Skocz do zawartości
  • 0

JAKIE SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE?


Krystianito

Pytanie

(Hej, z góry zaznaczam, że nie jestem audiofilem, lecz po prostu uzależniony od słuchania dobrej muzyki ;) )

        Przychodzę do was z małą prośbą o doradzenie mi w wyborze dokanałowych słuchawek. Próbowałem już samemu coś szukac i o tym czytać, ale sobie z tym po prostu nie radzę a wiem że są tutaj ludzie godni zaufania. 

        Budżet: do 400zl

        Wymagania:

Zależy mi napewno na dobrym wygłuszeniu otoczenia żebym mógł się odciąć hałasu oraz na solidnej budowie, która zapewni dobrą wytrzymałość słuchawek ale także pozwoli mi na długie kilkugodzinne sesje słuchania bez bólu w uszach.

- Jeśli chodzi o brzmienie to zależy mi chyba najbardziej na głębokim basie który fajnie pokaże gitary, ale nie zasłoni reszty. No i ogólna barwa dźwięków fajnie gdyby była dość barwna i ciepła, żeby fajnie pokazywała ciepłe akustyki oraz doceniała wokal. Generalnie słucham bardzo zróżnicowanej muzyki (od głębokiego blues-rocka, przez punka po ciepłe akustyczne ballady aż do muzyki klasycznej),   więc dobrze by było gdyby te słuchawki były dość zbalansowane i radziły sobie z każdym brzmieniem. Niewątpliwie jednak z lekkim naciskiem na pełne oddanie głębokiego głosu morrisona czy kolorowej gitarki henrixa. ;);)

 

Najbardziej teraz zastanawiam się pomiędzy QOA VESPER, FiiO fh1s a FiiO fd1.

 

Z Góry bardzo dziękuję każdemu, kto jest skłonny pomóc niedoświadczonemu koledze.  :D:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

A z czego będziesz słuchał? Bo dobrą propozycją są Pinnacle PX z dropa ale one potrzebują trochę prądu. Za 59 $ to bardzo dobry deal. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.07.2022 o 13:14, Methuselah napisał:

Anew U1 mogą być tu idealne. Poza tym dobre będą Tin HiFi T3 Plus czy ikko OH2 (ale te ostatnie nie zagwarantują powalającej izolacji).

 

Mam Tin HiFi T3 Plus i potwierdzam, że są bardzo fajne, dobrze grają a przede wszystkim są mega wygodne. Tylko w moim przypadku Spiral Dot były niezbędne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziekuje bardzo wszystkim za rade, poczytalem jeszce troche i zdecydowalem sie na zakup uzywanych fiio fh3 za 4 stowki i sa swietne. Jedyne co to mogloby byc w nich odrobine wiecej ciepla i barwy, ale po tylu latach sluchania na tanich plastikach znalezionych gdzies w szafie jestem naprawde wniebowziety teraz :D 

 

Mam jedynie mały problem - po podłączeniu słuchawek do komputera czuje taki irytujący dźwięk w tle, który chyba sprawia że po dłuższych sesjach słuchania odczuwam lekki ból czy dyskomfort w uszach. Ten dźwięk ustaje po dotknięciu palcem metalowej obudowy słuchawek przy wejściu do komputera. Czy możliwe jest, że napiecie prądu jakie jest w komputerze jest zbyt wysokie i to jest właśnie tego skutkiem?? Jak narazie przestałem podłączać je do komputera z obawy przed ich uszkodzeniem, ale serce się łamie jak tak leżą w kącie pokoju ://. Co mogę zrobić żeby to naprawić?? 

Edytowane przez Krystianito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności