Skocz do zawartości

Polskie Regge Połaczone Z...


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

dh wywodzi sie bardziej z hh niz z reggae...
No mam nadzieje że zartujesz sobie :) Dancehall powstal na jamajce jeszcze przed powstaniem hiphopu. To ze obecnie duzo jest nawiazan do hh wynika raczej z wszechstronnosci naszych wykonawców a nie jakiś korzeni . Prosze posłuchaj sobie Yellowmana (jego pierwsze utwory, teraz to sam juz mało tworzy głównie wspiera jakies młode ss, de facto z jednym z takich byl w tym roku w ostródzie) i powiedz co on ma wspolnego z hh :)

 

Co do NDK nie mówie, ze graja tylko dancehall , bo jak wiekszosc zespołów mieszaja style jednak ich głównym nurtem imo jest DH.

 

A co do stwierdzenia "czyste reggae" to potrafisz takie wskazać ? Stare jamajskie dzwieki to w wiekszości roots reggae , czy np rocksteady ( reggae w pierwszej postaci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie znalazłem dłuższe tematu o reggae, więc piszę tutaj.

 

Kilka dni temu wyszła płyta Mesajah-Polepione dźwięki. Autor jest reprezentantem NDK, gościnnie, oczywiście poza Paxonem, Junior Stress, Grubson, O.M.A., Yanaz i DJ Feel X. Materiał na pewno trafi do mojej kolekcji oryginałów(i po raz kolejny złamię zasadę, że nie kupuję płyt doższych niż 30zł;/). Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"polska scena reggea przeżywa drugą młodość". to prawda tylko, że jak na moje to raczej jeśli chodzi o ilość składów, a nie jakoś muzy jaką grają. Ktoś tu pytał o East West Rockers. Przesłuchałem kilka piosenek i jedyne co mogę powiedzieć to, że kaszana niesamowita. Ale spoko jak ktoś jest nastolatką spod flagi happysadu, lubi teksty "głębokie" jak przydrożne stawy i koniecznie chce być rasta!, to śmiało polecam. To samo jeśli chodzi o rasluty, grubsony i boby łany itp. Nie macie podobnych odczuć? nie wydaje się wam, że to wszystko zaczyna się spłycać, że ta muza dryfuje jak g*owno po powierzchni morza zwanego Reggae? no bo jak można nawijać przez całą piosenkę "o słodka sensi" czy "chce dotknąć Cię". A żeby nie było, że tylko marudzę to na koniec coś polecę. oczywiście nie culture ani Burning Spear bo to pewnie każdy fan reggae zna, ja ze swej strony polecam groundation, dub incroporation, i 5'nizza z Ukrainy bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Polecicie coś podobnego do Mesajah? Jego materiałem jaram się cały tydzień.. świetny ;)

 

Rzeczywiście dobra płyta, świetnie zmiksowana szacuneczek dla chłopaków.

Koleś nieźle zafiksowany na punkcie swojej kobitki :)

 

Nie z polskiej sceny ale bardzo bardzo gorąco polecam ostatnią płytę Misty in Roots "Roots Controller" wydaną przez Real World czyli wytwórnię Piotrusia Gabriela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
5'nizza z Ukrainy bodajże.

Nie. To Rosjanie.

 

Polecam szczególnie Dreadsquad, Pablopavo (lider Vavamuffin- na razie 2 utworki, potem cała płyta), oraz Habakuk z tekstami Kaczmarskiego.

Podobny do reggae jest też utwór 52UM- No Regime. Jeśli nikt tego nie zna- nie dziwię się, jednak za tym stoi m. in. Robert Brylewski. www.52um. bogocz.com albo stara wersja strony www.52um.pl

 

EastWestRockers są monotematyczni i nie umieją układać tekstów.

 

 

Sorry za wznowienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności