Skocz do zawartości

Pytanie - zakup HIFIMAN + IFi zen set sygnature HFM


syl

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marek_m napisał(a):

Miało być lepiej i sporo taniej, a nie jest.

 

Reszta to bardzo subiektywne oceny, z którymi niekoniecznie trzeba się zgodzić. 

Faktycznie, o tańszych, to może będzie wiedział @x86 :D

Może trochę się pospieszyłem z tym „obiektywnie”, bo do 2k zł Sundary dalej się dobrze bronią, ale mają mocną konkurencje, która w niektórych aspektach wypada lepiej, ale dalej dla kogoś mocne strony Sundar mogą być bardziej kluczowe, więc się tego raczej nie roztrzygnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są te HarmonicDyne Zeus, parametry na papierze też niczego sobie.

W ogóle to chyba najtańsze słuchawki z berylowymi membranami.

Czy w PL mamy importera tych słuchawek ? 

Np. Facal z opcją beryl kosztuje miliony. 

 

S,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, syl napisał(a):

Fajne są te HarmonicDyne Zeus, parametry na papierze też niczego sobie.

W ogóle to chyba najtańsze słuchawki z berylowymi membranami.

Czy w PL mamy importera tych słuchawek ? 

Np. Facal z opcją beryl kosztuje miliony. 

 

S,

Tego niestety nie wiem. Miałem okazje ich posłuchać w salonie u jednego z bywalców. Słychać w nich ten berylowy sznyt. Grają słodko, aksamitnie z dobrą rozdzielczością, bardzo przyjemne w odbiorze. Dobra klasa dźwięku. Na pewno bardzo ciekawa opcja.

 

Tutaj ciekawy opis z headfaja, z którym się zgadzam, bo faktycznie grają one bardzo naturalnie i względem nich planary faktycznie brzmią bardziej „technicznie”, a przynajmniej zdecydowana większość.

 

FB9EC981-1517-4939-BA6A-C077FB7C7DE4.jpeg

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W piątek zamówienie w Instalaudio w Koninie, a już dziś rano dostawa.

Polecam tego sprzedawcę, profesjonalnie :win:, szybko  :win: i w najlepszej cenie :win:

Dzięki temu już jest u mnie  DAC/AMP iFi Zen Set HFM Signature.

Dziś wieczorem instalacja i pierwsze odsłuchy.

Ciekawe, czy będzie tak dobrze jak piszą w necie ;).  

 

S.

iFi 2.jpg

ifi 1.jpg

Edytowane przez syl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, syl napisał(a):

W piątek zamówienie w Instalaudio w Koninie, a już dziś rano dostawa.

Polecam tego sprzedawcę, profesjonalnie, szybko i w najlepszej cenie :win:

Dzięki temu już jest u mnie  DAC/AMP iFi Zen Set HFM Signature.

Dziś wieczorem instalacja i pierwsze odsłuchy.

Ciekawe, czy będzie tak dobrze jak piszą w necie ;).  

 

S.

iFi 2.jpg

ifi 1.jpg

Gratuluje. Podziel się wrażeniami z odsłuchów :) Najlepiej daj mu trochę czasu, żeby pograł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wieczór odsłuchu iFi Zen set HFM Signature i pierwsze wrażenia na słuchawkach :D

Słuchawki na których testowałem;

- HiFiMan Sundara,

- ATH A1000Z,

-Monolith M1570,

- ... na weekend pożyczę do odsłuchu swoje stare LCD-2

 

Na razie dałem radę odsłuchać kilka godzin, jednak już na początku napiszę, że ten iFi jest faktycznie mały, ale niezły wariat ;) 

Napędza wszystko co ma podłączone, jest moc, jest dynamika, są basy, jest nieporwana góra, i jest wszystko to, czego potrzeba do odsłuchu w domku nad morzem.

Doskonale działa także jako przedwzmacniacz, a na torze zbalansowanym 4,4mm to już petarda i lepiej naprawdę nie trzeba. 

W komplecie jest redukcja 6,3-3,5, dobre okablowanie; 2 kpl RCA, USB A-B, oraz za****sty 4,4-4,4. 

Są także dwa bezszumowe zasilacze iFi - iPower2.  💪

W zasadzie jest to zestaw kompletny, są kable i zasilacze jw, to taki 100% plug & play. 

 

Pierwsze wrażenia są takie, że to pomimo HFM Signature Set, to najbardziej podoba mi się brzmienie na ATH A100Z. 

Ale to na razie, jestem dopiero w fazie pierwszych odsłuchów - wygrzewania ucha i całego zestawu - i niewykluczone, że w miarę słuchania okaże się, że jednak najlepiej zabrzmią na dedykowanych HFM. 

 

S.

 

Edytowane przez syl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, syl napisał(a):

Pierwsze wrażenia są takie, że to pomimo HFM Signature Set, to najbardziej podoba mi się brzmienie na ATH A100Z.

 

Nie jest wykluczone, że przejście od XBass (oryginalna desygnacja) do HFM, MZ99 oraz 6XX to przede wszystkim zasługa grafika iFi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek_m napisał(a):

Nie jest wykluczone, że przejście od XBass (oryginalna desygnacja) do HFM, MZ99 oraz 6XX to przede wszystkim zasługa grafika iFi

Pytanie czy tego używał, bo z treści posta nie można tego do końca wywnioskować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się, posłuchałem parę dni iFi Set HFM Signature i mogę napisać, że jest bardzo dobrze, do moich potrzeb wręcz idealnie.

Bez problemu napędzane są LCD-2, M1570, ATH A100z, Sundara, a niebawem jeszcze będę miał na użyczenie HE1000se. 

A na torze zbalansowanym mocy jest zdecydowanie więcej niż potrzeba - pady odpadają ze słuchawek ;) 

 

Jednak by było idealnie trzeba pobrać ze strony iFi aktualny driver USB - obecnie dostępna jest najnowsza wersja sterownika 5,12.

Po zainstalowaniu drivera jw otrzymałem już w pełni funkcjonalny set iFi - uaktywniła się nawet dioda podświetlenia potencjometru, która zmienia kolor w zależności od jakości pliku.

Można się jeszcze pokusić o zainstalowanie nowego firmware- dostępny jest na stronie iFi w kilku opcjach i brzmieniach.

Jednak na razie zostanę przy wersji fabrycznej, ponieważ to co jest na tym etapie, jest dla mnie bez uwag.

 

PS.

Tym , którzy o to mnie pytali potwierdzam, że DAC w tym zestawie nie potrzebuje podłączenia pod dodatkowy zasilacz, który jest w komplecie.

Do działania wystarczy mu napięcie z USB. 

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności