Skocz do zawartości

xDuoo TA-22


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dziękuje @Inszyza recenzję.

Szukam włamie takiego uniwersalnego urządzenia.

Bardziej właśnie pod IEM w pracy, napisałeś że można czułe słuchawki podpiąć, z jakimi słuchałeś? Ja mam dość jasne i czułe  kinera Baldur, wiec lekkie ocieplenie powinno być ok. 
czy można słuchać na wyjściu słuchawkowym z pominięciem lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich nie pominiesz. A podpinałem Custom Art Fibae 3x3, Dunu DK-2001 i MEE Pinnacle P1. Na tych pierwszych był minimalny szum gdy nie było muzyki. Gdy ta się pojawiała, nie był już dostrzegalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Coś dziwnego dzieje się z moim TA-22. Kojarzycie ten klik, który słychać jak się załącza układ słuchawkowy po jakimś czasie od uruchomienia urządzenia? No więc, u mnie zdarzyła się już z trzy razy taka sytuacja, że podczas słuchania muzyki, nagle słychać te charakterystyczne kliki, ale w serii jak z karabinu maszynowego, dosyć głośne, mechaniczne klikanie z wnętrza obudowy urządzenia (nie słuchawek!). W tym czasie muzyka w słuchawkach przerywa. Całość trwa kilka sekund, potem sytuacja wraca do normy. Powtarza się to nieregularnie, czasem wcale, czasem 1h od włączenia, czasem 3h. Trochę się boję podpinać pod niego słuchawki. Czy ktoś wie o co może chodzić? Reklamować? Może być problem ze zdiagnozowaniem tego w serwisie. Sprzęt mam z PL dystrybucji.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 11:47, bakus1233 napisał(a):

Mi to wygląda na uszkodzony przekaźnik.

 

Mógłbyś rozwinąć? Co to za element? Czy da się to sprawdzić mierząc go czy coś?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik wydaje taki charakterystyczny dźwięk chwilę po uruchomieniu wzmacniacza. Nie wszystkie wzmacniacze go mają. 

Nie wiem jak to wygląda we wzmacniaczu słuchawkowym, ale w kolumnowym jest to taka kostka w której są styki. Z czasem robią się brudne i mogą powodować przez to problemy. Przekaźnik jeśli jest rozbieralny, to można przeczyścić te styki. Nie jestem elektronikiem, ale z tego co się orientuję przekaźnik we wzmacniqczu odpowiada za uruchamianie końcówek mocy.  

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności