Skocz do zawartości

Rockbox.org


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie z kolei po załadowaniu Rockbox'a do h140 pojawia się okienko z napisem:

 

Rockbox boot loader

Version 6

Batt: 3.86V

 

I nic się nie dzieje. Dopiero reset odtwarzacze uruchamia orginalny firmware (1.66E).

Dodam tylko że wcześniej używałem juz Rockbox'a na tym samym odtwarzaczu ale jak przysłali mi go z serwisu z Niemiec to wywalili go z playera! No i teraz takie kwiatki!

Aha próbowałem wgrywać też starsze wersje rockbox'a ale nic z tego player zatrzymuje się na tym ekranie!

Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mialem podobny problem w H320 ale przez chwile. Ladowal mi sie system (boot v5) i po chwili sie wylaczal

Okazalo sie ze jakims trafem wymienilem zawartosc katalogu rockbox ale nie nadpisal mi sie pliczek .rockbox w glownym...

nadpisalem na nowo z nowego builda i ruszylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem w H320 ale przez chwile. Ladowal mi sie system (boot v5) i po chwili sie wylaczal

Okazalo sie ze jakims trafem wymienilem zawartosc katalogu rockbox ale nie nadpisal mi sie pliczek .rockbox w glownym...

nadpisalem na nowo z nowego builda i ruszylo

 

A mógłbyś to jakoś bardziej jaśniej napisać bo nie jestem dobry w tych "klimatach"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś to jakoś bardziej jaśniej napisać bo nie jestem dobry w tych "klimatach"? :D

 

wywal z dysku wszystko co jest z rockboksem związane, a potem wrzuć najnowszego builda (albo tego co chciałeś używać wrzuć jeszcze raz) ;]

 

rockbox składa się z loadera, folderu .rockbox i pliku rockbox.iriver (znajdującego się albo w głównym katalogu odtwarzacza albo w folderze .rockbox)... ty masz coś nie tak z plikami rockboksa (chyba konkretnie z rockbox.iriver)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bawie sie rockboxe'em juz od jakiegos czasu..zerkam na strone misticriver'a ..w niektorych sprawach niezle sie nameczylem i nagrzebalem..dla przykladu przez dluzszy czas nie potrafilem odpalic Doom'a na rockbox'ie ..okazalo sie ze wystarczylo zainstalowac nowego experimentala by Kosh i Free Doom ruszyl :) czyli co firmware to inne mozliwosci ma i inne rzeczy da sie na nim zdzialac..nadal mecze sie z tym zeby wyswietlalo mi miniaturki okladek w wps'ach ktore umowliwiaja takowa funkcje..moze ktos wie ktury experimental z konkretnym wps'em nie stwarza zadnych problemow??

moze by jakas dyskusja sie tutaj rozpoczela na powyzsze tematy funkcji i rozszerzen w rockbox'ie bo jedyna alternatywa zeby czegokolwiek sie dowiedziec jest anglojezyczny misticriver :/ a i tam czasami siedze kilka godzin i efektu czasem nie ma :/

ma ktos jakies doswiadczenia z rockbox'em? tzn bawi sie ktos bardziej w jego ustawieniach, pluginach, rozszerzeniach, experimentalach??

p.s. teraz do tego zaczalem jeszcze grzebac w plikach video ktore rokbox ostatnio zaczal odtwarzac.. mam H320 kompresuje filmik do m2v ale jakos wolno sie na playerku odtwarza :/ a sam mpeg podczas odtwarzania wyglada jak pixelioza ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

build by Kosh 060921 0451

http://rockbox.audiostuff.info/rb-exp-2.9.17.zip

 

do tego

http://rockbox.audiostuff.info/rockbox-fonts.zip

http://rockbox.audiostuff.info/rb-exp-extras.zip

 

no i na twardziela do folderu games/doom wrzucasz freedom'a

http://prdownloads.sourceforge.net/freedoo....4.zip?download

 

ja do tego samego folderu wrzucilem jeszcze RockDoom'a

http://www.turjah.com/trial/doom1wad.zip

 

jak startujesz gierke to masz do wybory doom shareware albo doom2

podswietlasz doom2..wstecz i dajesz play.. powinno dzialac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni obecnie jestz 20.09 ale tych kilka ostatnich maja drobny feler...

wchodzac do browse_plugis w trakce sluchania muzyki odtwarzacz przestaje grać, stopuje muze... a to wielka szkoda

 

Built Norbu choc fajny, to ma problem z poprawnym wyswietlaniem wpsow

przykladowo pasek pozycji czasu utowru ląduje na samej górze zamiast w dolnej częsci gdzie jest przewidziane miejsce, psuje to oczywiscie wyglad na ekraniku, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Ostatni obecnie jestz 20.09 ale tych kilka ostatnich maja drobny feler...

wchodzac do browse_plugis w trakce sluchania muzyki odtwarzacz przestaje grać, stopuje muze... a to wielka szkoda

 

2)Built Norbu choc fajny, to ma problem z poprawnym wyswietlaniem wpsow

przykladowo pasek pozycji czasu utowru ląduje na samej górze zamiast w dolnej częsci gdzie jest przewidziane miejsce, psuje to oczywiscie wyglad na ekraniku, a szkoda.

 

Ad1. Blad poprawiony

Ad2. W buildzie od Norbu nie ma patcha dla progres bara wiec pozostaje Ci Kosh build :) albo sam dodasz patcha do builda Norbu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ogromny problem na Kosh'ach zeby mi wyswietlilo w wpsach miniaturki albumow (album art) nie moge sobie dac z tym rady. od paczatku instalacji roznych wersji zaden wps nie wyswietlil mi bmp'a z miniaturka albumu. Zamaist tego najczesciej u gory ekranu na wpsie pojawia sie skladnia/linia tekstu z pozycja w jakiej ma znajdowac sie album art. dla przykladu taki tekst: %Cl|10|34|75|75| Wszystkie inne napisy w takim wypadku tj. tytuly, czas trwania itd itp obnizaja sie mi lekko w dol i nie pasuje ich pozycja do schematu wps'a. Co zle robie ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ogromny problem na Kosh'ach zeby mi wyswietlilo w wpsach miniaturki albumow (album art) nie moge sobie dac z tym rady. od paczatku instalacji roznych wersji zaden wps nie wyswietlil mi bmp'a z miniaturka albumu.

 

Żeby wyświetlał się album art niezbędna jest drobna modyfikacja w wps-ie. Jak go otworzysz jakimś edytorem tekstu to zapewne będzie tam linijka tekstu %Cl|10|34|75|75| dodatkowo pod nią w nowym wierszu musisz dopisać jeszcze %C i powinno działać (jeżeli nie ma tej pierwszej linijki to poprostu ją wstaw np na końcu). Aha i nazwa obrazka musi być cover.bmp. Możesz jeszcze wpisać tak %Cl|10|34|s75|s75| to wtedy nie będzie konieczne umieszczanie obrazków w formacie 75x75 tylko będą automatycznie przeskalowywane do tego rozmiaru ;)

 

Ja używam tych wpsów i zarówno na buildach by Kosh i Norbusan z wyświetlaniem miniatur albumów nie mam najmniejszych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) zadzialalo :D:P zmodyfikowalem i jest OK wczesniejw iedzialem ze ta linijka odpowiada za pozycje cover.bmp na wyswietlaczy ale nie wiedzialem ze trzeba dopisac C% i do tego w moich wpsach byl wpis %C|10|34|75|75| zamiast tego ktory ty podales czyli %Cl|10|34|75|75|

dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z kolegów forumowiczów zhakował już rockboxa aby wyświetlał polską czcionke (ąę itp)? Ja probowałem zmianą kodowania na UTF-8 bo w windzie polski plik językowy pobrany z rockboxa widzi w tym kodowaniu polska czcionke ale player dalej wyświetla kwadraciki zamiast ogonków.

 

No więc? Da sie to jakoś zrobić bez dogłębnej wiedzy z zakresu informatyki itp? B)

 

---

EDIT

 

 

OK juz wiem, jakims cudem przeoczylem fonty do sciagniecia. BTW nie można juz usuwać swoich postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności