Skocz do zawartości
  • 0

7hz timeless mam, co dalej


karkar

Pytanie

1. Jak w temacie, mam 7hz timeless i je lubię, w jakim kierunku można by iść żeby było w tym stylu ale lepiej? Lubię dynamikę, kontrolowany bas, klarowność i lubię słyszeć wokale, mega technicznosc nie jest priorytetem. Czy w budzecie do około 1500 udałoby się coś znaleźć?

 

2. A przy okazji drugie pytanie, byłbym wdzięczny za pomysly na przyzwoite sluchawki z mmcx do 400 PLN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do punktu 1, do 1500 raczej ciężko znaleźć coś, co będzie wyraźnym upgrade'em Timeless'ów. Raczej alternatywy, które nie zapewnią wyraźnej poprawy we wszystkich wymienionych aspektach jednocześnie.

Co do punktu 2, to od siebie mogę polecić Anew U1 (powinny być dostępne na allegro BigMarasa za 399).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, VexAv napisał(a):

Co do punktu 1, do 1500 raczej ciężko znaleźć coś, co będzie wyraźnym upgrade'em Timeless'ów. Raczej alternatywy, które nie zapewnią wyraźnej poprawy we wszystkich wymienionych aspektach jednocześnie.

Co do punktu 2, to od siebie mogę polecić Anew U1 (powinny być dostępne na allegro BigMarasa za 399).

 

Przyszło mi do głowy, że w tym budżecie może być trudni coś znacznie lepszego ale jednak mialem nadzieję ;)

 

hm, a gdyby zwiększyć budżet do 2000, najwyżej trochę odłożę zakupy i dozbieram, coś by się znalazło czy wciąż za mało?

Hm2, a może lepszy kabel by coś poprawił? 😆

Edytowane przez karkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o szybkość przetwornika, to raczej ciężko pobić planary w tym budżecie. Ale jeśli chciałbyś poszukać czegoś, co jest w miarę neutralnie zestrojone, z podbitym dołem, co mogłoby zapewnić przyjemniejszy tembr i gładszą (ale wciąż rozdzielczą) średnicę to możesz spróbować: DUNU Vulkan, DUNU EST112 (raczej używki), Letshuoer EJ07M (używki), Softears Volume, może też inne planary typu Letshuoer S12Pro, DUNU SA6 (używki) i być może jeszcze Xenns Mangrid Tea2 (te ostatnie trzeba by było z Chin sprowadzić).

Kupienie lepszego kabla miałoby sens, możesz podać jeszcze jaki kabel obecnie gra z Timelessami (i z jakim wtykiem) oraz jakie jest źródło dźwięku (telefon / dongiel / odtwarzacz etc.)? Te słuchawki jednak mocno zyskują z porządnymi wzmacniaczami/odtwarzaczami.

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, wychodzi na to, że to było dobrze wydane 200 usd :)

 

Obecnie stockowy kabel, cytujac strone Linsuol: "The inner core adopts single crystal copper and silver-plated single crystal copper while the outer layer adopts silver foil"

 

a gra z Topping DX3 pro plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, pankracy_waw napisał(a):

No to pomyśl czego Ci brak i zmiana źródła plus kabel na końcu tak by te deficyty zniwelować.

Nie mam żadnego doświadczenia z rekablowaniem, może mógłbym prosic o jakiś trop w którą stronę zacząć sie rozgladac? Czy założyć, że każdy kabel za kilka stów będzie lepszy nic oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja do swoich Timelessów dołożyłem zbalansowany kabel z posrebrzanej miedzi od Audeosa i mi to podciągnęło jeszcze separację, rozdzielczość i mam wrażenie, że schodzą teraz jeszcze trochę niżej (zaczął bardziej sub-bas nad wyższym basem dominować). Ten kabel sprawił, że słuchawki stały się jeszcze bardziej analityczne i mniej "muzykalne".
Jeśli chciałbyś uzyskać inny efekt - trochę je wygładzić i poprawić fakturę dołu/średnicy, to pewnie trzeba będzie się rozejrzeć za jakimś fajnym zbalansowanym miedziakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, plan na teraz to zmiana kabla...tylko jeszcze muszę pomyśleć który kierunek obrać bo każdy ma coś zachęcającego
 
 

Ja tu widzę źle postawione pytanie.
Czego Ci brak by było lepiej?
Słuchawki > źródło > kabel tedy droga.
Ten topping gra tak jak lubisz?

M.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, pankracy_waw napisał(a):


Ja tu widzę źle postawione pytanie.
Czego Ci brak by było lepiej?
Słuchawki > źródło > kabel tedy droga.
Ten topping gra tak jak lubisz?

M.

 

Zdaję sobie sprawę, że ten Topping to jest powiedzmy entry level, choć kupiony po lekturze b.wielu recenzji żeby osiągnąć max w kategorii cena/jakość. Ale czy gra tak jak lubię - wydaje mi się, że tak, jednak oczywiście nie miałem w domu nic  porównywalnego żeby się osluchac i sensowenie porownac,l. Na pewno gra sporo lepiej niż Dragonfly Red ;) wydaje mi się, że jest dość neutralny, z zapasem mocy. Na audio show posłuchałem ifi, ale nie z moimi sluchawkami więc bezpośredniego porównania nie mam. Zakładam, że żeby iść  zauwazalnie w górę z dac/amp trzeba by wydac że 3000+ (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy. Czasami "zauważalnie w górę" idzie się przez zmianę charakterystyki brzmienia. W takich przypadkach może się okazać, że będziesz bardziej zadowolony wydając mniej.

Nie licząc pojedynczych osobników, z reguły słuchanie muzyki polega na tym, żeby się nią cieszyć, a nie sprawdzać na ile jest neutralnie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@karkar nie odpowiedziałeś, czego ci w nich brakuje. Jeżeli nie ma żadnego aspektu, który cię denerwuje, albo chociaż sprawia niedosyt, to uważam, że powinieneś przy nich zostać, aż taki niedosyt się pojawi, bo tak jak napisał Inszy, najważniejsze to cieszyć się muzyką, a sprzęt jest tylko środkiem do tego. Zmiana dla samej zmiany to droga, która prowadzi do nikąd, a jedynie drenuje portfel. Ja np. na początku mojej przygody bardzo zafiksowałem się na wyciąganiu detali z utwórów i jak najlepszej separacji głosów w gęstych fakturach, przerzuciłem dużo tego sprzętu porównując utwory A/B nutka w nutkę, aż w końcu na szczęście doszedłem do wniosku, że to trochę wbrew muzyce i teraz kupiłem kolumny Triangle Comete EZ, które nie są może tak szczegółowe jak słuchawki, które miałem (nawet monitory studyjne ATC za 100.000zł takie nie były, bo nie ma to jak przetwornik przy uchu bez wpływu akustyki), ale ich realizm i dynamika sprawiają, że są dla mnie lepsze niż najlepsze słuchawki, które słyszałem. A przy tym są technicznie na tyle sprawne, że nie muszę sobie wyobrażać dźwięków, które tam w nagraniu powinny być.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, LeonidK napisał(a):

@karkar nie odpowiedziałeś, czego ci w nich brakuje. Jeżeli nie ma żadnego aspektu, który cię denerwuje, albo chociaż sprawia niedosyt, to uważam, że powinieneś przy nich zostać, aż taki niedosyt się pojawi, bo tak jak napisał Inszy, najważniejsze to cieszyć się muzyką, a sprzęt jest tylko środkiem do tego. Zmiana dla samej zmiany to droga, która prowadzi do nikąd, a jedynie drenuje portfel. Ja np. na początku mojej przygody bardzo zafiksowałem się na wyciąganiu detali z utwórów i jak najlepszej separacji głosów w gęstych fakturach, przerzuciłem dużo tego sprzętu porównując utwory A/B nutka w nutkę, aż w końcu na szczęście doszedłem do wniosku, że to trochę wbrew muzyce i teraz kupiłem kolumny Triangle Comete EZ, które nie są może tak szczegółowe jak słuchawki, które miałem (nawet monitory studyjne ATC za 100.000zł takie nie były, bo nie ma to jak przetwornik przy uchu bez wpływu akustyki), ale ich realizm i dynamika sprawiają, że są dla mnie lepsze niż najlepsze słuchawki, które słyszałem. A przy tym są technicznie na tyle sprawne, że nie muszę sobie wyobrażać dźwięków, które tam w nagraniu powinny być.

 

W zasadzie zacząłem od tego, że je lubię:) więc pomyślałem, że spróbowałbym czegoś co gra w tym stylu jednak każdy aspekt wnosi na trochę wyższy poziom, choć zdaję sobie sprawę że to mało precyzyjny opis...jeśli jednak muszę się skupić na jakimś konkretnych elemencie to chyba chciałbym poprawić wielkosc sceny i separacje, trochę bardziej kontrolowane wysokie tony.

 

Jeśli chodzi o mój obecny "ideal" z tego co miałem okazję spróbować, słuchałem na targach sony z1r i dla mnie grały w punkt, choć chyba nie potrafię dokładnie określić co konrektnie mi się podobało, ale mając na stole masę innych słuchawek do porwania, sony na ich tle sprawiały mi najwięcej przyjemności i gdybym miał tyle kasy na słuchawki to są obe moim obecnym numerem 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tutaj nie ma drogi na skróty.
Z1r to jedna z najszerszy scen z iemow.
Wspaniała góra.
Jedynie bas wolny.
Jak dla mnie kup raz a dobrze i nie szukaj. Bo po drodze więcej pieniędzy wydasz na pół środki i wymiany.

Cenowo za 5500 ciężko je pobić innymi używkami o nowych nawet nie wspominajac.

Jak bardzo chcesz bliżej to dac zmień na mojo2 i kabel na miedź że złotem.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobna szkoła.
Basu odrobinę więcej. Góra spokojniejsza i wokal odrobinę chudszy.

Oba wymagające co do źródła by bas był dobrze kontrolowany.

Jedyny minus dla mnie to ergonomia i wolnawy bas.

Żałuję że sprzedałem :(
M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, pankracy_waw napisał(a):

Podobna szkoła.
Basu odrobinę więcej. Góra spokojniejsza i wokal odrobinę chudszy.

Oba wymagające co do źródła by bas był dobrze kontrolowany.

Jedyny minus dla mnie to ergonomia i wolnawy bas.

Żałuję że sprzedałem :(
M.

A czy jest coś z iemów co byłoby wg Was najbardziej zbliżone do dużych Sony poza "malymi" sony, tak żeby właśnie te wokale i gora im bardziej odpowiadały? Bo jeszcze więcej basu nie potrzebuję (z tego co na szybko rzuciłem okiem wszędzie podkreslany jest bas w małych soniaczach) 

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez karkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności