Skocz do zawartości

Sztywność kabla DIY


Andrewek

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Andrewek napisał(a):

Mam kilka kabli DIY na Canare Starquad. Zauważyłem, że są one dość sztywne. Jaka może być tego przyczyna? Kabel jest stary? Czy może oplot jest za mocno naciągnięty?

Canarek ma grube żyły i faktycznie jest dosyć sztywny na obecne standardy. Pytanie czy ktoś zrobił kabel z samych przewodów czy może pozostawił metalowe ekranowanie, które dodatkowo usztywnia. Drugie pytanie to z której wersji Canare był robiony ? Ogólnie kabel kosztuje śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę jego wykonanie, jakość materiału i ogólne brzmienie. Jedynie ta sztywność ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, x86 napisał(a):

Canarek ma grube żyły i faktycznie jest dosyć sztywny na obecne standardy. Pytanie czy ktoś zrobił kabel z samych przewodów czy może pozostawił metalowe ekranowanie, które dodatkowo usztywnia. Drugie pytanie to z której wersji Canare był robiony ? Ogólnie kabel kosztuje śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę jego wykonanie, jakość materiału i ogólne brzmienie. Jedynie ta sztywność ...

W tej cieńszej wersji, nie pamiętam oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrewek napisał(a):

W tej cieńszej wersji, nie pamiętam oznaczenia.

Fabryczny Canare w pełnej zbroi jest dość sztywny ale do druciaka od Dana Clarka wg. mnie mu jeszcze sporo brakuje tak samo do nazwania go super elastycznym. W mojej opinii taki typowy przeciętniak jeżeli chodzi o komfort użytkowania. Na końcowy efekt kabla DIY ma wpływ :

- czy izolacja pozostanie i 

- metalowy ekran

- z ilu żył

- czy z podzielonymi parami i splotem w oplocie

- typ oplotu

 

Nawet do 30cm kabelka USB-C na biurku zdjąłem izolację i ekran by jak najmniej "sprężynował".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Canare, to zależy: czy to cały kabel z wszystkimi izolacjami, czy zdjęta tylko zewnętrzna izolacja, ale ekran pozostawiony, czy tak jaka ja stosuję, bez ekranów i same żyły (w tej papierowej owijce), wtedy jest najmiększy. Ale i tutaj można go usztywnić poprzez założenie oplotu "na styk", ja zawsze dodaję ze 2-3 cm na każdy metr kabla, żeby był "luźniej", wtedy praktycznie nie usztywnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności