Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki Wireless zamiast przewodowych?


buchu300

Pytanie

Cześć,

 

przychodzę do Was z pytaniem na temat słuchawek. Stoję właśnie przed zakupem nowych słuchawek. Dotychczas korzystałem z budżetowych ISK-HD9999, ale doszedłem do wniosku, że to pora na zmianę.

Słuchawki mam póki co podłączone bezpośrednio do laptopa, wiem, że przez to na pewno nie byłem w stanie usłyszeć w 100% tego, na co stać te ISK. Przez dłuższy czas myślałem, że zainwestuję w typowy zestaw z DT770 + jakiś DAC typu Dragonfly, lub FiiO.
Doszedłem jednak do wniosku, że przy moim stylu pracy (przeskakiwanie między urządzeniami - laptop, tablet i telefon), oraz tym, że często spędzam czas w pociągu, lub samolocie - rozwiązanie z przewodowymi słuchawkami z wzmacniaczem to nie jest najwygodniejsze wyjście.

 

I tutaj przychodzę z pytaniem, bo jestem w tym temacie totalnie zielony, a moi znajomi również nie mają nausznych słuchawek bezprzewodowych.

Czy bezprzewodowe słuchawki w budżecie do 1500zł są w stanie w jakikolwiek sposób dorównać przewodowemu zestawowi ze wzmacniaczem?

Jakie są plusy i minusy w takim zestawieniu?

I czy takie bezprzewodowe słuchawki po podłączeniu kablem do np. wzmacniacza (o ile ma to jakikolwiek sens), lub komputera działają bez szumów i opóźnień?

 

Model, który mnie zaciekawił czytając recenzję i fora to:
Sennheiser Momentum Wireless 4

A prywatnie bardzo podobają mi się Airpods Max, ale to tylko wyłącznie przez kwestie estetyczne. Słyszałem, że działają krótko na baterii w porównaniu z np. Sennheiserami, oraz, że brakuje im wygodnego połączenia przewodowego. Ale może nie są takie złe?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam =D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie słyszałem Airpodsów i Momentum 4, ale mam WH-1000XM2 i Momentum 1 (przewodowe), znam XM3, Bose 700 i QC35. Dźwięk z tego typu słuchawek jest skandalicznie słaby biorąc pod uwagę cenę (przy mocnym EQ, który ściąga kocyk z Sony XM2 da się tego jakoś słuchać, ale to nadal słuchawki niegdyś za 1600zł), większość płaci się za bluetooth i ANC (które i tak zapewnia dużo gorsze tłumenie niż dobre IEM'y). Zazwyczaj sygnatura jest bardzo nastawiona na bas, średnica jest wycofana i dźwięk ogólnie jest mocno przytłumiony, ciemny, jakby zza koca. Momentum 1 to też nie są jakieś świetne słuchawki, a słyszałem od znajomego z MP3store, że to jest i tak dużo wyższy poziom niż bezprzewodowe Momentum 3. 

Nie napisałeś też, jakiego brzmienia szukasz (jasne/ciemne, lekkie/gęste, basowe/neutralne). Ja lubię słuchawki neutralne-jasne, ale przyznaję, że w głośnych miejscach, jak np. w pociągu, są potrzebne słuchawki z mocniejszym basem.

W cenie 1500zł można kupić już bardzo porządne słuchawki otwarte + combo DAC/AMP, ale oczywiście przy twoich potrzebach mobilnych taki sprzęt się nie sprawdzi. Można pomyśleć o Sivga Robin SV021 z zamkniętych, słyszałem o nich całkiem niezłe opinie, raczej nie potrzebują też wzmacniacza. 

Ja na twoim miejscu poszedłbym w dobre IEM'y, jeśli jesteś w stanie dłużej wytrzymać przy takiej konstrukcji. W budżecie 1500zł można znaleźć już świetne doki (np. Blessing 2 albo w sumie jakiekolwiek Moondropy), które można podpiąć nawet do telefonu, albo kupić tani adapter BT jak FiiO BTR3K. Z bardziej rozrywkowych mogłyby być FiiO FH5, Shuoer S12, 7Hz Timeless, Moondrop Aria/Kato, z bardziej neutralnych np. Kinera Idun 2 czy wspomniane Blessing 2.

 

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem Sennheiser Momentum 3 i brzmiały super, były też podłączone do telefonu + PC jednocześnie, więc mogłem słuchać muzy i wgrywać się na spotkania w razie potrzeby. Czy zagra to lepiej od DT770 + jakiegoś AMPa nie wiem, musiałbyś sprawdzić na własne uszy :) Na pewno będzie wygodniej przez Bluetooth, Momentum 3 dało się też podłączyć kablem żeby nie tracić baterii albo zniwelować opóźnienia, aczkolwiek jakość dźwięku przez BT była dla mnie tak dobra, że w zasadzie nigdy nie korzystałem z kabla. Z tym ANC musisz uważać - to trzeba przetestować na własnych uszach, bo ta technologia generuje ciśnienie i u niektórych ludzi (np. mnie) jest niekomfortowa. Sennheiser ma też fajną aplikację z EQ, można sobie podkręcić dźwięk pod własne preferencje. Jakiej muzyki słuchasz i z jakiego źródła (Spotify, Tidal, pliki)?

 

Edit: nie zgodziłbym się z Kolegą wyżej, moim zdaniem bezprzewodowe Momentum3 brzmią dużo lepiej od przewodowych Momentum1, które faktycznie były zmulone i mało rozdzielcze. W Momentum 3 jest mocny dół, który w razie czego można w aplikacji zbić o kilka decybeli i wtedy brzmią dużo równiej. Zgodzę się natomiast, że w budżecie 1500 PLN jeżeli chodzi wyłącznie o jakość dźwięku, to najlepiej pójść w słuchawki dokanałowe.

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Wam bardzo za obszerne odpowiedzi :)

Co do brzmienia.. Zawsze miałem problem z opisaniem tego, czego dokładnie szukam, bo za bardzo się na tym nie znam. Przez moją przygodę z audio nie przewinęło się na tyle sprzętu, żebym mógł wprost napisać czego chcę. Słucham muzyki głównie dla zabawy, cieszy mnie, jak mogę poczuć dynamikę utworu na własnych uszach. Z tych określeń

1 godzinę temu, LeonidK napisał:

Nie napisałeś też, jakiego brzmienia szukasz (jasne/ciemne, lekkie/gęste, basowe/neutralne).

 

wydaje mi się, że wybrałbym ciemne (ciepłe?), basowe. A czy lekkie, czy gęste to nie wiem.. Lubię dynamiczną muzykę i chciałbym, żeby słuchawki za tym nadążały.

 

Co do wybrania IEMów.. Nie wyobrażam sobie niestety siedzieć w dokanałówkach dłużej niż dwie godziny. Czasami spędzam przed komputerem po 12h dziennie i wydaje mi się, że z czasem czułbym mocny dyskomfort.

 

1 godzinę temu, Najner napisał:

Z tym ANC musisz uważać - to trzeba przetestować na własnych uszach, bo ta technologia generuje ciśnienie i u niektórych ludzi (np. mnie) jest niekomfortowa.

 

A to ciekawe! Nie miałem o tym pojęcia, dzięki za informację. Będę musiał przetestować to w jakimś salonie.

 

A gatunki muzyki jakiej słucham są rozstrzelone w dwie różne strony, ale największą przyjemność czerpię z Funku, R&B i house. W podróży autobusem często też przygrywa mi techno.

 

Muzyki na telefonie słucham głównie ze Spotify, ale na komputerze mam dużo muzyki we FLACu.

 

Słyszałem, że Momentum 3 od 4 nie różni się tak bardzo dźwiękowo. Więc może to będzie dobry wybór dla mnie?

 

Pozdro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, buchu300 napisał:

największą przyjemność czerpię z Funku, R&B i house. W podróży autobusem często też przygrywa mi techno.

Momentum 3 pięknie mi grały techno i inną elektronikę, moim zdaniem wpisują się w Twoje basowe preferencje. Miałem kilka par wokółusznych słuchawek Bluetooth i Momentum 3 uważam za najlepsze. Czwórek nie słyszałem osobiście, więc się nie wypowiem :)

 

24 minuty temu, buchu300 napisał:

Nie wyobrażam sobie niestety siedzieć w dokanałówkach dłużej niż dwie godziny. Czasami spędzam przed komputerem po 12h dziennie i wydaje mi się, że z czasem czułbym mocny dyskomfort.

Mam podobnie - w pracy przed komputerem głównie używam dokanałowych, ale raz na jakiś czas muszę sobie zrobić od nich przerwę i wtedy na godzinę zakładam wokółuszne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Najner napisał:

Momentum 3 pięknie mi grały techno i inną elektronikę, moim zdaniem wpisują się w Twoje basowe preferencje. Miałem kilka par wokółusznych słuchawek Bluetooth i Momentum 3 uważam za najlepsze. Czwórek nie słyszałem osobiście, więc się nie wypowiem :)

 

Mam podobnie - w pracy przed komputerem głównie używam dokanałowych, ale raz na jakiś czas muszę sobie zrobić od nich przerwę i wtedy na godzinę zakładam wokółuszne.

Dziękuję ci ślicznie za odpowiedź :)
W weekend postaram znaleźć gdzieś możliwość odsłuchu tych słuchawek i dam znać jak uda się kupić. :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam momentum 2 przewodowe, nauszne. Właśnie testuję momentum 3 tws bezprzewodowe. Źródło: lg g8x.
Tak, wiem to inny typ słuchawek (nauszne vs douszne), ale m3 tws to jest dźwięk kilka półek niżej, bez żadnego porównania jeżeli chodzi o dynamikę czy separację dźwięków. W 3 TWS dźwięk za kotarą, grają jak słuchawki przewodowe za 100 zł, maks 200. 

 

Na dobre mnie one wyleczyły ze słuchawek bezprzewodowych, chyba że od biedy jako słuchawki do pociągu, ale do tego kupiłbym coś taniego. Być może nauszne bezprzewodowe momentum 3 grają wyraźnie lepiej... ale jakoś mam wątpliwości.

Edytowane przez fuks
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@buchu300 czyli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia ani preferencji - to dobrze, bo jest spora szansa, że jak kupisz takie Momentum bt, to będziesz z nich bardzo zadowolony. Ja przez 3 lata korzystałem z XM2 w błogiej nieświadomości, potem w mp3store posłuchałem słuchawek otwartych na kablu w okolicach 700zł i nigdy nie byłem w stanie wrócić do słuchawek bluetooth, stwierdziłem, że lepiej jak już nic mi nie gra. Przez jakiś czas jeszcze oglądałem na nich filmy, a potem oddałem ojcu.

Jeśli zdecydujesz się jednak na bluetooth, to może zamów na testy nowe planary Edifiera we współpracy ze Staxem - Spirit S3. Mam przeczucie, że zagra to lepiej niż Momentum i każde inne bardziej "konsumenckie" słuchawki. 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeden "ma przeczucie", drugi "ma wątpliwości" nie słuchając osobiście danych modeli... Śmiech na sali. Poza tym, @LeonidK, czytałeś w ogóle posty autora tematu? Lubi basowe, ciepłe granie. Widzisz tu gdzieś takie w tych Ediferach? Wg Ciebie dobrze to zagra techno i elektronikę? 

graph.png

 

Po trzecie, nie porównuj slabkutkich XM2 do Momentum3, są pod każdym względem o klasę gorsze. Nie rozumiem czemu nie słuchając danego modelu słuchawek tak bardzo staracie się zniechęcić do nich autora tematu. Ja miałem większość wymienionych w tym temacie słuchawek, wszystkie na własność zakupione przeze mnie z prywatnych pieniędzy i wiem jak grają wokółuszne Momentum3. 

 

 

Tutaj inni użytkownicy o Momentum3:

 

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Najnernigdzie nie napisałem, że Momentum 3 to słabe słuchawki, bo ich nie słuchałem, napisałem, że słyszałem od znajomego, że każda kolejna generacja to regres w stosunku do poprzedników, a mam 1 generację. Gdyby nie była to bardzo obeznana osoba z dobrym uchem, co do której opinii mam duże zaufanie, to bym jej nie przytaczał. Ty piszesz, że jest dokładnie odwrotnie, co oznacza, że oczywiście każdy słyszy inaczej.

Lekki, ale dobry jakościowo, planarny bas jak najbardziej jest w stanie bardzo fajnie zabrzmieć w takiej muzyce elektronicznej i uważam, że te Edifiery są opcją godną rozważenia (tzn. można zamówić i zwrócić, ew. spróbować gdzieś posłuchać, generalnie zakup tak drogich słuchawek w ciemno to słaby pomysł). Dostałem już informację, że Momentum 3 mają wrócić za niedługo do katowickiego mp3store, więc skoro masz o nich tak pozytywne zdanie, to chętnie sam posłucham. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wirelessy są coraz lepsze i nie skreślałbym ich od razu, zwłaszcza po odsłuchaniu jednego modelu.  Poziom DT770 plus dragonflaj jest spokojnie do osiągnięcia. Wspomniane Momentum, B&O h9, NADy Viso i parę innch.

 

Fakt, większość jest strojona raczej w stronę ciepłego, funowego przekazu, także jak ktoś nie lubi takiego grania to rzeczywiście raczej nie będzie zadowolony. No ale autor wątku lubi i szuka zamkniętych, także polecanie mu jasnych otwartych trochę mija się z celem :)

 

Osobiście siedzę jeszcze na kablu bo mnie Oppo rozpieściły, ale już coraz bliżej, bo wygoda BT jest nie do przecenienia.

 

Dzięki za podrzucenie tych Edifierów, jakoś całkiem ominęły mój radar a wygląda to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dostałem odpowiedź na to co chciałem :)

Zaciekawił mnie ten temat, który podesłał @Najner, gdzie ktoś tam napisał, że używał Momentum M3 razem z DF Redem. Wydaje się to być fajną opcją, gdybym kiedyś poczuł potrzebę poprawy dźwięku, to zamiast kupować kolejne słuchawki, zainwestuję najpierw we wzmacniacz.

 

No nic, pozostało mi poszukać miejsca gdzie będę mógł posłuchać tych słuchawek i podjąć ostateczną decyzje.

 

Dzięki jeszcze raz i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, buchu300 napisał:

No nic, pozostało mi poszukać miejsca gdzie będę mógł posłuchać tych słuchawek

Przedzwoń do "lokalnego" MP3store. Chłopaki mają w swojej ofercie Momentum 4, zapytaj czy mogą Ci zamówić demówki do salonu i posłuchasz sobie ich, na pewno też sprzedawca da Ci do porównania posłuchać innych słuchawek i wzmacniaczy przenośnych. Wyrobisz sobie zdanie samemu, napisz nam po odsłuchach na co się zdecydowałeś ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.09.2022 o 16:54, Najner napisał:

Przedzwoń do "lokalnego" MP3store.

Jeśli chodzi o Gdańsk to przy całej sympatii do sprzedawcy w tym sklepie najczęściej nie ma nic. Zapomniany przez boga i centralę oddział mpczystore w piwnicznej izbie.

 

Edit: Tak ostrzegam, bo nie wiem skąd kolega pytający jest.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, bary2390 napisał:

jakie sluchawki bezprzewodowe do grania z niskim pingiem oraz dobra jakoscia muzyki na pc polecacie, nie mam pomyslu

Senheiser Momentum 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałem się do salonu MP3Store i posłuchałem kilka par słuchawek BT i też na kablu z Fiio KA1. 

No i zacząłem od Momentum 4, które już na mnie czekały jak wszedłem do salonu. Pozytywne zaskoczenie, czyste granie, ale z mocno uwydatnionymi niskimi tonami, które musiałem trochę zbijać w dół przy elektronicznej muzyce. Minimalny szum przy wyłączonej muzyce, świetnie działające kilku stopniowe ANC, które na początku wydawało mi się zbędne, a widząc jak dobrze to działa w Sennkach, przekonałem się do niego. Muzyka czysta i przyjemna w odbiorze.

 

Potem dostałem na próbę słuchawki Shure Aonic 40 w mniejszym budżecie. Przeklikałem kilka piosenek i odłożyłem je, totalnie nie mój styl. Muzyka brzmiała jak spod koca.

 

Następnie Shure Aonic 50. Również bez rewelacji, trochę lepiej niż Aonic 40, ale wciąż to nie było to.

 

Na koniec propozycji z słuchawek BT dostałem słuchawki Ultrasone ISAR za ~850zł. Wygląd mnie odrzucił, po założeniu na głowę kolejna tragedia - słuchawki mają głosowe informowanie o ANC, Ambient Sound itp. Kojarzy mi się to z tanią chińską zabawką. Ale po podłaczeniu je pod telefon bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Słuchawki turbo wygodne i grają (jak dla mnie) bardzo podobnie do Momentum 4! Mimo, że pozytywnie mnie zaskoczyły i kosztują połowę tego co Momentum 4, to ich wygląd i głosowe informacje strasznie mnie odpychają.. Wyglądają trochę tandetnie.

 

Potem przyszła pora na słuchawki na kablu. 

Najpierw słuchawki Ultrasone Performance 880. Nie miałem ich też długo na uszach, bo granie bardzo przypominało mi Momentum 4. Nie czułem różnicy między kablem, a BT, prócz tego, że nie było szumów, a same słuchawki były mniej wygodne. Również miały podbite niskie tony, no bardzo podobnie grały w moim odczuciu do tych M4.

 

Potem dostałem Monoprice Monolith M565C, ale one w ogóle to było jakieś nieporozumienie, bo lewa słuchawka grała ciszej niż prawa i zdjąłem je po minucie.

 

Doszedłem do wniosku, że skoro nie czuję w tym przedziale cenowym różnicy między BT, a kablem, to albo coś ze mną jest nie tak (🤪), albo po prostu nie ma co się ograniczać do muzyki tylko przy komputerze, a lepiej pójść w wygodę użytkowania i zostać przy Bluetooth.

 

Wybrałem więc Momentum 4, dziś odebrałem je z salonu i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję wszystkim za dorzucenie swoich pięciu groszy do tematu, bardzo mi pomogliście.

 

Pozdro! 😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności