Skocz do zawartości

Jak zgrywać muzykę z winyla na You Tube?


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny jest interfejs audio z wejściem liniowym - ja mam np. Yamaha AG06.

A co do praw autorskich to generalnie jest tak, że o ile nie zarabiasz na wrzuconym filmie powinno być okej - chyba, że właściciel praw samodzielnie zablokuje taki film.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@timecage Pozgrywałem parę utworów z winyla moim Sonar V-Studio 100 i słuchając tego na komputerze nie gra to już tak spektakularnie jak bezpośrednio.

Konweter analogowo cyfrowy gdzieś ucina informacje. Tak tego nie opublikuję, bo tak to nie brzmi.

 

Czy wymiana zasilacza na liniowy coś da?

Może inny konwerter?

Jak to ugryźć?

 

Zdjęcia mojego ADC:

vs-100_top_gal.thumb.jpg.04b2e2d4d855ecdccb7d29a3359a0f98.jpgvs-100_back_gal.thumb.jpg.5e78a5925acbdd780b29bc1f698e4801.jpgvs-100_front_gal.thumb.jpg.1796d0f2d4f3a10f6cab6103d0476284.jpg

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Rafacio said:

Wydaje ci się tylko. Słuchasz przecież na innym sprzęcie niż ten do którego masz podłączony gramofon.

Myślał bym taki kiedyś, więc Cię rozumiem.

Porównuję sobie inne uplody na youtubie do mojego i tamte grają bogaciej. Słyszę to wyraźnie.

Teoretycznie ten ADC jest spoko, ale gubi subtelne informacje.

Słucham na modyfikowanym Metrum Acoustics Octave  i słuchawkach Staxa.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minutes ago, Rafacio said:

O kim???

Ten inżynier to twórca takich słynnych DACów jak Sonnet Pasithea, Morpheus czy Metrum Acoustic Pavane

Konwersja jest podobna do tej, która była zastosowana w PCM1704 czy PCM63, czyli dzielenie sygnały na dwie połówki, aby uniknąć błędy konwersji przy przejściu przez zero. Porównywałem sobie nawet mojego Hifimana hm-1000 Red z dwoma pcm1702 i Octave jest bardziej szczegółowy. Teraz jeszcze zmodyfikowałem sobie okblowanie wewnętrzne i jest bogaciej sonicznie.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słynne jak pierwszy raz widzę takie nazwy na oczy? Zresztą niech będą sobie i słynne, ale czy są dobre?

Ten morfeusz to sprzęt do sypialni?

Orfeusz to jest słynny w światku, ale Morfeusz?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Rafacio said:

Jakie słynne jak pierwszy raz widzę takie nazwy na oczy? Zresztą niech będą sobie i słynne, ale czy są dobre?

Ten morfeusz to sprzęt do sypialni?

Orfeusz to jest słynny w światku, ale Morfeusz?

Parę osób na tym forum już sprawdzało te konwertery i według ich opini są bardzo dobre jak nie wybitne.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktu

19 minut temu, NuYam napisał(a):

Porównuję sobie inne uplody na youtubie do mojego i tamte grają bogaciej. Słyszę to wyraźnie.

Może tamci używali innych wkładek, innego przedwzmacniacza. Może podrasowali brzmienie w choćby Audacity. A ty od razu obwiniasz interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka płyt sobie zgrałem kilkanaście lat temu. Wkładka jakiś Ortofon alfa (510 mk2?), do tego najtańszy phono box. No i najlepsze - 10 m kabla chinch, bo komp w innym pokoju. Potem cool edit i usuwanie trzasków i szumu w noise gate. Tyle. Paru ludzi słuchało tego i uważali, że bardzo dobre efekty osiągnąłem. Nie ma wielkiej filozofii w tym całym audiofilizmie. 

Ale żeby przykładowo sprzedać dwa głośniczki za 50 koła to trzeba ją dorobić.

A jeszcze wrócę do nazwisk różnych guru. Ja nawet nie wiem, jak nazywa się szef mojej obecnie ulubionej formy słuchawkowej.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Rafacio said:

Kilka płyt sobie zgrałem kilkanaście lat temu. Wkładka jakiś Ortofon alfa (510 mk2?), do tego najtańszy phono box. No i najlepsze - 10 m kabla chinch, bo komp w innym pokoju. Potem cool edit i usuwanie trzasków i szumu w noise gate. Tyle. Paru ludzi słuchało tego i uważali, że bardzo dobre efekty osiągnąłem. Nie ma wielkiej filozofii w tym całym audiofilizmie. 

Ale żeby przykładowo sprzedać dwa głośniczki za 50 koła to trzeba ją dorobić.

A jeszcze wrócę do nazwisk różnych guru. Ja nawet nie wiem, jak nazywa się szef mojej obecnie ulubionej formy słuchawkowej.

Dasz posłuchać efektu umieszczając na YouTubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NuYam napisał(a):

@timecage Pozgrywałem parę utworów z winyla moim Sonar V-Studio 100 i słuchając tego na komputerze nie gra to już tak spektakularnie jak bezpośrednio.

Konweter analogowo cyfrowy gdzieś ucina informacje. Tak tego nie opublikuję, bo tak to nie brzmi.

 

Czy wymiana zasilacza na liniowy coś da?

Może inny konwerter?

Jak to ugryźć?

 

Ciężko mi się odnieść do tego co słyszysz, a czego nie. Dla mnie winyl to medium, a nie polepszacz dźwięku.

Oczywistym pomysłem jest użyć innego konwertera, skoro ten nie spełnił oczekiwań. Natomiast ADC występują najczęściej jako sprzęt studyjny dla realizatorów, więc projektowane będą raczej pod liniowość i neutralność dokonywanych operacji, a nie oddanie kolorytu i innych takich. Chyba, nie wiem :).

Na logikę powiedziałbym, że samo przeniesienie analogowego dźwięku do pliku cyfrowego zmieni jego odbiór, gdyż zmienia się zupełnie metoda jego przetwarzania. Ale skoro na youtubie znajdujesz interesujące Cię brzmienie to przyznam, nie mam pomysłu. Natomiast warto brać pod uwagę, iż autorowie tamtych rejestracji jak najbardziej mogą dokonywać obróbki przed wrzuceniem do serwisu.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności