Skocz do zawartości

Wzmacniacz, może combo do 20kPLN pod Final D8000 Pro LE


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wzmacnaicza, może combo głównie pod słuchawki Final D8000 Pro LE no i DCA Ether Flow.

Mam dwa przyzwoite dacki: Chord Qutest i SMSL M400.
Dobrze jakby wzmacniacz miał wyjscie pod słuchawki po XLR bo takie okablowanie jest z Final D8000 Pro LE.

Słuchałem kiedyś D8000Pro z combo Ferrum Erco z ich zasilaczem Hypsos. Grało bardzo fajnie.

Czy warto w to wchodzić? Ten dac w Erco jest wystarczająco dobry a może lepszy efekt osiągnę z ich wzmacniaczem Ferrum OOR i moim dac Chord Qutest po rca?

Mam tą firmę praktycznie pod domem i zamierzam ich odwiedzić i posłuchać. Spodobały mi się wizualnie te sprzęty i po tym jak zagrały.

 

A może coś zupełnie innego? Kiedyś myślałem o Chord Hugo TT2, ale nie widzę zmasowanego hapu na forum.

 

Pomożecie? Dziekuję.

 

548B1A48-DF76-42C3-AE3A-875A7698C208.jpeg
7EDB6BF5-C8FA-4A8E-8A1C-2CB43F2C9AF0.jpeg

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erco to fajne combo, DAC jest przyzwoity i na pewno nie jest dodatkiem jak u Violectrica. Gdzieś w necie jest recenzja, chyba na 6moon. OOR to wyższa liga (choć tu wiele zależy od DACa i IC, więc się robią koszta) - miałem go u siebie kilka miesięcy. Z czasem jego granie wydało mi się jednak zbyt grzeczne i ułożone - jakość dźwięku ma taki analogowy sznyt z dosadną podstawą basową. Brakuje jednak tej iskry w dźwięku, którą znalazłem w iFi iDSD Pro Signature, na którego wymieniłem ostatecznie sprzęt od Ferrum. Ciekawostka, że z zasilaczem IFi Elite OOR zagrał wg mnie lepiej niż z ich Hypsosem za wielokrotność ceny...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu widziałem że MP3 mieli fajną ofertę na komplet questyle cma800 (tych najwyższych, nie jestem pewny czy tam nie było jeszcze literki na końcu modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym TT2 wydaje mi się że strzelili sobie w stopę, oczywiście będzie to tylko moje zdanie więc mogę nie być obiektywny. Dla mnie oferuje zbyt mało względem Hugo 2, szczerze nie grał dla mnie wcale lepiej a inaczej i to zupełnie odmiennie od tego co lubię. Przede wszystkim przeszkadzało mi zbytnie podkreślenie wyższych rejestrów, oczywiście zawsze można zastosować inne słuchawki no ale chyba nie o to tu chodzi. Nadaje się napewno do czegoś bardziej "zgaszonego" bądź jeśli ktoś tak lubi neutralnego. Sam poziom techniczny, artykulacja, scena, kontrola niskich tonów czy ogólna jakość jest naprawdę ok ale ginie gdzieś cała przyjemność przekazu względem Hugo. Zgubili gdzieś po drodze tą ich "magiczną barwę". 

Tak ja odbieram ten model no i sam brak hypu. 

Oczywiście może się zdarzyć że ktoś odsłuchiwał z bardziej pasującymi muzykalnymi słukawkami i dla niego było bardzo dobrze. Osobiście słuchałem z kilkoma wyższymi hifimana i jak za te pieniążki mnie nie porwał. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Przede wszystkim przeszkadzało mi zbytnie podkreślenie wyższych rejestrów

 

Ciekawe wrażenie, bo ja odebrałem TT2 jako bardziej przygaszonego na górze niż Hugo2, którego góra była dla mnie bardziej "świetlista" i otwarta. Czyli miałem dokładnie odwrotnie od Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał(a):

Dokładnie tak samo odbieram, do tego mocniej podkreślony bas w TT2. W Chordach sporo zależy co do nich podłączymy.

Np. takie D8000 Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Np. takie D8000 Pro?

Nie słuchałem D8000 Pro limited z TT2, ale raczej obwiałbym się o zbytnie podkreślenie basu, który Finale mają same z siebie uwydatniony. 
Moim zdaniem Qutest jest dobry do D8000, warto zadbać o dobre zasilanie, tam jest o ile dobrze pamiętam 5V, najlepiej bateryjne, tylko nie wiem czy jest dostępne bez przetwornicy. Do tego zadbałbym o to co do niego podłączasz jako źródło, jak USB to warto zadbać aby śmieci z zasilania np. kompa odseparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał(a):

Nie słuchałem D8000 Pro limited z TT2, ale raczej obwiałbym się o zbytnie podkreślenie basu, który Finale mają same z siebie uwydatniony. 
Moim zdaniem Qutest jest dobry do D8000, warto zadbać o dobre zasilanie, tam jest o ile dobrze pamiętam 5V, najlepiej bateryjne, tylko nie wiem czy jest dostępne bez przetwornicy. Do tego zadbałbym o to co do niego podłączasz jako źródło, jak USB to warto zadbać aby śmieci z zasilania np. kompa odseparować.

Qutest jest tymczasowo zasilany przez IFi Power X, podłączonym do Tomanka z filtrem a źródłem tylko po coax jest Ifi Stream lub Raspberry Pi z kartą Allo Digi.

Mam też dac SMSL M400 podłączony z inną malinką z kartą Audiophonics Digi przez II2 (hdmi).

 

Poszukuję wzmacniacza, który podepnę pod jeden z tych daców, które mogę w przyszłości wymienić celem poprawy

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samuel_ napisał(a):

zerknij na to

https://www.headfonia.com/flux-lab-acoustics-atlas-review/

korespondowałem z producentem niedawno, wysyłają do Polski.

Dziękuję, nie jestem zainteresowany Fluxami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał(a):

Sprawdź Orr podobno z innymi zasilaczami niż ich jest lepiej, chyba za bardzo przekombinowali ten swój.

Dzięki, mam taki zamiar. Czytałem o tych zasilaczach w recenzji.
 

Są też tacy co twierdzą, że po rca gra gorzej niż po xlr. Tylko nie wiadomo czy na przedstawioną teorię miał wpływ dac, który ma gorszy sygnał po rca niż xlr.

Oczywiście, że sprawdzę bo intryguje mnie ten skromny zestaw.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię raczej Ferrum ORR + Hypsos. Słuchałem kiedyś combo i było pięknie.

Jeśli ktoś ma jakieś rady gdzie to najkorzystniej kupić to proszę o pw.
Poczekam jeszcze na słuchawki i ostatecznie zdecyduję.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał(a):

A może CMA 15? Same dobre opinie o nim krążą. 

Sam nie wiem czy chę combo na ESS9038Pro. Maiłem daczka SMSL SU9 na tej kości i tak średni mi podchodził….ale z drugiej strony może warto sprawdzić bo ważna jest implementacja.😊

Mocny to on nie jest- może będę chciał kiedyś kupić inne słuchawki.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał(a):

Nawet na fotce jest z D8000 :D

Dlatego właśnie wkleiłem. Na AVS prawie na każdym stoisku ze wzmacniaczami były te słuchawki 😊.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności