Skocz do zawartości
  • 0

Denon D9200 vs D7200


Dirian

Pytanie

Czesc, wciąż szukam pasujących mi słuchawek zamkniętych i z tego co do tej pory posłuchałem chyba najbardziej podobały mi się D7200. Bardzo podobała mi się ich szkoła gry - relaksująca, bez sybiliantow, z bardzo przyjemna średnica. Słuchawki których można by słuchać godzinami - gdyby nie mocno dyskusyjny komfort.

 

Zastanawiam się jednak nad powrotem do D7200, bo dały mi dużo radości z odsłuchów przez kilka dni gdy je miałem.

 

Na horyzoncie pojawiły się jednak D9200, które jednak są wyraźnie droższe. I tu pojawia się pytanie do osób które miały okazję posłuchać obydwu modeli - warto rozważyć dopłatę? Czy jeśli sygnatura dźwięku D7200 przypadła mi do gustu, to D9200 też mają szansę się spodobac? Nie ukrywam, że dopłata jest spora i nie wiem czy warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Już trochę czasu minęło, więc nie będą to najświeższe wrażenia, ale z mojego doświadczenia:

D9200 są technicznie sporo lepsze, lepiej wykonane, wygodniejsze (opaska mniej punktowo uciska) i moim zdaniem sporo ladniejsze.

Za to strojenie... Tu jest mocna różnica. 9200 są bardziej rozdzielcze, precyzyjniejsze w pozycjonowaniu dźwięków, ale też chudsze w brzmieniu, słabsze na basie, ostrzejsze na górze. Takie trochę bardziej "audiofilskie" strojenie :)

Jeżeli lubisz bas, dynamikę i cieplejszą średnicę kosztem rozdzielczości, to zdecydowanie 7200. A najlepiej upolować (imho o klasę lepsze) D7000 ;)

Edytowane przez dweet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za opis, znalazlem jeszcze recke porównawcza i w sumie gość opisał dźwięk tak samo.

 

W takim razie raczej zostanę przy D7200, bo wydają się bardziej uniwersalne, a właśnie poluje na allroundera. Może kiedyś przyjdzie pora na D9200, ale jednak słuchawki za tyle kasy lepiej najpierw odsłuchać. Chyba nie każdemu podchodzą, bo widzę sporo ofert na nie ale głównie z USA ;) 

 

O D7000 jeszcze poczytam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, vonBaron napisał(a):

Tak jak pisał @dweet D9200 są lepsze, dźwięk jest lepszy ale mogą być męczące na niewłaściwym torze. Najlepiej samemu posłuchać i ocenić.

 

Zastanawiam się czy Mojo 2 by pod nie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, vonBaron napisał(a):

Powinny się fajnie zagrać z nim

To prawda, słyszałem to połączenie. Pod względem "charakterów" bardzo fajna synergia. 

Jednakże trzeba zaznaczyć i być świadomym że mojo 2 (mimo mojej sympatii do tego fajnego urządzonka) nie wyciągnie z D9200 maksimum jakości na jakie je stać. 

Celowałbym w coś zachowującego przybliżony balans tonalny ale grającego w wyższej lidze. 

Niestety słuchałem D9200 jeszcze jedynie z Hugo 2(niestety bo ta cena) , było mniej "barwnie"(nazwałbym strojenie bardziej neutralnym) ale technicznie poziom sq zdecydowanie wyższy. Ogólnie chodzi o poziom wyrafinowania dźwięku, kreowania sceny, oddania naturalności poszczególnych instrumentów , napowietrzenia wysokich tonów,dynamiki,kontroli,zejścia niskich tonów. 

Mojo 2 za to dawało taki bezstresowy przekaz bez wnikania zbytnio w szczegóły, analizowania poszczególnych podzakresów, wielowarstwowości, planów.. itd... Rzec można przyzwoicie, melodyjnie, relaksująco z dość przyjemną barwą i może kameralniej.

Sama scena w połączeniu z Hugo otaczała nas (takie trochę 360 stopni) a z mojo raczej nastawienie  na szerokość i już gorzej z głębią i efektem 3D. Tak w skrócie opisałbym swoje wrażenia. 

 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podejrzewam, że Mojo nie wyciągnie z nich wszystkiego, ale od czegoś trzeba zacząć - jakby trafily w gust to można bawić się w lepsze źródełka... Dzięki za wrażenia!

 

No nic, pozostaje podzwonic po salonach Denona i podpytać czy mają do posłuchania, żeby sprawdzić samemu z czym te D9200 się je ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej @Dirian rok temu stałem przed wyborem nastepcy swoich Fostexów th610. Ostatecznie zmieniłem je na DCA Aeon 2 Noire, wtedy były w super cenie 3k nowe w Mp3store. Zanim je jednak wybrałem to porównywałem z th900 mk2 oraz z d9200. Odrazu zaznaczę, że w grę wchodziły tylko używane th900 oraz d9200, ze względu na cenę 😉 Muszę również wspomnieć, że w mój gust bardziej wpasowywały się th610 niż d7200. Głównie słucham szeroko pojetego metalu i rocka oraz trochę elektroniki. Podsumowując to d9200 bardzo mi się podobały i można je trafić nawet za niecałe 4k, więc polecam Ci jednak poszukać w salonach Denona i samemu posłuchać 😉 Trzeba również wspomnieć, że w przeciwieństwie do d7200 są wygodne i czuć, że wykonane z lepszych materiałów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Dirian napisał(a):

Podejrzewam, że Mojo nie wyciągnie z nich wszystkiego, ale od czegoś trzeba zacząć - jakby trafily w gust to można bawić się w lepsze źródełka... Dzięki za wrażenia!

 

No nic, pozostaje podzwonic po salonach Denona i podpytać czy mają do posłuchania, żeby sprawdzić samemu z czym te D9200 się je ;) 

 

Z dostępnością nie powinno być większych problemów. Kiedyś odsłuchiwałem d7200 i d9200 w sklepie jak i kilka innych zamkniętych, nie pamiętam o co chodziło ale d9200 średnio mi się spodobały może właśnie przez tą górę. Choć to kwestia subiektywna, albo poprostu źródła, które miałem ze sobą nie potrafiły ich porządnie wysterować. Też bym obstawiał, że mojo2 mógłby się fajnie zgrać. D7200 wypadły dobrze w tym zestawieniu biorąc pod uwagę cenę. Komfort jak dla mnie był dobry w przypadku jednych i drugich. Ostatecznie wyszedłem jednak z focal radiance. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, _salgado_ napisał(a):

@Dirian jakby co to obydwa modele denona są obecnie na wyprzedaży 

 

https://www.salonydenon.pl/black-weeks/sluchawki

 

 

 

Dzięki za cynk, za D9200 cena dość przyjemna, muszę przemyśleć sprawę, niestety na razie nie mam możliwości posluchac. D7200 jednak bez szału upust, w zeszłym roku za 2300 zł miałem je z Amazona ale niestety odesłałem bo chciałem Dan Clarkow spróbować i dziś żałuję ;) Z drugiej strony widzę na OLX zamknięte fabrycznie nowki za podobne pieniądze jak z Amazon więc jest to jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.11.2022 o 23:10, rudzik9 napisał(a):

@Dirian rok temu stałem przed wyborem nastepcy swoich Fostexów th610. (...) Muszę również wspomnieć, że w mój gust bardziej wpasowywały się th610 niż d7200. Głównie słucham szeroko pojetego metalu i rocka oraz trochę elektroniki. Podsumowując to d9200 bardzo mi się podobały i można je trafić nawet za niecałe 4k, więc polecam 

 

Miałem Fostexy TH610. Gdy je małem - rewelacja, w połączeniu z Mojo (tym bez dwójki). Synergia, szeroka przestrzeń.

Potem miałem D9200, scena węższa bo to nie jest taka V-ka jak TH610, średnica nie jest cofnięta jak w Fostexach. Chwilę mi tej szerokości brakowało, ale potem jak chciałem wrócić do TH610 z D9200 to już nie było to. Za to TH610 wygodniejsze od D9200, takie wygodne kapcie. D9200 są wygodne, ale na początku trochę miałem wrażenie ściskania po Th610.

 

Co do samych  DH9200... trzeba im toru i kabla. Bo inaczej mogą czasem zakłóć górą. 

Lampa - tak, będzie pięknie. 

Mojo (wersja 1) tak bo złagodzi górę, ale D9200 mają większy potencjał niż (zacne, ale jednak to nie jest najwyższa półka) Mojo.

Ewentualnie equalizer by stemperować górę (taki RME-ADI jako DAC/wzmak z wbudowanym EQ). 

Trochę za wyczynowe są z tą górą i trzeba mieć to pod uwagą. Taki kabel Forzy z serii Noir pomoże. Albo cieplejszy wzmak, lampka. W każdym razie z D9200 nie iść bardziej w stronę światła.

 

Wykonanie - świetne (choć poziom Meze Empyrean to nie jest). Lepsze od Fostextów, choć na głowie nie są tak kapciowato wygodne.

Bas - nie są to basowe słuchawki, ale ten bas który jest - pierwsza klasa.

Średnica - świetna.

Ale uwaga na górę! Przy złej aplikacji będzie bolało. Kabel srebrny, czy ten firmowy miedź ze srebrem, bez pasującego wzmacniacza - niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak na marginesie tej promocji Denona to nieźle pojechali z ceną Liberty 3 Pro :lol:

@Dirian a może warto rozważyć coś z wyższych ATH? AWAS lub AWKT? Przy całej sympatii do D7200 pamiętam że były jednymi z bardziej ugniatających na czubku głowy :unsure: czy w D9200 aż tak udało się poprawić budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ATH myślałem, ale przeraża mnie wielkość tych słuchawek - nie lubię takich ogromnych helmofonow, nawet jeśli są wygodne.

 

Poniekąd dlatego poszedlem niedawno w stronę WP900, ale przy całej mojej milosci do nich bo są ultra wygodne i cudownie wygladaja, ale dźwiękowo to nie jest do końca moje granie, bo nie są allrounderami.

 

Niski komfort Denonow jakoś przeżyje, bo ja nie słucham długimi godzinami, więc mogę "handlować z tym" ;) . Też jednak jestem zaskoczony że D9200 oceniane są jako dużo wygodniejsze, bo z grubsza wyglądają bardzo podobnie do 7200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności