Skocz do zawartości

Creative Ep-630 Oryginał Czy Podróbki? Real Czy Fake?


darker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu czytam sobie to forum i jest ono dla mnie nieocenionym źródłem informacji.

Nie miałem jednak jeszcze okazji się tutaj wypowiadać - to mój debiut :)

 

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek. No więc; miałem słuchawki EP-630 (100% oryginalne) i byłem z nich bardzo zadowolony. Niestety po jakichś 4-5 latach użytkowania popsuły mi się one (jedna słuchawka przestała działać).

 

Chętnie kupiłbym sobie następne, jednak oczywiście nie chciałbym kupować podróbek.

Co do wersji sprzedawanych na allegro za ok. 10zł za sztukę (jako wersja OEM w folijce) - sprawa jest prosta jak drut i takich na pewno nie kupię.

 

Uwagę moją jednak zwróciła poniższa aukcja:

 

http://allegro.pl/nowe-sluchawki-dokanalowe-creative-ep-630-i3705653762.html

 

Wprawdzie pudełko wygląda ok. Na początku tego wątku zresztą ktoś stwierdził, że w takich pudełkach sprzedawane są oryginały (a przynajmniej były jakiś czas temu bo obecny najnowszy design nieco się różni). Jednak moje głębokie wątpliwości budzi cena (25zł). Jest to wprawdzie więcej niż w przypadku tych OEM'ów ... ale jednak dużo mniej niż cena z jaką z reguły sprzedawane są takie słuchawki (czyli: minimum 50-kilka zł).

 

Kolejną podejrzaną kwestią jest tylko 6 miesięcy gwarancji (zazwyczaj jest to 24 miesiące). Chociaż z drugiej strony podróbki mają zazwyczaj tylko maximum miesiąc gwarancji rozruchowej.

 

I bądź tu teraz mądry ...

 

Czy ktoś bardziej zorientowany ode mnie mógłby się wypowiedzieć w kwestii tych słuchawek?

Jeśli byłyby to rzeczywiście oryginały, którymś z jakiegoś tam względu skrócono termin gwarancyjny (bo może np. wyprodukowane dawno temu), to byłoby ok. No ale oczywiście nie chciałbym się nabrać na podrabiane badziewie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ArturG

 

Tak się składa, że dzisiaj przyszły do mnie dokładnie takie słuchawki jakie podałeś w linku. Niestety są to podróby :/ Wcześniej też miałem oryginalne EP-630 i spisywały się znakomicie. Tutaj zauważalne są dwie znaczące różnice. Kompletnie inny rodzaj końcówki i ten największy problem, czyli jakość dźwięku, która jest po prostu tragiczna. Od razu chciałbym zapytać, które z tych słuchawek są według was oryginalne? http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&string=ep-630&search_scope=category-66887

 

Napisałem też dzisiaj maila do Creatvie z prośbą o zdjęcie oryginalnego opakowania, wspomnianego modelu słuchawek.

 

Zauważyłem też jedną z aukcji na której gość twierdzi, że ma oryginalne słuchawki i wrzuca nawet zdjęcie pudełka. http://allegro.pl/creative-ep-630-hi-fi-nie-kupuj-podrobek-wysy-dzis-i3740030156.html

Edytowane przez mat92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Odświeże temat. Mam ep-630 i po przeglądnięciu tematu i wielu innych oraz you tube sam już nie wiem czy moje to ori czy podróbki. Opakowanie wygląda na ori ( pomarańczowe w dodatkowym plastiku z kobietą na przodzie ). Instrukcja już nie wygląda jak te które widziałem na you tube. Wygląda jak wydrukowana byle jak i złozona krzywo na kolanie. Same słuchawki to mix tego co można zobaczyć na necie. Ma pewne cechy podróbek i pewne ori. Słuchawki są równej długości ( mniej więcej bo jest jakiś 1cm różnicy ), kabel jest matowy, giętki , i dobrze się prostuje ale w połowie kabla jest taki prostokącik a z niego wystają nie docięte kawałki gumy/plastiku. na ubodowach jest to wcięcie na środku i szersze niż te , które widać na ori epkach. Gumki małe są matowe ale największe są już bardziej świecące. Te które są na słuchawkach to wyglądają jak wybrakowane ( posiadają jakieś wrzery/ubytki gumy ). Zdjąłem gumki i siateczka co prawda jest srebrna tak jak w ori ale jakośc tak niechlujnie wklejona jest a do okoła siateczki widać wystają nieobrobione resztki plastiku. Sam nie wiem czy to ori... Kupiłem je na ebayu.uk za 8funtów czyli jakieś 44zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować bardzo często podrabiane dokanałówki? Jest mnóstwo tańszych i lepszych opcji.

 

Szczerze to był taki impuls hehe , potrzebowałem słuchawek tak na szybko , przeczytałem trochę opinii i kupiłem. Kasa niewielka ale wiadomo , że chciałoby się mieć produkt ori a nie podróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z kupnem pod wpływem impulsu :)

 

W sumie świat się nie kończy hehe ( cena na tyle niska , że nie warto ponosić kosztów odsyłania itp ) zatrzymam je sobie jako awaryjne słuchawki a kupie jakieś inne trochę lepsze , które nie są podrabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności