Skocz do zawartości
  • 0

IEM-y - gładsza wersja Mest, albo coś w stylu U12T - czego szukać?


Dirian

Pytanie

Cześć, tym razem pytanko do bardziej osłuchanych w IEM-ach.

 

 

Rozglądam się za czymś alternatywnym dla Mest MKII lub 64 U12T. Mesty bardzo lubię, ale jako słuchawki do codziennych odsłuchów sprawdzają się średnio. Cenię je za świetny bas i rewelacyjne oddanie detali, ale ich dość specyficzna góra jest dla mnie na dłuższą metę nieco męcząca. Grają spektakularnie, ale jestem w stanie ich posłuchać po godzinę-dwie dziennie a później muszę kolejny dzień-dwa od nich odpocząć :D Ma to swoje zalety, bo co średnio dwa dni znów łapię chwilowy zachwyt z ich słuchania, ale później znów muszę odpoczywać. Może to dziwne, no ale tak mam. 

 

Jeśli chodzi o U12T to w zasadzie dźwiękowo podobało mi się w nich wszystko, ale ergonomia słuchawek 64 Audio nie do końca dogaduje się moimi uszami. Po prostu są dla mnie średnio wygodne i ta dziwna długa tulejka nie dogaduje się z większością moich tipsów. Co je wyciągam z ucha, to zostają mi gumki w uchu. Nie bardzo mi sie to podoba, a chciałbym móc używać innych tipsów niż te zestawowe.

 

Podsumowując - rozglądam się za słuchawkami które grałyby podobnie do Mest (ale z nieco cieplejszą, gładszą górą) albo do U12T :D Te dwie sygnaturki zdecydowanie mi pasują. U12T może nie mają tak spektakularnego basu, ale ma na tyle rewelacyjną jakość, że mi to nie przeszkadza. Słuchałem też niedawno 64 Audio Nio, też fajne granie, ale nie robiło takiego wrażenia jak U12T.

 

btw. próbowałem Mestów z masą różnych źródełek i tipsów, ale nadal nie znalazłem takiego połączenia które pozwoliłoby mi używać ich jako słuchawek daily. Więc tutaj nic nie ugram - jeśli ktoś by sugerował takie próby ;) Być może jakiś topowy DAP by tu zrobił robotę, ale nie chcę się w taki sprzęt pakować bo dalej uważam, że wydawanie kilkunastu tysięcy za DAP-a z jakimś Snapem 660 to pomyłka (dla użytkownika streamingów).

 

Budżetowo chciałbym się zmieścić w 10k zł, używki jak najbardziej wchodzą w grę. 

 

Jeśli nic nie znajdę to pewnie uderzę w stronę U12T, ale może ktoś zarzuci jakąś propozycją. Może coś od Empire Ears? Nigdy nie słuchałem, a podobno ich przetworniki basowe są świetne. 

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
24 minuty temu, Dirian napisał(a):

Cześć, tym razem pytanko do bardziej osłuchanych w IEM-ach.

 

 

Rozglądam się za czymś alternatywnym dla Mest MKII lub 64 U12T. Mesty bardzo lubię, ale jako słuchawki do codziennych odsłuchów sprawdzają się średnio. Cenię je za świetny bas i rewelacyjne oddanie detali, ale ich dość specyficzna góra jest dla mnie na dłuższą metę nieco męcząca. Grają spektakularnie, ale jestem w stanie ich posłuchać po godzinę-dwie dziennie a później muszę kolejny dzień-dwa od nich odpocząć :D Ma to swoje zalety, bo co średnio dwa dni znów łapię chwilowy zachwyt z ich słuchania, ale później znów muszę odpoczywać. Może to dziwne, no ale tak mam. 

 

Jeśli chodzi o U12T to w zasadzie dźwiękowo podobało mi się w nich wszystko, ale ergonomia słuchawek 64 Audio nie do końca dogaduje się moimi uszami. Po prostu są dla mnie średnio wygodne i ta dziwna długa tulejka nie dogaduje się z większością moich tipsów. Co je wyciągam z ucha, to zostają mi gumki w uchu. Nie bardzo mi sie to podoba, a chciałbym móc używać innych tipsów niż te zestawowe.

 

Podsumowując - rozglądam się za słuchawkami które grałyby podobnie do Mest (ale z nieco cieplejszą, gładszą górą) albo do U12T :D Te dwie sygnaturki zdecydowanie mi pasują. U12T może nie mają tak spektakularnego basu, ale ma na tyle rewelacyjną jakość, że mi to nie przeszkadza. Słuchałem też niedawno 64 Audio Nio, też fajne granie, ale nie robiło takiego wrażenia jak U12T.

 

btw. próbowałem Mestów z masą różnych źródełek i tipsów, ale nadal nie znalazłem takiego połączenia które pozwoliłoby mi używać ich jako słuchawek daily. Więc tutaj nic nie ugram - jeśli ktoś by sugerował takie próby ;) Być może jakiś topowy DAP by tu zrobił robotę, ale nie chcę się w taki sprzęt pakować bo dalej uważam, że wydawanie kilkunastu tysięcy za DAP-a z jakimś Snapem 660 to pomyłka (dla użytkownika streamingów).

 

Budżetowo chciałbym się zmieścić w 10k zł, używki jak najbardziej wchodzą w grę. 

 

Jeśli nic nie znajdę to pewnie uderzę w stronę U12T, ale może ktoś zarzuci jakąś propozycją. Może coś od Empire Ears? Nigdy nie słuchałem, a podobno ich przetworniki basowe są świetne. 

 

Pinad budżet ale może Astell Kern X Empire Ears Odyssey. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Być może by podeszły, ale musiałbym wygrać w Lotto żeby je kupić ;)

 

10k to dla mnie absolutny max. 

Były w promo mp3store bodaj za 12k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Najner napisał(a):

Monarch mk2 mają moim zdaniem słodziutką górę, tylko trzeba się przymierzyć ergonomicznie.

 

A jak w nich z basem i średnicą? Na Headfi je często określano jako "nudne" - trochę się tego boję, że jednak będą zbyt grzeczne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Dirianmasz ciężki orzech do zgryzienia. Topka wśród popularnych iem to:

- Mest Mk2

- Monarch Mk2
- U12T

- Z1R

plus mniej znane modele, niszowych marek lub wynalazki które ciężko będzie upłynnić.

Jak skreślić Mest MK2 które masz, Z1R które podobno są mega niewygodne i jeszcze ostrzejsze na gorze, U12T które znasz to niejako jesteś skazany na Monarch MK2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej, zatem na razie wstępna lista IEM-ów do sprawdzenia wygląda tak:

 

- Monarch MKII

- Noble Kublai Khan

- Legend EVO

- MEXT

 

W dalszej kolejności, bo nie wiem czy to do końca byłoby moje granie:

 

- Kinera Baldr 2 (trochę egzotyczne, ciekawe jak wypadają na tle Nanna)

- Campfire Supermoon 

- 64 Trio (nie wiem czy nie za bardzo misiowate + ten problematyczny fit)

 

Z1R odrzucam, bo dużo naczytałem się o ostrej górze no i one już nawet wyglądają na zdjęciach na niewygodne ;)

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozważ Mesty Indigo, to upgarde do mk2 z balansem tonalnym przesuniętym w dół. Są gładsze w średnicy i mają cofniętą górę względem mk2. Mają też więcej basu, będziesz miał go ilościowo podobnie do U12t. Dla mnie Indigo są mega wygodne, najmniejsze z całej serii z wyprofilowaniem pod ucho. Używki chodzą po 1600-1700€.
Coś tam aktualnie jest teraz wystawione na head-fi.

Monarchy są OK ale jak w przypadku Mestów i U12t pojawił Ci się efekt WOW to tu raczej się tak nie zadziej. Strojnie jest dość bezpieczne z podkreślonym subem. Dobry wybór jeżeli jesteś zmęczony słuchawkami, które się czymś popisują.

 

Legend EVO nie słuchałem ale się wypowiem :D jeżeli jest to kontynuacja strojenia jakie było do tej pory to nie możesz liczyć na górę gładszą od tej w Mest mk2.

Bardzo fajną opcją będą też Anole V14, to takie Indigo ale z armaturowym basem. Całościowo są dla mnie lepsze od U12. Subb mają genialny. Do tego masz regulację strojenia. Zapytaj @tommir może planuje sprzedaż swoich bo generalnie nie są to słuchawki łatwe do kupienia. Cena podobna do Indigo.

Edytowane przez Filip77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest też na forum Kolega, który Mest2 wymienił na Fir M3 i jest wniebowzięty, może warto spróbować, są w mp3store, więc z odsłuchem nie powinno być problemu. 

Udało mi się przesłuchać kilka kawałków w Baldr2 na ostatniej micie - bardzo dobre, tylko chyba nie w kierunku, jakiego szukasz. Trochę jaśniejsze, bardziej energetyczne granie, chyba nie będzie to bardziej odprężająca wersja Mest2.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Filip77 napisał(a):

Legend EVO nie słuchałem ale się wypowiem :D jeżeli jest to kontynuacja strojenia jakie było do tej pory to nie możesz liczyć na górę gładszą od tej w Mest mk2.

 

EVO też (jescze) nie słuchałem, ale weekendowo porównywałem MEST MKII z LEGEND X, gdzie te pierwsze dzwoniły po uszach talerzami to te drugie obrazowały dokładnie to samo ale w łagodniejszy sposób. Odnośnie basu i krótkiego porównania topowych modeli EE odsyłam do jednego z ostatnich postów @Methuselah:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Dirian napisał(a):

Okej, zatem dorzucam do listy Fir M3 i Mesty Indigo - chociaż może warto zaczekać na Mest MKIII ;)

 

 

 

Poziom wygody M3 jest podobny do U12t - też mają długą tulejkę i brak profilowania pod ucho.

 

 

Godzinę temu, mszysz napisał(a):

 

EVO też (jescze) nie słuchałem, ale weekendowo porównywałem MEST MKII z LEGEND X, gdzie te pierwsze dzwoniły po uszach talerzami to te drugie obrazowały dokładnie to samo ale w łagodniejszy sposób. Odnośnie basu i krótkiego porównania topowych modeli EE odsyłam do jednego z ostatnich postów @Methuselah:

 

 

 

Tu dochodzimy do delikatnego tematu, że każdy z nas subiektywnie odbiera co jak gra bo ja zupełnie odwrotnie odebrałem górę w starciu Legend Vs Mest mk2 :)

Edytowane przez Filip77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Jak jesteś wstanie przejść obojętnie obok pokracznego designu który kopiuje nieudolnie Andromedy to pewnie będzie to upgrade sq vs MK2

Oj tak desgin to jakiś koszarek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozostaje czekać na cenę tych MKIII. Design jakoś przeżyję, średnio mi się podoba ale może na żywo będą ładniejsze ;) Zresztą ponad design zawsze dźwięk i wygoda, no chyba, że faktycznie słuchawki są tak paskudne, że się na nie patrzeć nie da - tu jeszcze do przeżycia ;)

7 godzin temu, Filip77 napisał(a):

 

Poziom wygody M3 jest podobny do U12t - też mają długą tulejkę i brak profilowania pod ucho.

 

 

Ano, ale miałem VxV jakiś czas temu i z tego co pamiętam to były bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności