Skocz do zawartości
  • 0

Beyerdynamics DT880 + wzmacniacz.


Beyor

Pytanie

Przymierzam się do zakupu dobrych, ale nie bardzo drogich słuchawek. Słucham głównie muzyki klasycznej i fortepianowego jazzu (bez instrumentów dętych). Skłaniam się do zakupu Beyerdynamics DT 880 - początkowo myślałem o 250 Ohm, ale czytałem w kilku miejscach, że 600 Ohm będą gładsze i ogólnie minimalnie lepsze, stąd teraz skłaniam się do tych z wyższą impedancją. Pytanie, czym to napędzić... Początkowo myślałem o FX-Audio X6 mkII, a później usłyszałem o bardzo dobrze - jak za tę cenę - brzmiącym ifi Audio Zen - na nic droższego nie mogę sobie pozwolić, ten Zen (używany) jest do kupienia za ok 600 zł. Pytanie, czy będzie wystarczający do DT880 600 Ohm? Jest jakieś zamieszanie z jego parametrami - wszędzie jest mowa, że oba wejścia (balanced i unbalanced) poradzą sobie z słuchawkami 16–600 Ohm, ale na pudełku jest zupełnie inna informacja:

 

Balanced 4,4 mm: 2V/6,2V max. 12–600 Ohm
Unbalanced 6,3 mm: 1V/3,3V max. 12–300 Ohm

 

To by oznaczało, że z DT880 600 Ohm może być problem (przy podłączeniu unbalanced, bo innej opcji nie ma). Wzmacniacz Zen ma przycisk "power match" (zwiększający moc wyjściową), ale wolałbym go nie używać, bo pewnie negatywnie wpływa na brzmienie. Co o tym myślicie? Zen sobie poradzi, szukać czegoś mocniejszego w tej cenie (tylko czego), czy po prostu wziąć słuchawki 250 Ohm (albo w ogóle inne w zakresie 700zł)? Jeśli chodzi o inne słuchawki, to myślałem jeszcze o AKG K702, Sennheiser HD560S, Audiotehnica ATH-AD700X

 

Będę wdzięczny za rady:)

Edytowane przez Beyor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

OK, łapię. Na początku pomyślałem, że mówimy o wtyku po stronie wzmacniacza a nie słuchawek i dziwiłem się, jak tą wtyczką 3.5 obsłużę zarówno gniazdo 3.5, jak i 4.4 balanced - a to dwa osobne przewody. Ale jak tak teraz o tym myślę, to jeden przewód + przejściówka (na stronę wzmacniacza) z TRRS 3.5-->TRRS/TRRRS 4.4 powinna działać (na tej samej zasadzie, co gniazdo w słuchawkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności