Skocz do zawartości

Hi end zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Miałem zamiar kupić coś przenośnego, ale padło na stacjonarkę. Zastanawiam się nad takim zestawem - flux volot dual mono class-A headphone amplifier jako wzmacniacz, hegel hd30 jako dac i źródło tu mam wlasnie problem najchetniej puszczalbym muzykę z osobnego urzadzenia na androidzie, mac osie windowsie tu wlasnie nie robi mi różnicy byleby dźwięk był maxymalnie wysokiej jakości. Hegel ma wejscie usb domyslam sie ze mozna z dowolnego zrodla na w/w systemach puścić muzykę. Wczesniej celowalem jako dac fiio k9 ess sabre pro, ale domyslam sie że hegel da lepszy dzwiek. Podobnie z ich r7 pytalem goscia w sklepie powiedzial mi ze mogę tak puscic dzwięk r7-> k9 ess pro -> volot flux ale po koaxialu i jak wiadomo z mniejszym transferem plikow (1,25MB/sekundę) tak to on się zadławi przy plikach wysokiej jakości, dlatego byłbym za tym żeby dźwięk szedł po usb (większa przepustowość)

Doradźcie jakieś źródło i tak żeby z youtuba można było posłuchać, i z digitally imported- jeśli nie po przeglądarce to w aplikacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nie wiadomo do jakiej kwoty to wszystko ma być i czego oczekujesz od dźwięku, jakie masz słuchawki.

 

Ja mogę polecić jako wzmacniacz słuchawkowy Headamp Gilmore Lite mk2.

Jest lepszy od Pathos Converto mk1.

Przypomina mi Bursona Soloist mk2, ale jest przestrzeniejszy.

Dla mnie rewelacja.

 

Konwerterem usb/spdif godnym polecenia jest Matrix spdif 2. Mam do niego kartę usb do komputera Matrixa Element H, którą też bardzo polecam.

 

Duża ilość kiloherców i bitów w dac to nie jest gwarancja dobrego dźwięku więc nie skupiał bym się na tym, bo to przeważnie tylko chwyty marketingowe.

 

Ja lubię dźwięk Nos więć mogę Ci polecić firmę Metrum Acoustics.

 

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ciut poza budżet ale mimo wszystko polecam zestaw Holo May KTE + Niimbus US5 Pro. Bardzo dobra synergia. Ewentualnie można niższy DAC od Holo + ich nowy wzmacniacz Bliss, który ponoć dobrze gra z Susvarami, wtedy zmieścisz się w budżecie. Do tego kupujesz niedrogi streamer Holo Red i masz taki zestaw, że głowa mała :) Ja sam myślę o tym stremerze, tylko szkoda, że nie ma wyświetlacza i jeszcze sobie wertuje rynek w poszukiwaniu czegoś ciekawego. 

 

Opcja druga, nieco bardziej "budżetowa" to Sonnet Morpheus + Niimbus US5 Pro. Streamer Sonnet Hermes albo Metrum Ambre. Jak chcesz taniej, to można pomyśleć o niższym nieco cieplej grającym modelu wzmacniacza od Lake People - Violectric HPA V550 Pro, ale tutaj jak dysponujesz środkami, to bym się nie rozmieniał na drobne i brał Niimbusa. Kolega @lobuz1ostatnio porównywał te wzmaki i stwierdził, że Niimbus jest wyraźnie lepszy. Ja sam mam Niimbusa i bardzo sobie chwale. Neutralny i dynamiczny dźwięk, który nic nie koloryzuje i nic nie podbarwia. Piękne czarne tło i mocy Ci też wystarczy do Susvar. A jakbyś chciał zwiększyć odrobinę budżet, to bardzo fajnie mi zagrał zestaw Sonnet Pasithea + Niimbus US5 Pro. Polecam. Ewentualnie jak nie chcesz tyle gratów i preferujesz wszystko w jednym, to koledzy polecają też T+A HA 200. Wyjdzie sporo taniej, a dzwięk też podobno jest bardzo dobry 👍 Tylko tutaj nie wiem, czy pociągnie Susvare, bo aż tak sie nie interesowałem tym urządzeniem. Musiałbyś dopytać. Natomiast jeżeli napewno zdecydujesz sie na wspomnianą Susvare, to warto sie zaopatrzyć w najodpowiedniejszy (przynajmniej w teorii) do nich wzmacniacz i tutaj koledzy polecają do tych słuchawek Enleum Amp 23R. Tylko, że sam wzmak wyjdzie około czterech dyszek, ale mysle, że warto sie nad nim zastanowić. Miałem ten wzmak u siebie i zagrał mi super, tyle tylko, że z innymi słuchawkami. Ostatecznie jednak brakowało mi w nim balansu i sie na niego nie zdecydowałem - nie chcialo mi sie sprzedawac wszystkich zbalansowanych kabli.

 

 

IMG_7817.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Matrix X Spdif. Dzięki niemu uzyskuje sygnał IIS z Holo, który jest w moim odczuciu znacznie lepszy od USB/Coax/AES. Streamer chce dla czystej wygody, żeby sie nie łączyć kablem pod komputer, tak wiec nie, nie jest podłaczony do komputera tylko do sieci. Streamer sluzy wlasnie jako komputer (odtwarzacz sieciowy). No i druga rzecz mój DAC może wykorzystac takie częstotliwosci jak DSD1024 czy 1.536M PCM wiec warto dla chocby tego znalezc mu odpowiedni streamer. Karty nie potrzebujesz. Niemniej jednak jeżeli masz stacjonarke, to duzo dobrego słyszałem o tej karcie, ale tutaj już musiałby sie wypowiedziec kolega @NuYam.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz go do sieci, albo przez wifi (jezeli streamer ma taką opcje) albo kablem ethernetowym. Mozna go obsługiwać roznymi zewnetrznymi urzadzeniami, w zależnosci co masz w domu. Musisz też zwrocic uwage na opis danego streamera - zawsze jest napisane jakie systemy operacyjne można z nim łączyć. Niemniej jednak na poczatku bym sobie nie zawracał głowy streamerem. Skup sie najpierw na wzmaku i DACu. Odpowiednia tutaj synergia bedzie bardzo ważna. Odtwarzacz sieciowy sobie dosztukujesz w pozniejszym terminie na spokojnie.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Też bardzo mi podpasował ten Holo Red, jak zobaczyłem pomiary na Golden Sound to już chciałem kupować, ale zauważyłem, że nie ma WiFi i to mnie ostudziło. Fajnie, że można go użyć też jako konwerter usb/spdif.

Przed tym aby użyć pewnoprawnego streamera powstrzymuję mnie też wygoda korzystania z komputera, który nie jest ograniczony tylko do sluchania muzyki. Mogę oglądać filmy czy słuchać normalnych rzeczy z youtuba. Myślałem jeszcze nad kartą Pink Fauna do komputera.

Możliwe, że obecnie wcale nie jestem dalego od tego Holo Red z tymi klamaotami matrixa i liniowym zasilaczem, więc fajnie bylo by jakieś porównanie do Matrixa spdif2, którego pewnie nigdzie oficjalnie się nie doczekamy, ale kto wie.

 

 

@veinn W takim razie dacki do wyboru masz: Holo May KTE, Sonnet Pasithea z nowszych tak jak mówi i przetestował Michał. Myślę, że bardzo dobre wyniki uzyskasz też ze starszym Sonnet Morpheus lub niższymi dackami od Holo czy właśnie Metrum Acoustics. Są jeszcze dacki lampowe na starych multibitowych kościach takie jak np Audio Note, Mhdt, Abbas Audio, Sw1x czy  nie lampowy Audial S5, które to też są lubiane i polecane.

 

Ze wzmacniaczy masz właśnie polecane przez Michała: Niimbus US5 Pro, Violectric HPA V550 Pro, Enleum Amp 23R czy przeze mnie HeadAmp ze swoim GS-X mini, czy GS-X mk2.

 

Będziesz do tego potrzebował dobrych kabli zasilających. Ja polecam WireWorld Silver Electra i Electra. Z kabli cyfrowych moge polecić kabel usb Wireworlda starlight i jego Aes/ Ebu. Coaxiala mam srebrego. Interkonekty mam srebrne diy krio. Do tego pasowało by wymienić parę bezpieczników na srebrne lub pozłacane lub innego typu. No i kabel do słuchawek też pewnie będzie do wymiany.

 

Inna sprawą jest jeszcze technologia słuchawek, gdyż ja np lubię electrostaty, ktoire to wymagają innego wzmacniacza, a jedne z najlepszych do nich produkuje właśnie HeadAmp czy Mjornir Audio. Ten tym słuchawek jest na pewno trudniejszy w odbiorze i konfiguracji, ale do muzyki klasycznej jak dla mnie rewelacja.

 

 

 

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała uwaga. Z tego co pamiętam Violectric jest ciut słabszy od Niimbusa i jeżeli autor tematu ma zamiar kupić sobie Susvary, to może mu braknąć pary, aby w 100% wykorzystać te słuchawki. Niemniej do Focali taki Vio jest więcej niż wystarczający, aczkolwiek warto byłoby go gdzieś najpierw posłuchac, czy w ogóle taki nieco cieplejszy dźwięk będzie mu odpowiadał. Do niego dobierarałbym bardziej neutralny DAC. Z Sonnetami może być za ciepło, ale też nie musi. Holo powinien być ok. Albo może jakiś Chord? Np Hugo TT2. Zdaje się kolega @Smutny Joe z forum ma taki zestaw Vio + Chord i sobie zachwala. Można go podpytać. Tak więc opcji trochę jest. I wszystko warto, a nawet należy przetestować przed zakupem.

 

Kablami może mu nie zawracajmy głowy, bo się człowiek jeszcze w tym wszystkim pogubi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to moze byc potężna maszyna ten holo may kte do tego dobrałbym sobie wzmacniacz volot i byloby ok.

Jak się kupuję tego holo may? Na zamówienie, bo z tego co czytałem oględnie są wersje z róznym voltażem.

Tak myślę nad źródłem Michał orientujesz sie może czy te wejscie w holo mayu ma usb version 2 czy 3 ??

 

Ps. Właśnie tak nie rozumiem do konca czym sie kierować przy wyborze wzmaciacza jesli mocą to najwieksza ma volot 1000mW na kanal przy 600 ohmach, za to w opisie nimbusa podaja tylko 32 V rms

Jak to rozumiec?

Edytowane przez veinn
Niepelny tekst 1szego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@veinn

 

Kupuje się bardzo prosto, płacisz i czekasz na daczka :) Musisz się kontaktować w sprawie Holo z jedynym zdaje się przedstawicielem na Europę sklepem https://magnahifi.com/

Polecam kontakt. 

 

Ja mam V1.30 czyli najnowszą póki co wersję i zdaje się tylko taką możesz kupić. 

 

Co do tego jak to rozumieć, jeżeli chodzi o moc Niimbusa vs Volota, to już niech wytłumaczą mądrzejsi ode mnie, bo ja nie chce popełnić gafy :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, veinn napisał(a):

Ps. Właśnie tak nie rozumiem do konca czym sie kierować przy wyborze wzmaciacza jesli mocą to najwieksza ma volot 1000mW na kanal przy 600 ohmach, za to w opisie nimbusa podaja tylko 32 V rms

Jak to rozumiec?

O ile dobrze liczę, to te 32 Vrms to 1,7W przy 600ohm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, veinn napisał(a):

Volot 

300 Ohm: 1,7 W RMS na kanał, 32 Ohm: 16 W RMS na kanał, 600 Ohm: 1 W RMS na kanał

contra

niimbus

4 wzmacniacze oferujące maksymalnie 7000 mW przy 50 Ω i 32 V RMS przy 600 Ω

Czaisz różnicę miedzy V i W? To nie jest tylko 32 Vrms przy 600 Om lecz aż. Niimbus to potwór- mam go w domu i słucham na gain -12 na Final F8000 Pro LE.

Zajrzyj Tutaj jeśli nie potrafisz tego zrozumieć i policzyć na piechotę. Przy 600 Om ma moc 1.7W.

AF75448C-B597-40BC-A91A-B28B89C6CD4E.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego znalazlem na randomowym forum

"Nie wiem jak się przelicza decybele wzmocnienia na waty, w dokumentacji Niimbusa mamy

Max. output level: 32,4 (600 Ohm) | 30,4 dBu (100 Ohm) | 27,7 dBu (50 Ohm) | 24,8 dBu (32 Ohm) | 19,4 dBu (16 Ohm) | 13,3 dBu (32 Ohm) | 7,3 dBu (16 Ohm)

Edytowane przez veinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co rozwodzić na temat mocy w przypadku tych dwóch wzmacniaczy, mają jej wystarczająco dla wszystkich słuchawek na rynku ( po za jakimiś wynalazkami, do których wymagany jest wzmacniacz kolumnowy). 

Niimbus to raczej pewnika, którego miało i chwaliło wielu forumiczów i ja też mogę mu wystawić bardzo pozytywną recenzję. 

A VOLOT  to wielka niewiadoma, bo był bardzo trudno dostępny przez dłuższy czas i można tylko poczytać opinie na head-fi, gdzie czasem różne bardzo dziwne rzeczy piszą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z powyższym. Tutaj na forum jest kilku właścicieli Niimbusa i każdy sobie zachwala ten sprzęt, ja również. VoIota z tego co obserwuje nie ma nikt, co wcale nie musi oznaczać, że to zły sprzęt jest, ale zawsze lepiej iść w sprawdzone. I do tego na Niimbusa dostajesz 4 lata gwarancji 👍 Kapitalny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dobry jest w tym co robi. Czyli konwertuje mi sygnał z DACa na taki jaki uważam za najlepszy (IIS). Mam do niego też podpięty AES/EBU i też jest ok. Urządzenie nie kosztuje wiele, a spełnia swoją rolę i to jest w nim najważniejsze. Jest też bardzo porządnie wykonane 👍 Do niego mam podpiety kabelek Curious USB i ten kabelek wpinam do lapka. Dlatego też potrzebuje streamer, żeby się tym kabelkiem non stop nie bawić. Zawsze to wygodniej i bardziej estetycznie :)

 

Z tego co się orientuję, to wyszedl już nowszy model Matrixa Spdif. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZTo 'nie kosztuje wiele' to zależy w jakich kategoriach i kto patrzy ;) Wielu ludzi chce sobie zbudować zestaw słuchawkowy za np 2kzł a to już dla przeciętnego zjadacza chleba jest kosmos żeby tyle wydawać na słuchanie muzyki przez słuchawki. A tenże Matrix tyle właśnie kosztuje.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności