Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 200 zł


Wiher123

Pytanie

Witam, poszukuje słuchawek wokółusznych do 200 zł. Od około 12 lat używam tylko doków i ciężko jest mi się przekonać do nausznych/wokółusznych, więc aktualnie nie posiadam żadnej pary nausznych/wokółusznych, choć od brata pożyczyłem na chwilę jego stare Sennheiser HD206 i "wyrobione" siedzą nawet, nawet, choć górną część uszu dociskają i w tym miejscu mam uczucie zapocenia ucha. Czego poszukuje? Czegoś jak najbardziej "studyjnego" - chodzi o to by brzmienie było jak najbardziej płaskie, bez wycofanych wokali. Korzystanie - gry, muzyka, podłączone będą tylko i wyłącznie do PCta z SoundBlaster Play 3.
Na ten moment zastanawiam się nad Samson SR850, Superlux HD681B+Pady welurowe, HD330+Pady zamienniki padów welurowych z DT770(tylko czy ten SB Play 3 napędzi 150 Om słuchawki), HD660/HD660 Pro 32 Om(w przypadku tych pierwszych to samo co z HD330, czyli pady welurowe i też nie mam pewności czy pójdą z SB), iSK HF2010/HP2011(też pewnie pady na welur) zastanawiam się też nad Takstar HD2000 i Panasonic RP-HTF295, ale nie wiem czy są do nich welurowe pady. Może jeszcze coś innego znajdzie się w tej cenie. A i kabel może mieć nawet 1.2 metra, bo nie siedzę za daleko(tak wiem Panasonic mają go aż 5 metrów) Designowo najbardziej mnie kupują HD330/HD660 wersja Pro i normalna. Nie wiem czy to będzie przydatne i czy nie będzie dziwne, ale uszy mam wielkości mniej więcej 7cm na 4cm.

EDIT. Jak wspomniałem już później w temacie - stawiam wygodę użytkowania nad ich barwę dźwiękową i jednak najlepiej by były zamknięte

Edytowane przez Wiher123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 minut temu, meehooj napisał:

ta

No właśnie przeglądam coś z chińskiego marketu. Wpadły mi Openheart wokółuszne ale mają 2 opcję drewniane to chyba zamknięte i nie wiem czy nie są bliskie Boss Hifi B8 które posiadam i mają te drugie czarne ale to chyba otwarte z metalową pokrywą. Czy ktoś je próbował. Z chęcią coś wypróbowałbym jakiś zakup w 2022 roku. Coś polecicie ciekawego? ISK, Superluxy, Openheart. Wokółuszne z dobrymi padami i pałąkiem coś w stylu grado.

Sony MDR-7506 mają bardzo wysoką notę. Ktoś napisał W porównaniu do mojego Sony WH-1000XM3 7506 jest lepszy pod względem dźwięku. 

Mieszane uczucia piszą co do tego modelu. Piszą że bardziej wygodne beyerdynamic.

3 godziny temu, meehooj napisał:

ta

Jak się mają te hd330 do hd681B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem okazje sprawdzić słuchawki półotwarte(Superluxy HD681) no i przy głośnym odsłuchu, dźwięk wydobywa się mocno poza nie, więc jednak preferowałbym konstrukcje zamknięte z welurowymi padami, miałem brać behringery, ale znalazłem na tym forum temat, gdzie jednak niezbyt mnie to zachęciło do kupna 

Superluxów HD660 Pro nigdzie w Polsce nie ma na sprzedaż(mowa o nowych, bo nie wiem jak na OLX) więc może jakieś inne propozycje wokółuszne/nauszne zamknięte?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, marco-polo napisał:

 Philips SHP8000 bassowe ale nie przebijają SHP9500 ale podobno są ok ale są zamknięte.

 

Podobno nie najgorsze.

Nowych niestety chyba nigdzie nie dostane, ogólnie zauważyłem że Philips'owi bardzo skurczyła się(właściwie to chyba prawie każdej popularnej "marketowej" firmie) oferta słuchawek i w okolicach 200 zł nie mają chyba nic na kablu, mają tanie SHP1900, SHP2500, TAH2005 i TAUH201(ale to raczej modele do 100 zł), reszta to jakieś bluetooth i potem dopiero chyba Fidelio. Właściwie to dodam do głównego posta tematu o to że stawiam wygodę nad barwę dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Wiher123 napisał:

Nowych niestety chyba nigdzie nie dostane, ogólnie zauważyłem że Philips'owi bardzo skurczyła się(właściwie to chyba prawie każdej popularnej "marketowej" firmie) oferta słuchawek i w okolicach 200 zł nie mają chyba nic na kablu, mają tanie SHP1900, SHP2500, TAH2005 i TAUH201(ale to raczej modele do 100 zł), reszta to jakieś bluetooth i potem dopiero chyba Fidelio. Właściwie to dodam do głównego posta tematu o to że stawiam wygodę nad barwę dźwięku

Muszę Tobie powiedzieć że nwm dlaczego z review wycofał demo muzyczne tych słuchawek i ogólnie też nie widzę je w sprzedaży sklepowej, jedynie u my friendów. Co w nich jest takiego nie tak że je wycofali i nie można znaleźć review jak one grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.07.2022 o 14:01, Wiher123 napisał:

miałem brać behringery, ale znalazłem na tym forum temat, gdzie jednak niezbyt mnie to zachęciło do kupna 

A co Ciebie zniechęciło? Przeczytałem ten wątek i jak dla mnie - brzmi zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności