Skocz do zawartości

Jak zwęzić kołnierz padów?


Andrewek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam pady od Brainwavz, które chcę założyć do Dharma D1000. Problem polega na tym, że kołnierz padów Brainwavz jest dość szeroki, ma około 2cm. Z kolei oryginalne pady do D1000 mają kołnierz szerokości ok 0,7cm co wynika z głębokości obręczy na które zakłady się pady. W związku z tym, pady od HM5 nie pasują dobrze.

 

Jednym z rozwiązań jest zwężenie kołnierza padów. Pytanie, jak to solidnie zrobić. Jeśli po prostu wytnę nadmiar materiału, to nowopowstały kołnierz będzie miał dobrą szerokość, ale będzie luźny i po założeniu pady będą spadać. Wynika to z faktu, że skracając kołnierz pozbędę się gumowej obręczy, która jest wklejona/wprasowana w jego obrzeże/rant i której celem jest zachowanie jego odpowiedniego naprężenia. Myślałem o tym, żeby obszyć kołnierz np. nicią elastyczną albo zrobić obręcz np. z elastycznej gumki (np. tekstylnej) lub żyłki (np. silikonowej, którą stosuje się do robienia bransoletek) i wszyć ją w rant kołnierza.

 

A może macie jakieś inne pomysły jak rozwiązać tę sprawę? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mam taki, że stopniowo tą "gumową obręcz" która jest, rozciągnij palcami (ona nie jest gumowa i po przekroczeniu pewnej granicy "płynie"). Delikatnie i powoli, bo można ją zerwać, jak zbyt szybko się rozciąga.

Gdy będzie już wystarczająco duża, to wtedy podwinąć kołnierz, zrobić jakby podwójny, i takie pady założyć. Powinno trzymać się całkiem dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mi przyszło do głowy, żeby go podwinąć kołnierz, ale jakoś nie brałem pod uwagę opcji rozciągnięcia "gumowej obręczy" :) Pytanie brzmi, czy po złożeniu kołnierza na pół nie będzie on nadal zbyt szeroki 😐

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrewek napisał(a):

czy po złożeniu kołnierza na pół nie będzie on nadal zbyt szeroki 😐

raczej nie, bo on taki zrolowany wtedy będzie, co z resztą często ma miejsce przy zakładaniu padów HM5 na stosunkowo duże muszle z małym rantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrewek napisał(a):

Najpierw muszę dobrać odpowiednie pady, bo mam 3 pary do wyboru

Oryginalnie są zdaje się skórki, więc raczej bym tego nie zmieniał.

Aczkolwiek testy imo warto przeprowadzić, ale do tego wystarczy przytrzymać rękami pady przy muszlach przed założeniem, a potem to już "klapnięciem" na głowie się trzymają.

Tylko trzeba pamiętać, że po założeniu (z kołnierzem na rant) będzie trochę więcej basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności