Skocz do zawartości
  • 0

do 600 zł wokółuszne, bez mikrofonu, odczepiany kabel lub bezprzewodowe, dobra jakość wykonania, neutralne brzmienie z podbitym bassem, źródło telefon pc bez wzmacniacza, przesiadka z superlux hd681


mar173

Pytanie

Przesiadka z hd 681, polutowałem kable ale znowu zaczyna coś rwać, dam sobie z nimi spokój

Do 600 zł, myślałem nad dt 770 ale musiałbym wybrać 32 ohm zważywszy na brak dobrego źródła

Neutralne brzmienie z podbitym bassem

Źródło telefon pc bez wzmacniacza

Bez mikrofonu

Bezprzewodowe lub odczepiany kabel, preferuję bezprzewodowe

Dobra jakość wykonania, shure, superluxy, tanie sennheisery rozlatują się od samego patrzenia

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
17 godzin temu, Igorrodz napisał:

Przeczytaj najpierw to - https://tiny.pl/wmrqm ;) 

Rozumiem że nie ma tu osób które przetestowały różne modele słuchawek? Osoba która ma bzika na punkcie wstawek drewnianych jedynym źródłem informacji? Jeżeli nie masz nic do dodania poza poleceniem strony którą każdy zna to po co w ogóle się udzielać, lepiej wątek pozostawić martwym.

Najlepiej gdyby była w podwieszonych zaktualizowana lista polecanych słuchawek w różnych przedziałach cenowych, ale cóż nie ma tego więc oczekujcie takich pytań bo nikomu nie chce się przeszukiwać dziesiątek stron. Jeżeli zależy wam na tym forum to oddelegował bym jednego jegomościa do zrobienia takiej listy.

Edytowane przez mar173
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 28.08.2022 o 10:58, mar173 napisał:

Najlepiej gdyby była w podwieszonych zaktualizowana lista polecanych słuchawek w różnych przedziałach cenowych, ale cóż nie ma tego więc oczekujcie takich pytań bo nikomu nie chce się przeszukiwać dziesiątek stron. Jeżeli zależy wam na tym forum to oddelegował bym jednego jegomościa do zrobienia takiej listy.

Na szczęście nie jesteś ani dyrektorem ani właścicielem a my nie jesteśmy twoimi pracownikami więc nie możesz nikomu nic nakazać ani nikogo oddelegować. Pamiętaj, to jest tylko forum a nie firma w której ktokolwiek cokolwiek musi. Ludzie chcą ci pomóc, np ja, ale ty z buta... i myślisz, że po takim ktokolwiek będzie chciał coś napisać? Oby. A wystarczyło krótkie "dziękuję, znam ten poradnik ale szukam czegoś innego", czyż nie brzmi to lepiej? Jesli będzie ktoś chciał pomóc to pomoże a jak nie to... pozostaje ci przeszukanie dziesiątek stron... I pamiętaj, w doradzaniu słuchawek jest tak - "jednemu podoba się córka a drugiemu matka" oraz "jeden rabin powie TAK, drugi rabin powie NIE". I dlatego najlepiej albo poczekaj, alb załóż wątek u "konkurencji" lub na jakiejś grupie FB albo po prostu idź do porządnego sklepu muzycznego i sam przesłuchaj, posłuchaj i wyrób swoje zdanie... Właśnie, nawet nie napisałeś jakie mają to być słuchawki, czego od nich oczekujesz, jakiej muzyki na niej będziesz słuchał etc Mamy wróżyć z fusów? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Igorrodz napisał:

Na szczęście nie jesteś ani dyrektorem ani właścicielem a my nie jesteśmy twoimi pracownikami więc nie możesz nikomu nic nakazać ani nikogo oddelegować. Pamiętaj, to jest tylko forum a nie firma w której ktokolwiek cokolwiek musi. Ludzie chcą ci pomóc, np ja, ale ty z buta... i myślisz, że po takim ktokolwiek będzie chciał coś napisać? Oby. A wystarczyło krótkie "dziękuję, znam ten poradnik ale szukam czegoś innego", czyż nie brzmi to lepiej? Jesli będzie ktoś chciał pomóc to pomoże a jak nie to... pozostaje ci przeszukanie dziesiątek stron... I pamiętaj, w doradzaniu słuchawek jest tak - "jednemu podoba się córka a drugiemu matka" oraz "jeden rabin powie TAK, drugi rabin powie NIE". I dlatego najlepiej albo poczekaj, alb załóż wątek u "konkurencji" lub na jakiejś grupie FB albo po prostu idź do porządnego sklepu muzycznego i sam przesłuchaj, posłuchaj i wyrób swoje zdanie... Właśnie, nawet nie napisałeś jakie mają to być słuchawki, czego od nich oczekujesz, jakiej muzyki na niej będziesz słuchał etc Mamy wróżyć z fusów? 

Ja sam nie wiem czego chce, fakt za ostro napisałem, byłem akurat w takim stanie psychicznym że sobie wybaczam a audiofanatyka przepraszam.

Teraz mam ochotę na słuchawki zamknięte przewodowe lub nie. Czytałem że bezprzewodowo dźwięk zawsze jest gorszy, więc chyba przewodowe.

Brałbym Somic V2 (otwarte ale ponoć hit) gdyby były presety na https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/rtings a tak to chyba beyer dt 770 pro.

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja sam nie wiem czego chce, fakt za ostro napisałem, byłem akurat w takim stanie psychicznym że sobie wybaczam a audiofanatyka przepraszam.

Teraz mam ochotę na słuchawki zamknięte przewodowe lub nie. Czytałem że bezprzewodowo dźwięk zawsze jest gorszy, więc chyba przewodowe.

Brałbym Somic V2 (otwarte ale ponoć hit) gdyby były presety na https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/rtings a tak to chyba beyer dt 770 pro.

Podobało Ci się brzmienie poprzednich słuchawek czy szukasz odmiany?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, arwena_oka napisał:


Podobało Ci się brzmienie poprzednich słuchawek czy szukasz odmiany?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


lecę na presetach z githuba więc brzmią zupełnie inaczej niż bez eq.

grają bardzo neutralnie, płasko, nie męczą ale brakuje im trochę ciepła, nie są przyjemne. Największą przyjemność z muzyki czerpałem z moich starych głośników logitech, miały dużo bassów. Mogłem się zatopić w muzyce, zrelaksować, było to przyjemne. Nie jestem żadnym dźwiękowcem, chcę ciepła, przyjemności, relaksu.

Chociaż tak sobie myślę, że jak słuchawki będą bardzo odbiegać od neutralności to niektóre utwory zamęczą mnie tak że po krótkim czasie rzucę słuchawkami o podłogę, z hd681 mogę słuchać wszystkiego bez zmęczenia. Pamiętam było tak z logitech, niektóre utwory bolały, a inne były dopasowane do głośników a słuchanie to była prawdziwa przyjemność i leciał utwór kilkadziesiąt razy pod rząd.

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, mar173 napisał:

hd681 mogę słuchać wszystkiego bez zmęczenia

W takim razie dlaczego nie wymienisz ich na inny egzemplarz? Czy nowe słuchawki mają być do komputera czy podpinasz je pod inne urządzenie? Co je napędza, jeśli komp to jaka karta dźwiękowa? Mają grać jak HD681 czy inaczej?
 

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Igorrodz napisał:

W takim razie dlaczego nie wymienisz ich na inny egzemplarz? Czy nowe słuchawki mają być do komputera czy podpinasz je pod inne urządzenie? Co je napędza, jeśli komp to jaka karta dźwiękowa? Mają grać jak HD681 czy inaczej?
 

Realtek ALC887 VD-2, niedługo kupuję nowy sprzęt z naciskiem na kartę dźwiękową więc i tak nie ważne.

Nie znam się na tym, najdroższe słuchawki jakie miałem na głowie to jakieś sennheisery ale były strasznie ciemne, za dużo bassu, hd681 są jasne, poprawne i chyba o to mi chodzi, może brakuje im pazura, nie wiem pewnie przez tą neutralność, ale jednak grają poprawnie, dobrze.

Mniej więcej tak to u mnie wygląda jak w komentarzu xkom hd650, najlepiej to mieć dwie pary słuchawek, jedna do relaksu, zatopienia się w muzyce (bardziej ciemne) druga na co dzień neutralność, nie męczą na dłuższą metę. W moim przypadku to chyba jednak neutralność, chyba że słuchawki grały by tak dobrze jak hd650 bo inaczej mogą być nieznośne po niedługim czasie, poza tym mogę zrobić presety eq pod typ muzyki:
"Bardzo dobre słuchawki. W porównaniu do HD600, 650 są ciemniejsze a muzyki i brzmienia jest jakby więcej wszędzie. Wielu wybierze HD600 bo są płaskie i neutralne, ja wybieram 650 ponieważ są bardziej ekscytujące, barwne, a słuchanie ich daje mi więcej radości. Mając HD600, po założeniu 650 na głowę, podjęcie decyzji które brzmienie bardziej mi się podoba potrwało mniej więcej jedną piosenkę. Recenzje w Internecie dość dobrze opisują różnice brzmienia. Polecam odsłuchać gdzieś przed zakupem."

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, mar173 napisał:

Zastanawia mnie czemu akg k612

Bo to bardzo dobre słuchawki są. Tylko czemu nie dziwi cię pozycja KSC75???

A tak poza tym, ile mają kosztować dwa małe głośniczki?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz już mniej więcej wiedzieć z czym będą grały. Jak nie przewidujesz oddzielnej karty dźwiękowej najlepiej nie rzucać się na słuchawki tzw. „trudne”, które lubią określony typ sprzętu.

Moim zdaniem najlepiej też wybrać od razu słuchawki, których brzmienie nam się podoba i nie potrzebują dużej korekcji.

Słuchawki można też korygować, np. padami, wkładkami akustycznymi, no i torem, nie tylko equalizerem. Warto przy danym modelu poszukać info na ten temat.

Budżet to nadal do 300zł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, arwena_oka napisał:

Musisz już mniej więcej wiedzieć z czym będą grały. Jak nie przewidujesz oddzielnej karty dźwiękowej najlepiej nie rzucać się na słuchawki tzw. „trudne”, które lubią określony typ sprzętu.

Moim zdaniem najlepiej też wybrać od razu słuchawki, których brzmienie nam się podoba i nie potrzebują dużej korekcji.

Słuchawki można też korygować, np. padami, wkładkami akustycznymi, no i torem, nie tylko equalizerem. Warto przy danym modelu poszukać info na ten temat.

Budżet to nadal do 300zł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mogę wydać 600, zmieniłem opis

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakie brzmienie preferujesz? Jak podbite skraje pasma (ale bez przesady), to Beyerdynamic DT770. Jak akcent na środek, to AKG K271 MkII (sam je posiadam od listopada i oby mi grały do końca życia - zresztą mam do nich zapas części zamiennych, sporo z nich oferuje Audiofanatyk). Nie sugeruj się cenami słuchawek - np. Fostex T60RP za ponad 1000 zł podobały mi się mniej, niż DT770 czy K271.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokonałem wyboru
https://www.dropbox.com/s/b831kz55ju8lc98/Takstar Pro 82.pdf?dl=0

Odpinany kabel, regulacja bassu, solidne wykonanie

Jak się nie spodobają kupię któreś z tych:
* używane Sennheiser HD600 https://www.dropbox.com/s/dm0m6u3s3b4zqzl/Sennheiser HD600.pdf?dl=0
* Sennheiser HD569 https://www.dropbox.com/s/63epzmjbuhm4tcm/Sennheiser HD569.pdf?dl=0
* Audio Technica m40x https://www.dropbox.com/s/argrz6rfl3l5a0i/Audio Technica ATH-M40x.pdf?dl=0

edit:
HD600 odpadają 300 ohm nie mam czym zasilić
Najprawdopodobniej kupię HD569 impedancja 23 ohm
 

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, mar173 napisał:

Anulowałem zamówienie, nie wyrobili się z wysłaniem do piątku, poza tym przeczytałem wątek o tekstarach na waszym forum i nie cieszą się dobrą sławą.
Szukam dalej mam czas do poniedziałku.

Ma ktoś może coś używanego na sprzedaż? Wysyłka inpost paczkomaty.

 

AKG K530LTD Ciebie interesują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności