi, czyli za mało dla konsol.

To że są takie i takie urządzonka to ja wiem, tylko nie zawsze spełniają kryteria albo są poro bo za budżetem

3 godziny temu, Hustler napisał(a):

@Airborne82 Ja w temacie konsol nie siedzę, ale pewnie tak jak telewizory mają wyjście HDMI i optyczne?

 Tak te co mam maja i HDMi i optyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Airborne82 Na szybko wrzuciłem w google tego pierwszego Harmana i cena oscylowała w granicach 2 kafli, więc myślałem, że masz większy budżet.

Wśród małych wzmaków w klasie D co najwyżej będziesz miał komplet wejść cyfrowych tzn. optyk, coax i USB. Loxjie można wyrwać używkę na gwarancji za 600-700 zł. Marantz podobnie jak zresztą wszystko podrożał, bo sam brałem go pod uwagę, gdy wymieniałem sprzęt, ale wtedy spokojnie można było dorwać sztukę poniżej 1000 zł. On ma dwa wejścia optyczne, więc podłączyłbyś telewizor i konsolę. Onkyo A-5VL spokojnie kupisz w super stanie i z pilotem do 800-900 zł. To już bardzo solidny sprzęt (konstrukcja dual mono, spora moc, dobry DAC na dwóch kościach Burr Brown, drabinka rezysystorowa z tego co pamiętam i dobry wzmacniacz słuchawkowy) i ma wejście optyczne oraz coax, więc jakbyś sobie kupił jakiś tani konwerter to byś też podłączył oba sprzęty równocześnie. Jeszcze tańszy jest Onkyo A-9010.

 

Zamiast amplitunera kina domowego to bym wolał nawet kupić wzmak z wejściem optycznym i podłączyć konsolę, a telewizor podpiąć do taniego DAC-a/konwertera optyk>coax i normalnie podpiąć go do wejścia analogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hustler napisał(a):

@Airborne82 Na szybko wrzuciłem w google tego pierwszego Harmana i cena oscylowała w granicach 2 kafli, więc myślałem, że masz większy budżet.

 

 

No taka cena była... jako nowy. A ja rozważam używane, No budżet jest podany w temacie ;) 

24 minuty temu, Hustler napisał(a):

@Airborne82

 

Zamiast amplitunera kina domowego to bym wolał nawet kupić wzmak z wejściem optycznym i podłączyć konsolę, a telewizor podpiąć do taniego DAC-a/konwertera optyk>coax i normalnie podpiąć go do wejścia analogowego.

 

 

Rozważałem przy Pianocrafcie 840... aczkolwiek pozwoli mi to na podłaczenie tylko jednej konsoli, a kolejną jakbym chciał to musiałbym odpinać i wpinać + ustawiać, wole tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 13:54, amrowek napisał(a):

dalej nic a miało być tak pięknie😁

 

 

Ale co nic? :D 

Harman Kardon AVR 255  zakupiony.

Odpowiednio ustawiony jako stereo, póki co odsłuc**ję troszku muzyki którą ostatnio sporo słuchałem ( FLAC ) na głośnikach z wieży z tematu i troszku na słuchawkach. 

Na pierwsze wrażenia przyjdzie czas po dogłębniejszym odsłuchu. Potem być może bedzie i decyzja czy zbierać na jakieś lepsze głosniki lub kolumny ( tutaj sie mocno zastanawiam ) 

No i kwestia tego co chce tam podłączyć. Na szybko poprzez jack - 2 x rca  podłączyłem MP3.

Będę miał więcej czasu to rozplanuję sobie więcej rzeczy. 

Mam za to pytanko natury technicznej....

 

Czy subwoofer z głośników EDIFIER które mam podłączone do PC może sobie tak stać na ampli? Zasłania połowe kratek wentylacyjnych, ale sam ampli po kilku godzinach słuchania jakoś sie nie grzeje zauważalnie.

 

 

 

IMG_20230511_001058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności