Skocz do zawartości

Monitory + DAC na biurko


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 
Potrzebuje nagłośnienia do biurka do niewielkiego pokoju (<10m2). 
Na tą chwile najbardziej podobają mi się aktywne monitory, słuchał będę praktycznie wyłącznie przy biurku. 
Biurko stoi mniej więcej na środku pokoju, około 1,5m od ściany. 
Nagłośnienie ma służyć głównie do muzyki  + dodatkowo telekonferencje i gry. 
Nie szukam super płaskiego, studyjnego brzmienia,  nie zajmuje się montażem audio. 
Bardziej szukam przyjemnego, może delikatnie ciepłego brzmienia które dosyć uniwersalnie sprawdzi się w wielu gatunkach muzyki. 

Nie mam na to jakiegoś konkretnego budżetu, bardziej szukam czegoś fajnego cena/jakość - tutaj też chętnie usłyszę radę :)

Na tą chwilę myślałem o Presonus Eris 5 + Presonus Sub8 + jakiś DAC.  Wychodziło by to coś w okolicach 2000zł. 

Co myślicie o takim zestawie? Może macie jakieś alternatywy? Raczej nie chciałbym większych głośników niż Eris 5 na biurko, dlatego Eris 8 wstępnie odrzucam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E5 bardzo dobry wybór. Mam, używam a eq w foobarze pozwala podkolorowac dźwięk jak mam na to chęć. E8 są bardziej zamulone.

Pędzę to z smsl m2.

Michał

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

Zerknij jeszcze na ik Iloud Micro Monitor, małe kurduple ale grają świetnie. Nie trzeba do nich żadnego DAC-a, podpinasz pod kartę dźwiękową i jest ok. Bas mają na tyle przyzwoity, że suba też nie potrzeba.

E5 też w tym sensie nie potrzebują DAC, wystarczy je podpiąć pod kartę dźwiękową. Ale jeśli karta nie jest dobra, to warto ją wymienić lub kupić zewnętrzny DAC.

 

14 godzin temu, Radeusz napisał(a):

Hej! 
Potrzebuje nagłośnienia do biurka do niewielkiego pokoju (<10m2). 
Na tą chwile najbardziej podobają mi się aktywne monitory, słuchał będę praktycznie wyłącznie przy biurku. 
Biurko stoi mniej więcej na środku pokoju, około 1,5m od ściany. 
Nagłośnienie ma służyć głównie do muzyki  + dodatkowo telekonferencje i gry. 
Nie szukam super płaskiego, studyjnego brzmienia,  nie zajmuje się montażem audio. 
Bardziej szukam przyjemnego, może delikatnie ciepłego brzmienia które dosyć uniwersalnie sprawdzi się w wielu gatunkach muzyki. 

Nie mam na to jakiegoś konkretnego budżetu, bardziej szukam czegoś fajnego cena/jakość - tutaj też chętnie usłyszę radę :)

Na tą chwilę myślałem o Presonus Eris 5 + Presonus Sub8 + jakiś DAC.  Wychodziło by to coś w okolicach 2000zł. 

Co myślicie o takim zestawie? Może macie jakieś alternatywy? Raczej nie chciałbym większych głośników niż Eris 5 na biurko, dlatego Eris 8 wstępnie odrzucam. 

Jeśli odsłuch ma być tylko przy biurku i masz większe biurko to zamiast monitorów 5 calowych możesz pomyśleć o 6,5 calowych lub ew. 8 calowych (tu już mniej polecam, chyba że masz bardzo dużo miejsca). Wtedy basu może być ok bez subwoofera. Ja miałem 3 pary monitorów w życiu - 5", 6,5" i 8" (Presonusy E8) i zdecydowanie najlepiej mi grają 6,5". E5 też słuchałem, były fajne, ale rzeczywiście bez suba mało uniwersalne są raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! 

Właśnie z tym miejscem na biurku to rewelacji nie ma, a przyznam szczerze że bardzo duże monitory też wizualnie nie do końca mi się podobają, dlatego właśnie bardziej rozważałem opcje z subem.  Chyba że mocno odradzacie dokładanie suba? 

No nic, chyba zamówię i przetestuje E5 + Sub8  i dam znać jak to się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Radeusz napisał(a):


No nic, chyba zamówię i przetestuje E5 + Sub8  i dam znać jak to się sprawdza

 

Jak je będziesz miał i siebie, napisz proszę jak tam u nich z szumem własnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Głośniki dotarły, przetestowałem i wróciły do sklepu. Niestety przydźwięk sieciowy był mocno słyszalny i nie było to dla mnie akceptowalne. Przydźwięk był obecny bez kabli sygnałowych, na wszystkich gniazdkach, jak również po podłączeniu bez uziemienia żeby wyeliminować ewentualne pętle.  Jakaś forma przydźwięku była w każdym głośniku jak i w subwooferze. 
 

Czytając fora wydaje się ze jest to bardzo częste zjawisko w aktywnych monitorach i o ile dobrze rozumiem jak chce kompletnej ciszy to trzeba jednak przyjrzeć się głośnikom pasywnym +wzmak. 
 

Głośniki same w sobie grały rewelacja ale:

- bez suba jednak mało uniwersalnie, brakowało najniższego dołu

- otwarty sub faktycznie w muzyce był zbyt wolny i szkodził stereo

 

 

Wiec jak ktoś ma jakieś propozycje wzmak + monitory + opcjonalnie sub w okolicach 2k to bardzo docenię :) 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da zrobić, sam dobry sub używany to 2k. Możesz jedynie przetestować jeszcze 8" calowe monitory, np. Kali LP-8, ale po pierwsze trzeba by poczytać opinie, jak bardzo słyszalny jest szum, po drugie, nie wiadomo jak tak duże głośniki zagrają z biurka, one raczej potrzebują trochę więcej przestrzeni. A trzecia sprawa jest taka, że może tak być, że u ciebie, tak samo jak u mnie w małym pokoju, bas będzie prawie niesłyszalny w miejscu, w którym siedzisz przy biurku, niezależnie od kolumny. Sub jest super sprawą dlatego, że można ustawić głośnik niskotonowy w optymalnym miejscu w pomieszczeniu, z którego fale dochodzą w odpowiedni sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności