Skocz do zawartości

Konsole


Mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem dziś pożegnanie PS2 z nowego PE i tak sobie powspominałem te wszystkie tytuły w które szarpałem na PS1 i PS2... może czas odżałować i kupić TV i PS3? Kurka tyle lat, tyle wspaniałych wspomnień.. nawet z PSP miałem jakieś zarąbiste wspomnienia, a skończyłem z NDS'em w kieszeni. Niedobrze, niedobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie ostro w nowe Patapony. Ta gra jest niesamowita. Niby caly czas klepie sie ten rytm, ale wciaga. A system rozwoju postaci, farmienie dropow i minigierki rozwalaja. Kto gra w Patapony?!?!

O jedynce mówisz? Zagraj w dwójkę, jest dużo bardziej rozbudowana... to jest dopiero fun !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję. Zbieram kasę na PS3 :P. Giery będę kupował z Allegro za ~50zł, myślę że z jedna na miesiąc albo dwa sobie powinienem móc pozwolić. Najpierw podepnę pod mój mały stary telewizorek 14", potem będę zbierał na jakiś LCD nieduży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję. Zbieram kasę na PS3 :P. Giery będę kupował z Allegro za ~50zł, myślę że z jedna na miesiąc albo dwa sobie powinienem móc pozwolić. Najpierw podepnę pod mój mały stary telewizorek 14", potem będę zbierał na jakiś LCD nieduży.

 

Jakie gry chcesz za 50zl kupywac? Z TV to znam ten bol. Ja mam co prawda jakis CRT Phillipsa 28'', ale chyba jest starszy ode mnie. Jak w tym tygodniu zobaczylem stand w MM z PS3 + Sony Bravia (na oko ponad 40'') + samo menu (!) Jamesa Bonda to szukalem szczeny na podlodze. Do tej konsoli dobry telepator to podstawa, w innym wypadku caly feeling znika. Nie, zebym byl zapatrzony tylko na grafe, ale niestety przekonasz sie. Ja sie przekonalem. Nie glupim pomyslem jest tez projektor. W kazdym razie bede nad tym myslal w wakacje najwczesniej.

 

Ja wiem ps3 fajne jest, ale... na Twoim miejscu bym sobie odpuścił

 

Czyzbys posiadal Xklocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo zamierzasz zbierać na nowy tv?

Ja wiem, myślę że do lata. 1250zł to nie jest aż tak strasznie dużo, a za te pieniądze mogę już mieć jakieś 24 cale z HDMI i FullHD, dość dobrym kontrastem, mpeg-4 i reakcją matrycy rzędu 5ms lub mniej. Więcej mi nie trzeba - nie liczy się dla mnie grafa tylko fun ;]. Po prostu nie mogę zdzierżyć tego, że od końca lutego jest na rynku killzone 2, jest masa osób które już pewnie ją przeszły i łupią w klanach online. W Liberation z PSP czy jedynkę z PS2 grało mi się świetnie zarówno online jak i offline. Poza tym wyczekiwane FF13 i masa innych tytułów, chociazby Little Big Planet, Metal Gear Solid 4, GTA IV (pewnie jestem już w mniejszości ale nie przeszedłem tej gry, bawiłem się nią jakieś 30min u kuzyna).

 

Jakie gry chcesz za 50zl kupywac?

1. http://allegro.pl/item597844597_pes_2008_gamesaver.html

2. http://allegro.pl/item603679808_gran_turis...rsja_europ.html

3. http://allegro.pl/item601397518_army_of_two_ps3.html

4. http://allegro.pl/item602691182_prostreet_...anio_spojz.html

5. http://allegro.pl/item598032845_smackdown_..._gamesaver.html

6. http://allegro.pl/item591754807_skate_ps3_..._mad_games.html

7. http://allegro.pl/item601842387_heavenly_sword_ps3.html

8. http://allegro.pl/item601553970_nfs_pro_st...2xpl_ideal.html

9. http://allegro.pl/item596292455_ghost_reco...s3_idealna.html

10. http://allegro.pl/item603305519_uncharted_..._s_fortune.html

11. http://allegro.pl/item602259525_assassin_s..._wyprzedaz.html

12. http://allegro.pl/item595070884_def_jam_ic...zawa_sklep.html

 

 

No nie wiem, ale mam wrażenie że jak na początek to jest co kupować w niskich cenach, a za ten czas co ja się tymi grami nacieszę (w międzyczasie dozbieram trochę wiecej i kupię wyżej wymienionego killzone'a 2) to z kolei te które teraz kosztują bajońskie sumy zdążą potanieć i tak w kółko. Kto powiedział, że ja muszę nowości kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry chcesz za 50zl kupywac? Z TV to znam ten bol. Ja mam co prawda jakis CRT Phillipsa 28'', ale chyba jest starszy ode mnie. Jak w tym tygodniu zobaczylem stand w MM z PS3 + Sony Bravia (na oko ponad 40'') + samo menu (!) Jamesa Bonda to szukalem szczeny na podlodze. Do tej konsoli dobry telepator to podstawa, w innym wypadku caly feeling znika. Nie, zebym byl zapatrzony tylko na grafe, ale niestety przekonasz sie. Ja sie przekonalem. Nie glupim pomyslem jest tez projektor. W kazdym razie bede nad tym myslal w wakacje najwczesniej.

 

 

 

Czyzbys posiadal Xklocka?

Nie, nie posiadam xbox`a. Grałem troche z dzieciakami wujka ;) Pad mi nie przypadł do gustu. A odradzam Bolcowi PS3 z tego samego powodu, który opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor do konsoli? oO' To chyba jednak bardzo głupi pomysł - zaczynając od kontrastu, przez rozdzielczość, po warunki, jakie trzeba stworzyć, żeby było coś widać po ostateczne koszty. Jeżeli wziąć pod uwagę, że za cenę dobrego projektora można mieć telewizor już ponad 40", który bankowo będzie miał lepszy obraz, dla mnie wybór byłby prosty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry chcesz za 50zl kupywac? Z TV to znam ten bol. Ja mam co prawda jakis CRT Phillipsa 28'', ale chyba jest starszy ode mnie. Jak w tym tygodniu zobaczylem stand w MM z PS3 + Sony Bravia (na oko ponad 40'') + samo menu (!) Jamesa Bonda to szukalem szczeny na podlodze. Do tej konsoli dobry telepator to podstawa, w innym wypadku caly feeling znika. Nie, zebym byl zapatrzony tylko na grafe, ale niestety przekonasz sie. Ja sie przekonalem. Nie glupim pomyslem jest tez projektor. W kazdym razie bede nad tym myslal w wakacje najwczesniej.

 

Oj tak, prawda. Jak jeszcze miałem xboxa to grałem na moim 25" CRT i było znośnie. Ale jak rodzice wyjechali na 2 tyg i przeniosłem konsolę do ich pokoju (bravia 32" HDready) to różnica była wręcz kolosalna. Jak potem wróciłem z tym do siebie to już każda gra wyglądała jak kupa :P

 

A co do projektora to imo ignaś ma rację. Duże LCD HDready/fullHD i nie ma co więcej kombinować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor do konsoli? oO' To chyba jednak bardzo głupi pomysł - zaczynając od kontrastu, przez rozdzielczość, po warunki, jakie trzeba stworzyć, żeby było coś widać po ostateczne koszty. Jeżeli wziąć pod uwagę, że za cenę dobrego projektora można mieć telewizor już ponad 40", który bankowo będzie miał lepszy obraz, dla mnie wybór byłby prosty.

 

Wlasnie projektor to najwieksza frajda. Warunki w pokoju mam. Jak sobie zaslonie zaluzje to mam egipskie ciemnosci. Duza wolna przestrzen na scianie + odpowiednia długosc pokoju. Jak dobrze pojdzie to przetestuje to rozwiazanie w najblizszym czasie;)

 

Co do gier, to masz racje Bolec. Jak sprawdzalem ostatnio cene GT:P to cena oscylowala w okolicach 70-80zl. Wszystko tanieje. I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie projektor to najwieksza frajda. Warunki w pokoju mam. Jak sobie zaslonie zaluzje to mam egipskie ciemnosci. Duza wolna przestrzen na scianie + odpowiednia długosc pokoju. Jak dobrze pojdzie to przetestuje to rozwiazanie w najblizszym czasie;)

 

Co do gier, to masz racje Bolec. Jak sprawdzalem ostatnio cene GT:P to cena oscylowala w okolicach 70-80zl. Wszystko tanieje. I dobrze.

 

Tylko, że projektor full HD kosztuje przynajmniej 5 tysięc? :D To ja wolę znacznie taniej kupić telewizor full HD. Fakt, że projektor pozwala na uzyskanie przekątnej kilku metrów, to jednak nawet obraz z tych projektorów najwyższej klasy, nie ma startu jeżeli chodzi o nasycenie kolorów, kontrast czy czasy reakcji do matryc LCD. W dodatku żaluzje nie gwarantują egipskich ciemności - wiem, bo mam. A przynajmniej w mocno słoneczny dzień jest wciąż zbyt jasno IMO, żeby oglądać jakiś film, a co dopiero grać. Jedynie gruba, gumowa roleta potrafi zapewnić takie warunki. No i nie wystarczy zwykła ściana, tylko najlepiej mieć rozwijany ekran. Gra nie warta świeczki... IMO projektor nic oprócz gabarytów obrazu ciekawego nie oferuje, a rozmiar to nie wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że projektor full HD kosztuje przynajmniej 5 tysięc? :D To ja wolę znacznie taniej kupić telewizor full HD. Fakt, że projektor pozwala na uzyskanie przekątnej kilku metrów, to jednak nawet obraz z tych projektorów najwyższej klasy, nie ma startu jeżeli chodzi o nasycenie kolorów, kontrast czy czasy reakcji do matryc LCD. W dodatku żaluzje nie gwarantują egipskich ciemności - wiem, bo mam. A przynajmniej w mocno słoneczny dzień jest wciąż zbyt jasno IMO, żeby oglądać jakiś film, a co dopiero grać. Jedynie gruba, gumowa roleta potrafi zapewnić takie warunki. No i nie wystarczy zwykła ściana, tylko najlepiej mieć rozwijany ekran. Gra nie warta świeczki... IMO projektor nic oprócz gabarytów obrazu ciekawego nie oferuje, a rozmiar to nie wszystko :P

 

Mowiac o zaluzjach mialem na mysli zewnetrzne rolety, przy ktorych naprawde mam ciemno w pokoju. Oczywiscie do tego powinnien byc ekran. Przetestuje - zdam relacje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie... Wychodzi porównywalnie, a nawet taniej. Dobrą kartę TV można kupić za ~100zł. Zewnętrzne, chociaż droższe to w ogóle bajka - można je podpiąć do laptopa etc. W dodatku mając monitor 22" i więcej możesz sobie komfortowo oglądać w jednym okienku TV, a w drugim robić co Ci się żywnie podoba, a wbudowane w monitory funkcje PIP nie zawsze zdają egzamin. Jedyną zaletą takiego monitora jest to, że nie trzeba włączać kompa jak się chce coś oglądnąć, ale z drugiej strony... Kto wyłącza kompa? :D Jest jeszcze kwestia tego, że wypada mieć nieco mocniejszy konfig jeżeli chcemy cokolwiek nagrywać etc., ale do oglądania wystarczy naprawdę dość słaba maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie... Wychodzi porównywalnie, a nawet taniej. Dobrą kartę TV można kupić za ~100zł. Zewnętrzne, chociaż droższe to w ogóle bajka - można je podpiąć do laptopa etc. W dodatku mając monitor 22" i więcej możesz sobie komfortowo oglądać w jednym okienku TV, a w drugim robić co Ci się żywnie podoba, a wbudowane w monitory funkcje PIP nie zawsze zdają egzamin. Jedyną zaletą takiego monitora jest to, że nie trzeba włączać kompa jak się chce coś oglądnąć, ale z drugiej strony... Kto wyłącza kompa? :D Jest jeszcze kwestia tego, że wypada mieć nieco mocniejszy konfig jeżeli chcemy cokolwiek nagrywać etc., ale do oglądania wystarczy naprawdę dość słaba maszyna.

I tutaj pojawiają się karty tv ze sprzętowym koderem mpg-4. Mam karte Winfast PVR2100, dałem za nią jakieś 139zł. Podczas nagrywania w jakości dvd (4000kbps, rodziałka dvd) obciążenie procka 20-30% (sempron 3000+), tak więc spokojnie sobie radzi, jednak co do jakości obrazu, to nie jest tak różowo. Obraz z kablówki dużo lepiej wygląda na zwykłym tv, niż na tunerze tv w kompie, siłę sygnału mam odpowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z kablówki dużo lepiej wygląda na zwykłym tv, niż na tunerze tv w kompie, siłę sygnału mam odpowiednią.

 

Dwie kwestie:

- masz kartę mimo wszystko z półki middle-end

- jaką masz rozdziałkę na telewizorze i przy jakiej przekątnej?

 

Zgodzę się, że za kartę z naprawdę dobrym obrazem trzeba nieco grosza wyłożyć, albo dobrze poszukać, to jednak IMO wciąż zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż monitor z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności