Skocz do zawartości

Rockbox.org


Rekomendowane odpowiedzi

o kurczę !!!

SZOK

co ci kolesie zrobili...

teraz to ja mam przenośny komputer :)

chyba 10 gier (tetris,snake,snake2,solitaire,itd....)

przygaszanie lcd

mnóstwo ustawień

lepsza jakość dźwięku

głośność 100 jednostek

po zmianie języka, zmiana języka również w MENU, czyli menu po polsku (choć nie do końca)

czcionkę menu można zmienić

 

w ogóle, wszystko w pełni konfigurowalne :)

 

nie wiem jak wizualizację ustawić...

ale myślę, że jakoś się to zrobi

to tyle mogę napisać po 10 minutach zabawy :)

 

ROZPAS nie z tego świata :D

 

Wielkie, wielkie dzięki, THEMADCUB

 

yeahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prosze bardzo :)

 

Jesli znacie sie troche na programowaniu wszystko mozna tam zmienic na wlasne zyczenie, wlacznie z ustawianiem wlasnego WPS (while playing screen) i wlasnych elementow graficznych :D. Sam decydujesz o wszystkim i sam mozesz to wszystko zrobic :) Najlepiej sciagnac sobie instrukcje obslugi (ma okolo 100 stron :D), chociaz i tak ciagle wchodza nowe rzeczy i nowe hack'i :D

 

plugin gier nie jest jeszcze do konca sprawny, ale w te "default", ktore juz sa na playerze mozna smialo grac. Oczywiscie mozna tez sciagnac bardziej zaawansowane Gnu Boy Roms, ale narazie nie wszystkie beda dzialac (niektore beda dzialac wolniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Themadcub ! Mam pytanie odnośnie aktualizacji rockbox. W jaki sposób wrócić do oryginalnej wersji firmware iRivera ? To na wypadek gdyby coś poszło nie tak przy aktualizacji lub nie odpowiadało by mi FW rockbox ?

 

PS. opis wygląda fantastycznie, tylko chciałbym wiedzieć jak to ewentualnie cofnąć.

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za szczególowy opis instalacji i linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie ma najmniejszego problemu :). To tak jakbys mial do wyboru 2 systemy zainstalowane na komputerze, np.: windows/linux i mozesz sobie wybierac z ktorego chcesz korzystac [jakby ktos chcial teraz korzystac z firmware iRivera :lol:]. Gdyby cos bylo nie tak i cos by padlo, zawsze zostaje drugi system wspomagajacy.

 

Na dzien dzisiejszy jesli chcesz wrocic do oryginalnego firmware trzeba przytrzymac REC, albo nacisnac PLAY na pilocie. Jesli ktos by chcial Rockbox mozna tez calkowicie odinstalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, już wam dawno o tym pisałem że na waszym miejscu już dawno bym wgrywał.

do jakich modeli bedzie to oprogramowanie bo nigdzie nie znalazłem a jestem ciekawy czy do mojego sie nada bo z tego co widze to był bym zainteresowany moj odtwarzacz do h-10

do h10 raczej nie mają w planach.. ale za to mają h3xx :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

themadcub nie wiesz moze czy takie alternatywne firmware powstanie dla H10. Moze jakas petycje napisac :) Jak wiadomo moznaby troche udoskonalic tego playerka, zeby muzyke dalo sie wgrywac w jakis normalny sposób. Obecnie jak widze, to troche odstrasza niektorych od kupna tego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

themadcub nie wiesz moze czy takie alternatywne firmware powstanie dla H10. Moze jakas petycje napisac :) Jak wiadomo moznaby troche udoskonalic tego playerka, zeby muzyke dalo sie wgrywac w jakis normalny sposób. Obecnie jak widze, to troche odstrasza niektorych od kupna tego playera.

Cos wspominali, ale hardware jest calkowicie rozne od tego z iHP 100/H100 i H300, dlatego tez napisanie kodu zaczac trzeba by bylo od samego poczatku. Nic jeszcze w tym kierunku nie zrobili oprocz proby rozkodowania firmware flash. H10 jest oparte na chipsecie PortalPlayer (takim samym jak w iPod'zie: http://www.rockbox.org/twiki/bin/view/Main...n/PortalPlayer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Bizare, musisz najpierw skonwertować czcionki .ttf na .fnt specjalnym programem (do końca nie wiadomo jaki to program i jak to zrobić).

Istnieje ograniczenie wielkości pojedynczej czcionki do 10 KB.

Przeciętna czcionka systemowa zajmuje około 200 KB ;)

Konieczne więc jest zmniejszenie jej objętości.

 

Najprostsza metoda to wejść tutaj:

http://cvs.freedesktop.org/xorg/xc/fonts/bdf

http://rasher.dk/rockbox/fonts/

 

i ściągnąć sobie dowolną czcionkę ;)

 

Aby zainstalować nową czcionkę trzeba wrzucić ją do katalogu .rockbox\font, następnie przez eksplorator z poziomu playera ją uruchomić.

Zostanie automatycznie dodana.

 

Przeczytaj to (in english only):

http://forums.rockbox.org/index.php?topic=1171.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Szczerze mowiac nie wiem; ostatnio nie update'owalem rockbox'a i 140 caly czas gra na ktorejs z poprzednich wersji. Wydaje mi sie, ze prace jako takie nie zostana zakonczone tak szybko (o ile wogole). Caly czas bedzie wyskakiwac masa roznych, nowych rzeczy i ulepszen. Nie wiem o jaki blad z bateria chodzi- u mnie jest wszystko w porzadku (tak mi sie wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o battery bug czyli blad ktory moze spowodowac uszkodzenie baterii <_< w oryginalnym sofcie jest blokada czyli jezeli napiecie na baterii spadnie ponizej danego poziomu nastepuje wylaczenie playera w rockboxie tego nie ma czyli odtwarzacz mimo wszystko chce sie wlaczyc czyli doprowadza do spadku napiecia baterii jeszcze bardziej co jest grozne dla tego typu baterii :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności